Samsung SmartThings: dlaczego ten ekosystem inteligentnych urządzeń domowych ma największe szanse na sukces w przyszłości?

Autor: Technosław Bergamot | 30.05.2023, 13:04

Trudno określić, kiedy po raz pierwszy pojawił się termin "inteligentny dom", gdyż idea automatyzacji i kontroli systemów domowych narodziła się niemal równocześnie z rozwojem elektroniki i technologii komputerowej. Już w 1949 roku Claude Shannon i Warren Weaver w swojej książce"Mathematical Theory of Communication " opisali ideę zautomatyzowanego domu, który mógłby wykorzystywać urządzenia elektroniczne i czujniki do wykrywania i kontrolowania funkcji domowych. Ale co rozumiemy przez to teraz? Dlaczego do tej pory wszystkie nasze urządzenia nie działają jako zintegrowana część inteligentnego domu (lub już działają, ale albo o tym nie wiemy, albo nie widzimy sensu korzystania z funkcji, które już tam są)? I kiedy nadejdzie ten szczęśliwy moment, gdy nasze domy staną się tak inteligentne, jak w filmach science-fiction o przyszłości?

Główne wyzwanie związane z inteligentnym domem, o którym nikt ci nie powie: fragmentacja

Dodanie modułu komunikacji bezprzewodowej do dowolnego urządzenia, stworzenie aplikacji i nauczenie jej interakcji z gadżetem oraz dostarczania wszystkich informacji o stanie lub sterowania za pomocą smartfona nie jest dziś tak trudnym zadaniem inżynieryjnym. I widzimy to wszystko od dłuższego czasu, od żarówek i gniazdek po czajniki i roboty odkurzające. Ale jak to wszystko wygląda od strony doświadczenia użytkownika? Każda nowa inteligentna żarówka wymaga zainstalowania osobnej aplikacji. Jeśli policzymy liczbę urządzeń zasilanych elektrycznie w naszym domu, wyjdzie nam prawdopodobnie kilkadziesiąt aplikacji, które należy zainstalować. Oczywiście niektóre z nich mogą być tworzone przez jednego producenta, co zmniejszy tę liczbę, ale to wciąż dużo. Ponadto większość z tych aplikacji będzie kontrolować jedną lub dwie funkcje (włączanie/wyłączanie światła, ustawianie temperatury koloru, określanie temperatury dla termopotu itp.) Jeśli potrzebujesz wody o temperaturze 40 stopni, aby przygotować mieszankę dla niemowląt w środku nocy i nakarmić dziecko, prawdopodobnie to zrobisz. I będziesz to robić każdej nocy i kilka razy dziennie. Ale w przeciwnym razie bardzo szybko zaczniesz bawić się tymi nowoczesnymi technologicznymi zabawkami i pewnego dnia, gdy przejdziesz obok odkurzacza robota i zdecydujesz się uruchomić jego program czyszczenia, zdasz sobie sprawę z prostej rzeczy: wystarczy pochylić się i nacisnąć duży przycisk (może nawet jedyny) na jego korpusie, zamiast sięgać po smartfon, szukać na nim odpowiedniej aplikacji, czekać, aż połączy się z odkurzaczem za pośrednictwem usługi w chmurze i wreszcie uruchomić program czyszczenia. Zwykłe ludzkie lenistwo i wygoda, które zawsze były motorem postępu, zadziałają odwrotnie i powrócimy do "analogowego" życia w korzystaniu z cyfrowego i inteligentnego urządzenia.

Potęga ekosystemu: dlaczego wszyscy producenci zmierzają w tym kierunku?

