Reuters: Europejska komisja regulacyjna pyta firmy z branży gier komputerowych o potencjalne konsekwencje transakcji Microsoftu i Activision Blizzard
W celu osiągnięcia najbardziej sprawiedliwego i obiektywnego werdyktu w przeglądzie transakcji Microsoftu i Activision Blizzard, unijne komisje regulacyjne zwróciły się do twórców i wydawców gier wideo z prośbą o wyrażenie opinii na temat możliwych konsekwencji połączenia dwóch gigantów.
Co wiadomo
Renomowana publikacja Reutersa podała, że Komisja Europejska wysłała dokument, w którym prosi firmy z branży gier o odpowiedź na serię pytań dotyczących ich opinii na temat tego, jak największa umowa w branży wpłynie na rozwój rynku gier.
Regulatorów interesowało wszystko: czy umowa spowoduje obniżenie jakości gier Activision na platformach innych niż Xbox, czy możliwe będzie ograniczenie nowego kontynentu do gier poza konsolami Microsoftu, czy seria Call of Duty jest przereklamowana w stosunku do całej branży i czy Microsoft mógłby uzyskać czasową lub stałą wyłączność na gry Activision Blizzard na swoje platformy.
Pytań jest tak wiele i tak obszernych, że dokument Komisji Europejskiej liczy 91 stron!
Nie wiadomo, czy odpowiedzi zostaną upublicznione, ale że odegrają one kluczową rolę w zatwierdzeniu lub odrzuceniu transakcji między Microsoftem a Activision Blizzard - nie ma wątpliwości.
Firmy zostały poproszone o odpowiedź przed świętami.
Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej
- Media: kolejnym dużym przejęciem Microsoftu może być Netflix
- Prezes i dyrektor operacyjny Activision Blizzard Daniel Alegre ustępuje ze stanowiska
- CEO Xboxa Phil Spencer został uznany za jednego z 50 najbardziej wpływowych ludzi 2022 roku przez Bloomberg, szanowaną publikację
- Phil Spencer idzie do sądu: amerykańska Federalna Komisja Handlu odmówiła zatwierdzenia umowy między Microsoftem a Activision Blizzard i składa pozew o jej zablokowanie.