iFixit będzie sprzedawać komponenty do naprawy telefonu Pixel, wracając do Pixela 2

Autor: Han Black | 08.04.2022, 19:20

Google oficjalnie ogłosiło partnerstwo z iFixit w celu sprzedaży zestawów naprawczych do swoich telefonów z serii Pixel – od Pixel 2 (2017) do obecnej serii Pixel 6. Oryginalne części będą dostępne tylko w USA, Kanadzie, Australii, Wielkiej Brytanii, Australii i UE (tam, gdzie Pixele są legalnie sprzedawane).

Nie znamy jeszcze cen, ale miej oko ta strona. Wkrótce będzie można tam znaleźć takie komponenty jak baterie, wyświetlacze, aparaty fotograficzne i nie tylko. Będą dostępne pojedynczo, a także w pakiecie z zestawami naprawczymi iFixit, które zawierają narzędzia niezbędne do pracy. iFixit dostarczył również szczegółowe instrukcje dotyczące demontażu telefonów.




iFixit sprzedaje spudgery, śrubokręty i wszystko inne, czego możesz potrzebować, aby otworzyć telefon

Jeśli obawiasz się uszkodzenia komputera, Google współpracuje z centrami naprawczymi, takimi jak m.in. uBreakiFix, który ma ponad 750 lokalizacji w USA i Kanadzie. Podobne usługi są dostępne w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Japonii, a Google pracuje nad rozszerzeniem ich na więcej krajów. Zmierzać do ta strona aby sprawdzić najbliższe centrum napraw.

Nawiasem mówiąc, Google uruchomił Program naprawczy Chromebooków w lutym we współpracy z Acer, Lenovo i innymi.

Zwiększanie możliwości naprawy urządzeń to sposób Google na walkę z e-śmieciami. To jednak nie jedyna rzecz, firma również poważnie podchodzi do recyklingu. Od tego roku 100% produktów sprzętowych Google zawiera materiały pochodzące z recyklingu, a wysyłka bezpośrednio do konsumentów jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.

Google dąży do uzyskania w tym roku certyfikatu „Zero odpadów na składowanie” i usunięcia całego plastiku z opakowań do 2025 roku. Jeśli masz stare gadżety, których już nie potrzebujesz i nie są one w wystarczająco dobrym stanie, aby je sprzedać, sprawdź program recyklingu.

PS. iFixit uruchamia również programy do samodzielnej naprawy w firmach Samsung i Microsoft.

Źródło