Co by było, gdyby wszystkie inteligentne urządzenia domowe zostały połączone w jedną aplikację - czy rozwiązałoby to problem fragmentacji, przynajmniej częściowo? Prawdopodobnie tak, ponieważ korzystanie z jednej aplikacji i posługiwanie się jedną znaną logiką interfejsu byłoby wygodne. Nie jest to kaprys producentów urządzeń (no dobra, nie tylko ich), którzy chcą przywiązać użytkownika do swojej marki i sprawić, by na zawsze kupował tylko ich technologię. To właśnie kwestia wygody - wszystko jest zawsze znajome i łatwo dostępne. A także wartość każdego ekosystemu rośnie wraz z liczbą jego obiektów, co wyraźnie pokazują sieci społecznościowe - im więcej mają użytkowników, tym więcej możliwości komunikacji w nich otrzymuje każdy użytkownik. Idealnie byłoby, gdyby świat doszedł do otwartej architektury, która pozwala małym producentom pojedynczego (ale użytecznego) urządzenia uzyskać natychmiastowy dostęp do znacznej liczby użytkowników. Łatwo to zrozumieć, jeśli narysujemy analogię do otwartej architektury komputerów osobistych, którą zapoczątkowała platforma IBM PC czterdzieści lat temu. Co mamy teraz? Zunifikowane interfejsy, dzięki którym każdy (prawie) komponent komputerowy może zostać wyprodukowany przez dowolnego producenta. W ten sposób ludzkość doczekała się mnogości płyt głównych, kart graficznych czy pamięci masowych od różnych producentów, co rozpoczęło rywalizację o portfele użytkowników, gdzie najlepsze urządzenia zyskiwały przychylność kupujących.

Unifikacja uratuje świat inteligentnych domów: nadejście Matter

Każda nowa i użyteczna technologia przechodzi drogę unifikacji i tworzenia uniwersalnych protokołów. Dotyczy to wszystkich technologii, które są dziś integralną częścią naszego życia: USB, Bluetooth czy Wi-Fi. Wszystkie przeszły tę drogę od chorób wieku dziecięcego do bezproblemowego i wygodnego użytkowania oraz pełnej kompatybilności wszystkich ze wszystkimi. Pamiętam problemy z pierwszymi urządzeniami USB na przełomie tysiącleci, kiedy to niektóre urządzenia nie były kompatybilne z komputerem. Pamiętam też testowanie pierwszych dostępnych na rynku zestawów słuchawkowych Bluetooth w 2002 roku (oczywiście monofonicznych, obecnie prawie nie produkowanych). Podłączenie każdego z nich do telefonu (jeszcze nie smartfona) za pomocą Bluetooth było nie lada wyzwaniem. Standard Bluetooth dopiero powstawał, a zestaw słuchawkowy jednego producenta mógł nawet nie łączyć się z telefonem innego producenta. Dziś wydaje się to fantastyczne, bo przyzwyczailiśmy się do tego, że bezprzewodowe słuchawki i smartfon jednego producenta mogą łatwo połączyć się ze sobą nawet bez przechodzenia do ustawień Bluetooth - smartfon wyświetli komunikat zapraszający użytkownika do podłączenia nowego urządzenia, a wszystko, co pozostaje, to nacisnąć przycisk.

Coś podobnego dzieje się teraz z unifikacją inteligentnych urządzeń domowych (a właściwie wszystkich urządzeń Internetu rzeczy lub IoT). Główni konkurujący ze sobą producenci urządzeń łączą siły, aby stworzyć ujednolicone standardy branżowe i protokoły wymiany danych dla wszystkich takich urządzeń. Standard ten nosi nazwę Matter i jest opracowywany przez CSA (Connectivity Standards Alliance), do którego należy już kilkaset firm. Łączy on główne standardy komunikacji wykorzystywane przez producentów urządzeń - Zigbee, Z-Wave, Thread i Wi-Fi. A tworzenie standardu odbywa się właśnie teraz - wersja 1.0 została wydana 4 października 2022 roku, a pierwsza aktualizacja do wersji 1.1 została wydana 18 maja 2023 roku. Zapewniam, że w nadchodzących latach coraz częściej będziesz widywać ten symbol Matter w postaci stylizowanej trójkątnej gwiazdy.

