iPhone 14 Pro przedstawiony w renderach z wzorem pigułki i otworu zamiast wycięcia

Autor: Anry Sergeev | 18.03.2022, 14:36

Około tydzień temu Ross Young z DSCC udostępnił harmonogram porzucenia wycięcia na iPhone'ach. Zgodnie z nim, waniliowe modele iPhone'a 14 utrzymają go w tym roku, podczas gdy iPhone 14 Pros przejdzie do projektu „pill + hole”.

Oparte na CAD rendery iPhone’a 14 Pro pokazują właśnie ten projekt – moduł Face ID (który wymaga emitera i kamery IR) trafia do szerszej pigułki, a pojedynczy aparat do selfie w okrągłym dziurkaczu. Powyżej i z boku znajdują się aktywne piksele, zwalniając więcej miejsca w górnym wierszu stanu.





Apple iPhone 14 Pro (rendery oparte na CAD)

Mówi się, że system Face ID zostanie przesunięty pod wyświetlacz, pozostawiając jedynie otwór na aparat. Jednak niektórzy analitycy uważają, że ten projekt nie będzie gotowy na ten rok, a te rendery wydają się potwierdzać projekt „pigułka + dziura”. Zwróć uwagę, że wciąż brakuje nam miesięcy do masowej produkcji serii iPhone 14, więc te rendery najprawdopodobniej reprezentują prototyp, a nie ostateczny projekt.





Apple iPhone 14 Pro (rendery oparte na CAD)

Kilka innych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę na renderach – tak, na spodzie jest port Lighting i tak, z boku jest miejsce na kartę. Każdego roku dostajemy sporo plotek mówiących, że następny iPhone będzie używał USB-C lub całkowicie zrezygnuje z przewodów, a nawet zrezygnuje z fizycznej karty SIM na rzecz eSIM.





Apple iPhone 14 Pro (rendery oparte na CAD)

Bardziej wiarygodne plotki sugerują, że w tym roku będzie duży podział między modelami waniliowymi i zawodowcami. Oczekuje się, że duet 14 Pro spadnie, a telefony waniliowe pojawią się dopiero w 2024 roku.

Inne spodziewane różnice w tym roku obejmują Prosupgrading do chipsetu Apple A16 (podczas gdy modele waniliowe trzymają się obecnego A15), profesjonaliści mogą również otrzymać aparaty 48 MP, ProMotion (tj. 120 Hz) jest mało prawdopodobne w telefonach waniliowych i może być bardziej. Ponownie, jest za wcześnie, aby pojawił się ostateczny projekt, więc potraktuj je jako „może”, a nie „na pewno”.

Źródło