Qualcomm ogłosił nowe energooszczędne układy Wi-Fi i Bluetooth
Podczas Embedded World Exhibition & Conference firma Qualcomm zaprezentowała dwa nowe układy skoncentrowane na systemach wbudowanych i ekosystemie IoT. Są to układ Wi-Fi Qualcomm QCC730 i platforma Qualcomm RB3 Gen 2. Zapewniają one przetwarzanie AI w urządzeniu i wysoką wydajność przy niskim zużyciu energii.
Co wiadomo
Firma nazywa chip Wi-Fi QCC730 "rewolucyjnym systemem Wi-Fi micropower" zaprojektowanym specjalnie dla aplikacji IoT. Układ ten oferuje o 88 procent niższe zużycie energii w porównaniu do swojego poprzednika. Zostanie on również uzupełniony o otwarte IDE i SDK, które obsługują łączność w chmurze w celu uproszczenia rozwoju. Qualcomm oferuje również dwa inne układy IoT, QCC711 i QCC740. Pierwszy z nich to trójrdzeniowy układ Bluetooth o bardzo niskim zużyciu energii, podczas gdy drugi to rozwiązanie typu all-in-one, które obsługuje Thread, Zigbee, Wi-Fi i Bluetooth.
Platforma RB3 Gen 2 to "kompleksowe rozwiązanie sprzętowe i programowe zaprojektowane dla IoT i aplikacji wbudowanych". Wykorzystuje układ QCS6490 i zapewnia 10-krotny wzrost przetwarzania AI na urządzeniu. Platforma obsługuje dane z czterech kamer 8 MP +, obsługuje wizję komputerową i integruje Wi-Fi 6E. Oczekuje się, że RB3 Gen 2 będzie wykorzystywany w szerokiej gamie produktów, w tym w różnego rodzaju robotach, dronach, przemysłowych urządzeniach przenośnych, kamerach przemysłowych i podłączonych, urządzeniach peryferyjnych obsługujących sztuczną inteligencję, inteligentnych wyświetlaczach i innych.
Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej
Platforma IoT lub Internet of Things jest kluczowym elementem ekosystemu IoT. Jest to modułowa technologia oprogramowania, która zapewnia rozwiązania do łączenia urządzeń IoT, zarządzania tymi urządzeniami, przetwarzania danych, tworzenia aplikacji i wykonywania zaawansowanych analiz. Mówiąc prościej, platforma IoT to zestaw oprogramowania służącego do łączenia różnych urządzeń "internetu rzeczy" z infrastrukturą pamięci masowej w chmurze i zapewniania do nich zdalnego dostępu.
W związku z tym platforma IoT odgrywa ważną rolę w gromadzeniu, analizowaniu i wykorzystywaniu danych z wielu podłączonych urządzeń w celu usprawnienia operacji, podejmowania świadomych decyzji i tworzenia nowych możliwości.
Źródło: Qualcomm