W ciągu kilku lat stanie się on tak samo znany i rozpoznawalny dla nas wszystkich, jak obecnie symbol Bluetooth.

Przewaga w wyścigu: dlaczego Samsung SmartThings ma teraz przewagę?

  1. Nie jest tajemnicą, że wszystkie główne firmy technologiczne od lat budują własne ekosystemy urządzeń, ale to Samsung z własną platformą SmartThings ma dość dużą przewagę i wielką szansę na odniesienie sukcesu w tym wyścigu ze względu na swoją wyjątkową pozycję na rynku globalnym. Największy producent smartfonów na świecie xml-ph-0003@deepl.i Jest to punkt wyjścia dla wszystkich inteligentnych urządzeń i usług (dzwonimy również do taksówki lub wypożyczamy skuter za pomocą smartfona). Obecnie w inteligentnym domu powstaje kilka kolejnych miejsc "grawitacji" - telewizor (lub inteligentny monitor) i lodówka. One również mają wyświetlacz i system operacyjny, co pozwala na stworzenie centrum inteligentnego domu. I (niespodzianka) Samsung już nie tylko planuje ich produkcję, ale także produkuje takie telewizory, monitory i lodówki.
  2. Obecność w każdym domu - nawet jeśli nie masz np. klimatyzacji czy zmywarki, to i tak są sprzęty AGD, takie jak telewizor, lodówka, pralka czy mikrofalówka, które stanowią podstawę nowoczesnej koncepcji komfortowego życia. Statystycznie rzecz biorąc, posiadasz już co najmniej jedno urządzenie Samsung. Reszta świata robi to samo, nie ma wyjątków.
  3. Duża liczba już dostępnych inteligentnych urządzeń domowych - wszyscy znają Samsunga jako dużą firmę - gracza na rynku globalnym. Ale rodzimy rynek Korei Południowej jest dla firmy placem zabaw do testowania najnowszych urządzeń przed rozpoczęciem globalnej ekspansji. Nic dziwnego, że Samsung od dawna produkuje urządzenia gospodarstwa domowego w Korei Południowej (i stale tworzy nowe klasy - na przykład parowiec AirDresser jest całkiem nowy). Wszystkie z nich są już w produkcji i pozwalają firmie zdobyć doświadczenie w różnych segmentach rynku i wzbogacić doświadczenia użytkowników dla swoich konsumentów.
  4. Ekosystem już działa i rośnie z każdym miesiącem - Jeśli kupiłeś urządzenie gospodarstwa domowego Samsung w ostatnich miesiącach, istnieje niezerowa szansa, że jest ono już częścią ekosystemu SmartThings i obsługuje sterowanie ze smartfona lub telewizora. Dziesiątki urządzeń Samsung z obsługą SmartThings są już na półkach ukraińskich sklepów. W sumie od jesieni 2022 roku Samsung osiągnął już 10 milionów sprzedanych urządzeń SmartThings i 230 milionów użytkowników z zainstalowaną aplikacją. Znaczna liczba nowych urządzeń, które są obecnie opracowywane i będą dostępne w tym lub przyszłym roku, również będzie obsługiwać SmartThings. Można to sprawdzić instalując aplikację SmartThings (jeśli masz smartfon Samsunga, masz już aplikację w swoim smartfonie). Do ekosystemu SmartThings dołączyło już ponad 300 firm tworzących urządzenia i usługi IoT.
  5. Zautomatyzowane scenariusze urządzeń - zunifikowany ekosystem urządzeń ma jeszcze jedną kluczową zaletę: mogą one wchodzić ze sobą w interakcje bez bezpośredniej kontroli człowieka. Tworzone scenariusze pozwalają nam otoczyć się prawdziwą magią technologii - gdy zdarzenie (może to być określona godzina lub jakieś działanie, które następuje zgodnie z ruchem użytkownika lub, na przykład, zależy od warunków pogodowych lub stanu klimatycznego domu) nie jest nawet pojedynczym działaniem, ale łańcuchem działań zdefiniowanych przez użytkownika. W ten sposób można nie tylko wpływać na komfort w domu, ale także automatycznie sterować oświetleniem, ustawieniami klimatycznymi, głośnością pracujących urządzeń itp.

