10 prostych usług internetowych, które wykonują pracę za Ciebie

Autor: Nickolay Polovinkin | 16.02.2021, 09:00

Wszyscy mamy naturalne pragnienie, aby spędzać jak najmniej czasu nad swoją pracą. Aby to zrobić, potrzebujemy skutecznych narzędzi, które działają szybko i efektywnie, z jasnymi i gwarantowanymi rezultatami. Wystarczy, że narzędzie pracy trwa dłużej niż byśmy chcieli z powodu słabej wydajności komputera. Źle się dzieje, gdy w dobie wysokich technologii, w dobie sieci neuronowych i innych elementów sztucznej inteligencji nie wykorzystujemy w stu procentach możliwości naszych komputerów, aby uczynić nasze życie łatwiejszym i wygodniejszym. Nieważne, co robimy - fajne zdjęcie do publikacji w sieciach społecznościowych lub prezentację do pracy. Teraz przedstawimy Ci przydatne usługi sieciowe, które pozwolą Ci wykonać niektóre zadania za pomocą jednego przycisku (czasami dosłownie). Są poręczne i wydajne, i mogą wykonywać naszą pracę za nas. Podobnie jak nowy wydajny dysk SSD Samsung SSD 870 EVO, który był partnerem tego wydania. Jest niezawodny, szybki, wydajny i poprawia wydajność komputera, w którym jest zainstalowany.

OK, więc może te dziesięć usług nie wykona całej pracy za Ciebie (dziesięć usług nie wykona całej pracy za Ciebie), ale na pewno zrobi sztuczkę w wielu sytuacjach w życiu. Jesteśmy przyzwyczajeni do używania tych samych narzędzi rok po roku do typowych zadań. Warto więc od czasu do czasu rozejrzeć się, co wymyślili twórcy wszelkiego rodzaju usług internetowych, z modną obecnie sztuczną inteligencją lub bez niej

1. 

Remove.bg - automatyczne usuwanie tła ze zdjęć

Dopóki nie było sztucznej inteligencji, pracę tę wykonywała zwykła inteligencja. Aby przenieść się z jednego zdjęcia na drugie, trzeba było starannie odrysować kontur ręcznie, lub zręcznie użyć sprytnego zaznaczenia w edytorze graficznym. A dzięki tej usłudze zadanie sprowadza się do kliknięcia "Prześlij zdjęcie". Możesz pobrać przycięty rezultat jako obrazek bez tła lub zastosować go na innym tle, z galerii strony lub własnym. Kilka kliknięć - i Doge wyrusza w podróż statkiem kosmicznym Crew Dragon.

2. 

Crello to prosty edytor online z gotowymi szablonami dla sieci społecznościowych.

Nie jest to już usługa jednoprzyciskowa, ale nie jest to jeszcze "Photoshop". Dzięki niemu możesz zapomnieć o rozmiarze piksela, jaki powinien mieć obrazek dla stopklatki czy nagłówka strony na Facebooku. Gotowe szablony, szybki wybór licencjonowanych (!) zdjęć, nakładanie tekstu, zarządzanie warstwami. Ułatwia życie mieszkańcom sieci społecznościowych, od liderów opinii amatorów do naprawdę zarabiających na tym SMM-owców. Przy okazji, okładka do tego materiału też jest zrobiona w Crello, bo jest bardzo poręczna. Darmowa wersja pozwala na przesłanie tylko pięciu gotowych zdjęć miesięcznie, podczas gdy nieograniczony profesjonalny abonament będzie kosztował 8 dolarów miesięcznie.

3. 

Quotescover jest inteligentnym generatorem obrazów cytatów.

To jest dla Ciebie, aby zrobić sobie przerwę po pracy umysłowej w Crello, kiedy nie masz już energii na szukanie cytatów Jasona Stathama do aktualizacji statusu. Wybierz szablon, wycenę, układ - i zdjęcie jest gotowe do publikacji. W edytorze znajduje się przycisk "Automatyczny projekt", który całkowicie zdejmuje z Ciebie odpowiedzialność za wynik. Wszystko to działa za darmo i bez rejestracji, ale z dużą ilością reklam, które szczególnie drobiazgowe miłośników cytatów można wyłączyć za 2,9 dolarów miesięcznie.

4. 

Autodraw to edytor graficzny online, który rozumie, co chciałeś narysować.

Nie żeby ta usługa ułatwiła Ci jakikolwiek codzienny proces, ale jest imponująca. Jeśli inni nie doceniają Twojego talentu artystycznego, zobacz, jak sprytnie sztuczna inteligencja odgadnie, że rysujesz gitarę, a nie wielbłąda na końcu! Do tego dochodzą zwykłe narzędzia: ołówek, tekst, wypełnienie i proste kształty. Możesz więc zaprojektować arcydzieło także w bardziej konwencjonalny sposób. Projekt pochodzi z laboratorium kreatywnego Google, więc jest darmowy i nie jest zepsuty reklamami.

