Aktualizacje zabezpieczeń systemu Windows mogą być dostarczane z mniejszą liczbą ponownych uruchomień jeszcze w tym roku
Microsoft testuje już Windows 11 24H2, dużą nową wersję systemu Windows, która pojawi się tej jesieni. Firma zademonstrowała już kilka nowych funkcji, takich jak obsługa USB 4.0 80 Gb / s i Sudo dla Windows, a nowa wersja może znacznie zaktualizować instalator Windows po raz pierwszy od czasu Windows Vista.
Co wiadomo
Pod koniec zeszłego tygodnia Microsoft wydał "aktualizacje usług" bez żadnych nowych funkcji dla członków programu Windows Preview. Jest to dość powszechne, że uczestnicy programu wstępnej oceny otrzymują te aktualizacje, które istnieją tylko w celu przetestowania procesu aktualizacji, ale w tym przypadku zwrot polega na tym, że komputery z włączonymi zabezpieczeniami opartymi na wirtualizacji (VBS) mogą zastosować aktualizację bez ponownego uruchamiania.
Źródła rozmawiające z Windows Central twierdzą, że nie jest to przypadek. Microsoft podobno zamierza użyć funkcji Windows Server o nazwie "gorące poprawki", aby dostarczyć więcej aktualizacji zabezpieczeń systemu Windows 11 bez konieczności ponownego uruchamiania komputera, co ułatwi aktualizację bez przełączania użytkownika w tryb offline.
Ponowne uruchomienie systemu nadal będzie wymagane, ale raz na "kilka miesięcy". Dokumentacja Microsoftu stwierdza, że ponowne uruchomienie systemu jest wymagane mniej więcej raz na trzy miesiące, choć może być częstsze w przypadku nieoczekiwanych poprawek typu zero-day i innych, których nie można naprawić za pomocą poprawek typu hot fix.
Obecnie hotfixing stosowany jest głównie w przypadku maszyn wirtualnych. Nawet jeśli komputer z systemem Windows działa na sprzęcie fizycznym, włączenie VBS nadal izoluje system operacyjny od reszty sprzętu w podobny sposób, zapewniając, że hotfixing może nadal działać. Możesz sprawdzić, czy masz włączony VBS w aplikacji Informacje o systemie lub otwierając Zabezpieczenia systemu Windows, następnie Zabezpieczenia urządzeń, a następnie wybierając Izolację jądra i sprawdzając, czy przełącznik Integralność pamięci jest włączony.
Źródło: Microsoft