Jak dodać nowe urządzenie do SmartThings

Aby dowiedzieć się, czy masz SmartThings, zainstaluj tę aplikację na swoim smartfonie (jest dostępna dla systemów Android i iOS ). Jeśli masz smartfon Samsung (lub smart TV), prawdopodobnie masz już zainstalowaną tę aplikację. Wśród urządzeń Samsung SmartThings certyfikowanych na Ukrainie są już dziesiątki modeli telewizorów. Do tego dochodzą soundbary, parowary, lodówki i zamrażarki, płyty kuchenne, odkurzacze pionowe, piekarniki, inteligentne monitory, projektory, klimatyzatory, oczyszczacze i osuszacze powietrza, pralki i suszarki oraz roboty sprzątające.

Aby dodać nowe urządzenie, należy uruchomić aplikację SmartThings, wybrać sekcję Urządzenia i nacisnąć + w prawym górnym rogu ekranu. Jeśli masz urządzenie Samsung, najprawdopodobniej połączy się ono ze smartfonem i zobaczysz wyskakujące okienko z zaproszeniem do dodania urządzenia. To samo stanie się, jeśli rozpoczniesz skanowanie w poszukiwaniu urządzeń w pobliżu. Możesz jednak zeskanować kod QR na samym urządzeniu lub wybrać je z listy (według typu lub marki).

Co potrafią obecnie urządzenia SmartThings

Główną ideą inteligentnych urządzeń domowych jest poprawa komfortu i jakości życia. A jeśli nie całkowite uwolnienie ludzkości od obowiązków domowych (jestem pewien, że to dopiero nadejdzie), to skrócenie czasu spędzanego na czynnościach domowych w domu. Dla przykładu wybierzmy coś nie banalnego i nie najczęstszego (jak skonfigurować smart TV czy monitor czytelnicy gg już wiedzą). Oto jak wygląda sterowanie suszarką w aplikacji SmartThings. Jest to wyraźna demonstracja korzyści płynących z korzystania z aplikacji za pośrednictwem smartfona, a nie poprzez wybieranie odpowiedniego programu za pomocą przycisków na panelu. Ponieważ aplikacja zawsze zapewnia więcej opcji sterowania urządzeniami SmartThings. Ponadto warto zauważyć, jak dobrze wszystko jest wizualizowane.

Oprócz standardowych trybów pracy suszarki, do których nie jest wymagana aplikacja, możesz stworzyć własny tryb pracy, nawet jeśli potrzebujesz go użyć tylko raz. Oczywiście twórcy sprzętu AGD nie mogą stworzyć listy programów na wszystkie okazje, ale mogą tworzyć (i już to robią, jak widać) algorytmy wizualne, aby jak najlepiej osiągnąć dokładny wynik, jakiego potrzebuje użytkownik. Można wybrać rodzaj odzieży, jeden z trzech poziomów mocy suszenia, a w razie potrzeby aktywować tryb zapobiegający zagnieceniom (oszczędzając również czas na prasowaniu). Lista dostępnych opcji nie mieści się na jednym ekranie, a czas wymagany dla programu jest widoczny natychmiast przed wysłaniem go do urządzenia. Dodatkowo można włączyć powiadomienie - przyjdzie ono na smartfona lub telewizor SmartThings, podczas gdy ty będziesz oglądać nowy odcinek Mandalorian, czekając aż ubrania wyschną.

