OnePlus 10 Pro otrzyma „pierwszy na świecie wyświetlacz Always-on o częstotliwości 1 Hz” oraz najlepszy silnik wibracyjny wśród smartfonów z Androidem
Już jutro, 11 stycznia, OnePlus zaprezentuje swoje nowe flagowce OnePlus 10 i OnePlus 10 Pro. A w przeddzień prezentacji producent postanowił ujawnić kilka swoich atutów starszego modelu.
Doskonały wyświetlacz
Nikt w to nie wątpił OnePlus 10 Pro odbędzie się pokaz wysokiej jakości, a firma nie przegapiła okazji, aby to podkreślić. Zgodnie z plakatem promocyjnym będzie to wyświetlacz Samsung LTPO 2.0 oferujący rozdzielczość ekranu 2K+ i dynamiczną częstotliwość odświeżania do 120 Hz. Co więcej, OnePlus pozycjonuje go jako pierwszy na świecie ekran z Zawsze włączone i częstotliwość odświeżania obrazu tylko 1 Hz.
Szczerze mówiąc, nie brzmi to do końca jasno i wygląda bardziej jak chwyt marketingowy, który producenci tak bardzo kochają. Film trochę wyjaśnia sytuację, w której OnePlus 10 Pro porównuje się z konkurencją z adaptacyjną szybkością skanowania – wydaje się, że są to Xiaomi 12 Pro i Samsung Galaxy S21+. Film pokazuje nowy panel OnePlus obniżający częstotliwość odświeżania do 1 Hz podczas wyświetlania nieruchomych obrazów, takich jak obraz, ekran główny lub menu ustawień. Urządzenia, z którymi smartfon jest porównywany generalnie nie spadają do takich minimalnych wartości. Chociaż to samo Zawsze włączone nie pokazano na filmie.
Najlepszy silnik wibracyjny. Prawie…
Kolejną cechą OnePlus 10 Pro będzie zaktualizowany i ulepszony silnik wibracyjny. Według posta OnePlus'a Weibo, nadchodzący flagowy smartfon będzie wyposażony w dedykowany liniowy silnik wibracyjny osi X, uważany za najbardziej zaawansowany ze wszystkich. Smartfony z Androidem... Nowy silnik ma zwiększoną siłę wibracji, bardziej czułą reakcję na wibracje i ponad 170 różnych efektów wibracji, dzięki czemu jest bardziej przyjazny dla użytkownika.
Jednocześnie silnik wibracyjny jest o około 47% większy niż w poprzedniej generacji. Mimo to sama firma przyznaje, że iPhone 12 Pro Max ma jeszcze większy silnik wibracyjny.
Źródło: Gizmochina, GSMArena