Tesla zmieniła zdanie w sprawie grzywny w wysokości 50 000 USD dla nabywców Cybertrucka, którzy mogą odsprzedać elektryczny pickup w ciągu roku od zakupu
Umowa użytkownika kupującego samochód Tesli ujawniła informacje, które mówiły, że firma będzie karać klientów za odsprzedaż Cybertrucka mniej niż rok po zakupie. Klauzula o karze została jednak usunięta.
Co wiadomo
Zgodnie z wczesną wersją umowy, nabywca Cybertrucka zobowiązywał się do niesprzedawania elektrycznego pickupa w ciągu pierwszego roku od zakupu. Sam pojazd został zaprezentowany w 2019 roku, ale sprzedaż jeszcze się nie rozpoczęła.
Nietrudno założyć, że Cybertruck będzie pojazdem deficytowym na początku sprzedaży. Wprowadzenie klauzuli zakazującej odsprzedaży pickupa w ciągu roku odzwierciedlało chęć Tesli do walki z odsprzedawcami chcącymi zarobić na szumie wokół pojazdu.
Wczesna wersja umowy z użytkownikiem stanowiła, że grzywna wynosiłaby 50 000 USD. W uzasadnionych przypadkach Tesla mogła zatwierdzić odsprzedaż elektrycznego pickupa, ale firma otrzymałaby prawo pierwszeństwa odkupu.
Ponadto, w przypadku naruszenia umowy, Tesla mogła umieścić nabywcę na czarnej liście i odmówić sprzedaży innych pojazdów elektrycznych. Najwyraźniej warunki te musiały zostać usunięte, aby uniknąć dalszych sporów sądowych.
Źródło: electrek