Innym przykładem jest inteligentny klimatyzator Samsung z serii WindFree. Na początku wydaje się, że aplikacja jedynie powiela możliwości pilota: pozwala na włączanie/wyłączanie urządzenia, dostosowywanie trybów pracy i zmianę temperatury w domu. Ale aplikacja pozwala również na zmianę trybów pracy zgodnie z tygodniowym harmonogramem, otrzymywanie powiadomień i włączanie klimatyzatora, gdy zbliżasz się do domu (Welcome Cooling) oraz włączanie zalecanych scenariuszy oszczędzania energii, gdy nikogo nie ma w domu. W ten sposób można osiągnąć inteligentną równowagę, w której energia elektryczna nie jest marnowana, a klimatyzator może zostać włączony, zanim użytkownik wejdzie do pokoju.

Scenariusze automatyzacji SmartThings

Wszystkie urządzenia SmartThings mogą współpracować ze sobą i wykonywać określone działania zgodnie z predefiniowanymi automatycznymi scenariuszami. Pozwala to osiągnąć nowy poziom komfortu i cieszyć się światem przyszłości już dziś. Stwórzmy prosty scenariusz dla przykładu. Po włączeniu telewizora chcemy uruchomić cykl suszenia, włączyć oczyszczacz powietrza w salonie, w którym znajduje się telewizor, i ustawić temperaturę klimatyzatora na 20 stopni w trybie WindFree (jest to specjalny tryb tego klimatyzatora, w którym tworzy on delikatny przepływ powietrza równomiernie rozprowadzany przez dziesiątki tysięcy mikrootworów, dzięki czemu nie ma przeciągu ani uczucia wiatru).

Do aktywacji wykorzystywany jest prosty i przejrzysty algorytm If-To, użytkownik musi wybrać urządzenie, które aktywuje Wybierz stan aktywacji (włączony telewizor w salonie), a następnie dodaj wszystkie inne urządzenia, które powinny zmienić swój stan aktywacji na inny. Kolejno wybieramy podłączone urządzenia i zaznaczamy odpowiednie zmiany w ustawieniach i zapisujemy scenariusz. Scenariusz można zmienić w dowolnym momencie. Przykładowo, kupiliśmy również robota odkurzającego i chcemy, aby przestał on działać podczas oglądania telewizji. Wystarczy podłączyć nowego robota sprzątającego do aplikacji i edytować scenariusz, dodając nową akcję z robotem powracającym do stacji ładującej.

Można powiedzieć, że ten scenariusz jest fikcyjny, ale jeśli zadamy sobie pytanie, w jakich warunkach lubimy oglądać telewizję, jeść śniadanie lub ćwiczyć, okaże się, że jest to w jakiś sposób związane z temperaturą w pomieszczeniu, oświetleniem i poziomem hałasu z urządzeń gospodarstwa domowego. Tak więc to automatyczne skrypty pozwalają nam uwolnić się od tej rutyny i ustawić rzeczy tak, jak jesteśmy przyzwyczajeni, bez naszej interwencji. Na co dzień.

Kierunki rozwoju SmartThings

Inteligentny dom to dość wielowarstwowa koncepcja, obejmująca wszystkie obszary naszego życia, od pracy i wypoczynku, opieki nad zwierzętami domowymi po zdrowie, komfort i przytulność oraz gotowanie. Dlatego Samsung dzieli wszystkie urządzenia i scenariusze automatyzacji na kilka obszarów.

Dbałość o kondycję fizyczną

Urządzenia SmartThings pozwalają dbać o kondycję fizyczną, mogą zastąpić trenera i stworzyć własny harmonogram ćwiczeń, aby osiągnąć te cele: wybrać konkretne ćwiczenia i ustawić mobilny ekran na telewizorze Samsung, aby zobaczyć dokładnie, jakie ćwiczenia należy wykonać. Aby to zrobić, należy zainstalować aplikację Samsung Health, która zapewni dodatkowe funkcje. Na przykład smartwatch będzie monitorował kondycję fizyczną użytkownika i wykonywał wszelkie niezbędne obliczenia ruchu. Wynik można następnie zobaczyć w aplikacji w postaci wykresów i obserwować postępy treningu.

