Syntetyczni ludzie firmy DeepBrain przygotowują się do wejścia na rynek amerykański
Południowokoreańska firma DeepBrain, znana przede wszystkim z cyfrowych replik prawdziwych ludzi, ma za sobą udaną rundę finansowania, w której zebrała 44 miliony dolarów.
Startup tworzy i sprzedaje dość nietypowy produkt - bazując na autorskich algorytmach z elementami sztucznej inteligencji, DeepBrain klonuje ogólną mimikę, gesty i manieryzmy konkretnych osób. Te cyfrowe klony mogą następnie żyć własnym życiem i wykonywać różne zadania zgodnie z życzeniem.
Twórcy tych syntetycznych ludzi uważają, że ich technologia jest szczególnie przydatna dla kanałów informacyjnych, polityków, banków i sprzedawców detalicznych.
Najbardziej widocznym przykładem pracy firmy DeepBrain jest wirtualny model prezydenta Korei Południowej Moon Jae-in. Startup wykorzystał publiczne przemówienia polityka do stworzenia jego bardzo dokładnej cyfrowej repliki, która może być teraz wykorzystywana podczas publicznych wystąpień. Tymczasem prawdziwy prezydent może wykonywać inną pracę i nikt nie zauważy różnicy.
Ale syntetyczna kopia prezydenta to tylko demonstracja możliwości tych technologii. DeepBrain podkreśla, że nie zamierza wykorzystywać cyfrowej repliki Moon Jae-in'a do celów komercyjnych lub destrukcyjnych. Firma twierdzi, że działa w "znacznie bardziej sterylnym i bezpiecznym środowisku".
Kiedy DeepBrain otrzymuje komercyjne zlecenia od różnych firm, startup zaprasza do swojego studia osobę, na której będzie oparty wirtualny awatar. Osoba ta jest filmowana przez kilka kamer w tym samym czasie, gdy czyta przygotowany wcześniej tekst z różnymi fonemami, w tym czasie może podać rękę i zachowywać się naturalnie.
Po zarejestrowaniu danych DeepBrain wykorzystuje je do uczenia maszynowego. Sztuczna inteligencja wykorzystuje nagrany scenariusz i sfilmowane wideo do stworzenia cyfrowego klona postaci, łącząc na tym etapie mimikę i gesty z głosem. W rezultacie powstaje dokładna cyfrowa replika danej osoby - dane głosowe są zsynchronizowane z mimiką twarzy, a ręce i ciało poruszają się naturalnie. Cyfrowa replika może następnie wymówić dowolny tekst, a wynik jest wyświetlany w formacie wideo.
Po zaprezentowaniu przez DeepBrain swojej platformy, zainteresowało się nią wielu dużych klientów. Startup współpracuje już z koreańskimi markami medialnymi MBN, Metro News i LG HelloVision, firmami zajmującymi się edukacją online oraz bankiem Kookmin.
Platforma jest już w pełni gotowa, a DeepBrain postawił sobie za cel opracowanie bankowych sztucznej inteligencji, która może zastąpić urzędników kredytowych i zwykłych pracowników, szczegółowo doradzając klientom banków. Następnie startup zamierza zająć się tworzeniem cyfrowych prawników, którzy będą w stanie obsługiwać elementarne sprawy. A syntetyczni ludzie z DeepBrain wezmą udział w tegorocznych targach MWC 2021.
Źródło: deepbrainai