Nowe badanie pokazuje monopolistyczne praktyki sklepów z aplikacjami Apple i Google, twierdzą, że „nadużycie siły rynkowej”
Fundacja Alliance of Digital India szczegółowo opisuje monopolistyczne praktyki sklepów z aplikacjami Apple i Google w nowy raport . Raport W kierunku uregulowania sklepów z aplikacjami mobilnymi, przez The Quantum Hub i ADIF, omawia globalne działania regulacyjne, które obie firmy technologiczne podjęły w celu kontrolowania ekosystemu aplikacji.
Według badania , zarówno Apple, jak i Google mają znaczne opłaty za sklep z aplikacjami. Ponadto Google wkrótce zabroni programistom przyjmowania jakichkolwiek zewnętrznych metod płatności od klientów, a tym samym zarabiania na prowizji. Indyjscy programiści sprzeciwili się zasadom Google i nazwali je nierozsądnymi.
Deweloperzy są zmuszeni zgodzić się na niekorzystne warunki przez monopolistów sklepu z aplikacjami i nadużywanie przez nich siły rynkowej.
Sklepy z aplikacjami Apple i Google są analizowane
Organy regulacyjne na całym świecie wyraziły obawy dotyczące zasad Apple i sklepu z aplikacjami Google. Obecnie Apple jest badane w USA, Europie, Japonii, Australii i Indiach. Google toczy podobne postępowanie w Indiach, Europie i USA. Komisja ds. Konkurencji w Indiach (CCI) również przesłuchuje Apple, Google i innych graczy rynkowych pod kątem nadużyć władzy.
Badanie analizuje polityki z dominujących na świecie sklepów z aplikacjami, wpływ na rynek aplikacji mobilnych oraz regulacje antymonopolowe. Badanie wskazuje na „pilną konieczność” uczciwej konkurencji między sklepami z aplikacjami ze względu na dominującą pozycję rynkową Apple i Google. Ta idea uczciwej konkurencji poprawi także wybory deweloperom i konsumentom; monopol na ekosystem aplikacji mobilnych ignoruje indyjskie przepisy dotyczące konkurencji i ma szkodliwy wpływ na ekosystem startupów.
Dominująca pozycja rynkowa zajmowana przez strażników w ekosystemie aplikacji może poważnie utrudnić konkurencję i innowacyjność, a także negatywnie wpłynąć na ekosystem na wiele innych sposobów. Jest więc godne pochwały, że ustawodawcy dostrzegają takie problemy i aktywnie podejmują kroki w celu rozwiązania antykonkurencyjnych praktyk dużych graczy. Zrównoważone podejście to najlepsze rozwiązanie.
Sijo Kuruvilla George, dyrektor wykonawczy, ADIF
umieścić na youtube