Gotowanie

Zdrowe odżywianie jest integralną częścią współczesnego życia. Aplikacja SmartThings już teraz stara się pomóc nam w zdrowym odżywianiu wraz z inteligentnymi gadżetami. W połączeniu z Samsung Health dostarcza danych nie tylko o utraconych kaloriach, ale także o kaloriach zdobytych. Pozwala też na zbilansowanie posiłków pod kątem potrzeb, preferencji żywieniowych, a nawet zawartości lodówki (oczywiście pod warunkiem, że użytkownik skrupulatnie zapisuje wszystkie swoje zakupy). Aplikacja pozwala również lepiej śledzić, jak długo żywność pozostaje w lodówce, co jest korzystne dla zdrowia. Aplikacja pozwala również wyszukiwać przepisy, które odpowiadają preferencjom użytkownika.

Praca w domu

Praca jest (niestety) wciąż ważną częścią naszego życia. Dlatego SmartThings powinno w tym pomóc. Jeśli na przykład jesteś szczęśliwym posiadaczem smartfona Galaxy, możesz wykonywać część swojej pracy nawet bez działającego laptopa. Możesz dołączyć do wideokonferencji na żywo ze swojego smart TV (lub smart monitora) i użyć przedniej kamery swojego smartfona do nagrywania wideo (oczywiście, aby to zrobić, smartfon musi być sparowany z telewizorem za pośrednictwem aplikacji SmartThings). Można również łatwo przesyłać pliki z telefonu do komputera z systemem Windows i pracować z nim zdalnie, podłączając klawiaturę i mysz do smartfona, a wszystko razem do inteligentnego monitora.

Kontrola klimatu i komfort

Tak czy inaczej, lubimy otaczać się różnymi środowiskami do różnych ćwiczeń lub relaksu. Czasami lubimy jasne światła i głośną muzykę. Czasami jest odwrotnie: przyciemnione oświetlenie i cisza. Czasami chcemy, aby powietrze w domu było chłodniejsze lub czystsze, a czasami chcemy się ogrzać. Osobnym obszarem rozwoju SmartThings jest zatem tworzenie nastrojów, które istnieją dla nas w zależności od sytuacji (przy okazji zwróć uwagę, jak jest to zaimplementowane w modułowym projektorze The Freestyle). Są one różne dla każdego, więc konfiguracja scenariuszy automatyzacji będzie inna dla każdego.

Opieka nad zwierzętami

Wiele osób ma zwierzęta domowe. Pod względem ogólnej liczby kotów Ukraina jest jednym z 10 najlepszych krajów na świecie. Nic więc dziwnego, że SmartThings oferuje osobne opcje opieki nad futrzanymi pupilami. Możesz monitorować ich wagę i spożycie pokarmu, a także integrować scenariusze z, na przykład, oczyszczaczami powietrza lub automatycznymi dozownikami karmy. Przykładowo, kota lub psa można monitorować za pomocą kamery odkurzacza Samsung Jet Bot AI+.

Oszczędzanie energii

Inteligentna konsumpcja również staje się częścią naszego życia i nie chodzi tu tylko o Gretę Thunberg. Aplikacja SmartThings może pomóc śledzić zużycie energii i uniknąć niepotrzebnego zużycia. Na przykład wyśle ci wiadomość, jeśli nie zamkniesz drzwi inteligentnej lodówki lub poinformuje cię, które inteligentne urządzenia zużywają dużo energii, gdy nie ma cię w domu. Możesz przeglądać miesięczne statystyki i zmieniać tryby swoich urządzeń za pomocą kilku kliknięć. Możesz nawet ustawić rzeczywisty koszt za kilowat w swoim domu, ustawić miesięczne cele wydatków i śledzić swoje postępy.

Co dalej: przyszłość inteligentnego domu

Oczywiście jesteśmy teraz na początku transformacji naszych domów w inteligentne domy. Najciekawsze dopiero przed nami. Pofantazjujmy o scenariuszach, które wydawały się fantastyczne dekadę temu, a teraz są już technicznie zrealizowane (lub zostaną zrealizowane) na globalnym rynku:

  • Otwierasz lodówkę i widzisz, że skończyło się mleko. Zamykasz ją i składasz zamówienie za pomocą kilku kliknięć na wyświetlaczu zamontowanym na zewnątrz drzwi (tak działałaby seria Samsung Family Hub).
  • Czekasz na przyjaciół, którzy mają przyjść na imprezę, część z nich już tu jest i bawi się w salonie, podczas gdy Ty kończysz robić kanapki w kuchni. Dzwoni dzwonek do drzwi - widzisz obraz z kamery inteligentnego dzwonka do drzwi na ekranie lodówki kuchennej i aktywujesz zamek głosem, aby otworzyć drzwi dla gości.
  • Z listą zakupów przemierzasz półki supermarketu i nie pamiętasz, czy skończył się ulubiony sok Twojego dziecka. Aktywujesz kamerę lodówki na swoim smartfonie i sprawdzasz, czy jest wystarczająca ilość soku.
  • Spóźniasz się trochę do domu, a znajomi już czekają na Ciebie przed drzwiami. Wysyłasz im jednorazowe i tymczasowe hasło cyfrowe za pośrednictwem bezpiecznego połączenia, które otwiera drzwi i wpuszcza ich, zanim wrócisz do domu.
  • Twój inteligentny piekarnik analizuje listę produktów spożywczych w lodówce i sugeruje trzy możliwe posiłki do przygotowania w 40 minut.
  • Wracasz z zimowych wakacji po długiej podróży.

Pół godziny przed przyjazdem wysyłasz skrypt "maksymalnego relaksu", zgodnie z którym dom jest ustawiony na optymalną temperaturę, wanna jest wypełniona wodą o określonej temperaturze, a ekspres do kawy robi ulubioną kawę, gdy tylko przekroczysz próg.

  1. Pięć rzeczy, które powinieneś wiedzieć o Samsung SmartThings już dziś
  2. Jest to koncepcja połączenia wszystkich urządzeń w inteligentnym domu, która w postaci aplikacji SmartThings już istnieje, jest zainstalowana w każdym smartfonie Samsunga i jest obsługiwana przez wiele urządzeń Samsunga (być może nawet tych w Są to dziesiątki, a nawet setki modeli urządzeń domowych: telewizorów i klimatyzatorów, pralek i zmywarek, piekarników i nawilżaczy powietrza. Ta liczba urządzeń będzie rosła z każdym miesiącem, dzięki setkom firm, które już teraz produkują różne czujniki ruchu, temperatury czy wilgotności oraz silniki do rolet czy bram garażowych.
  3. Urządzenia Smart Things mogą wchodzić ze sobą w interakcje za pomocą automatycznych scenariuszy, których liczba jest ograniczona jedynie wyobraźnią użytkownika. I uczynić życie bardziej komfortowym i wygodnym (właściwie do tego dąży koncepcja inteligentnego domu)
  4. Dzięki nowemu ujednoliconemu standardowi inteligentnych urządzeń Matter, który jest już obsługiwany przez SmartThings, liczba inteligentnych rzeczy nie jest ograniczona tylko do produkcji Samsunga. Nie ogranicza więc doświadczenia użytkownika tylko do ekosystemu Samsunga, ale zamiast tego zapewnia dodatkowy stopień swobody w wyborze technologii. Być może już korzystasz z urządzeń obsługujących Matter.
  5. Im większa domowa flota inteligentnych urządzeń obsługujących SmartThings, tym większa korzyść z ich wspólnej interakcji. Dzieje się tak, gdy wszystkie razem tworzą większą wartość niż łączna korzyść każdego urządzenia z osobna.

Wejdź głębiej:

  • Przebijanie się przez sequele, remaki, franczyzy i długo oczekiwane gry 2023 roku
  • Więcej niż przenośny projektor: 6 zawodów Samsung The Freestyle
  • Komputer stacjonarny bez... pC: Jak zmienią się domowe pecety w najbliższej przyszłości?