5. 

BigJpg - jednoprzyciskowy powiększacz (upscaler) zdjęć AI, bez rejestracji i sms-ów.

Za pomocą sieci neuronowych ten prosty, darmowy serwis powiększa zdjęcia czterokrotnie. W trybie profesjonalnym dostępne są opcje 8x i 16x. To ciekawe, choć cuda nigdy się nie zdarzają, a komputery nie nauczyły się jeszcze uzupełniać brakujących informacji w obrazie. Zobaczcie, o ile lepsza jest ta sztuczna inteligencja w praktyce niż zwykłe rozciąganie obrazu. Po lewej stronie jest tylko powiększony obraz, a po prawej jest wynik pracy sieci neuronowej w pełnym rozmiarze.

6. 

Pfpmaker - generator zdjęć profilowych.

Aby zamknąć na dziś temat sieci społecznościowych, zaktualizujmy wspólnie nasze awatary. Ta usługa robi to wszystko za jednym razem: usuwa tło z Twojego zdjęcia i dodaje odpowiednie otoczenie, które możesz dostosować. Dostępne są ustawienia dotyczące powiększania i obracania obrazu, kolorów tła, a nawet cienia, jaki automatycznie wykadrowany obraz będzie rzucał z tła. Możesz zobaczyć podgląd, a nawet użyć swojego ulubionego emoji zamiast zdjęcia. Jest szybki, intuicyjny i nie pobiera żadnych opłat. 

7. 

Unscreen - wycinanie tła z filmów lub gifoków.

Po raz drugi dzisiaj automatycznie wycinamy tła, tylko teraz z gifoków. Na podstawie gifów można sobie wyobrazić poziom memetyzmu? Możesz więc wziąć dowolnego gifa z roznegliżowanym Travoltą, wyciąć wszystko oprócz głównego bohatera i nałożyć go na dowolne własne wideo. Albo kogoś innego. Albo na zdjęciu wyświetlacza kwarantanny z TSA. I pobierz go jako gotowego gifa. Wszystko to za darmo i bez rejestracji, za pomocą kilku kliknięć. Za nagrodę pieniężną (od 1 do 5 dolarów za minutę filmu) można otrzymać rezultat bez znaku wodnego, w jakości do FullHD, z dźwiękiem i w formacie mp4. Jeśli chcesz, możesz uzyskać lepsze efekty niż ten z mojego przykładu, ale stworzenie tego kolażu zajęło naprawdę kilkadziesiąt sekund, a został on zebrany z pierwszych napotkanych materiałów.

8. 

Easel.ly to prosty edytor wizualnych infografik.

Dość zabawy, bierzmy się do pracy. A raczej ozdabiać wyniki naszej pracy w raportach i prezentacjach efektownymi infografikami. Ten darmowy serwis z licznymi gotowymi szablonami pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, a jednocześnie jest świetnym źródłem inspiracji. A bez tego lepiej nie zajmować się wizualizacją danych, bo stałoby się to nudne. Tła, teksty, obrazy, kontury - wszystko jest konfigurowalne i edytowalne, możesz wziąć szablon, który Ci się podoba i zmienić go nie do poznania. Bardziej zaawansowane funkcje serwisu (więcej szablonów, zdjęć, ikon i innych gadżetów, zaawansowane opcje eksportu itp.) kosztują od 2 do 5 dolarów miesięcznie. Ważna uwaga: Lepiej składać raporty do komisji podatkowej bez żadnej grafiki informacyjnej, nie będą tego doceniać. 

9. 

Padlet - serwis do tworzenia padletów

Co? Jeśli przyjąć analogię z apletami (app + let = "program"), to padletami są takie "padlety" (pad + let), być może. Chodzi o tworzenie wirtualnych tablic interaktywnych z diagramami, mapami czy osiami czasu, czyli najwygodniejszy sposób na szybką wizualizację pomysłu. Owszem, dla kartek jest Trello, dla map, infografik i innych indywidualnych formatów są własne, wyspecjalizowane edytory, ale padlety okazały się czymś zupełnie niezależnym i szybkim w produkcji. Wynik nie musi być zapisany jako plik, wystarczy, że udostępnisz go poprzez publiczny link. Darmowa wersja ma ograniczenia co do liczby padletów, które możesz utworzyć i wielkości przesyłanych plików. Edycja profesjonalna zaczyna się od 6$/miesiąc i można nawet dodać własną domenę, aby stworzyć ładnie wyglądający adres URL dla swoich paddletów.

10. 

Doodle.com - niespodziewanie prosty serwis do umawiania spotkań

Kiedy znów będziesz musiał zebrać pięć zapracowanych osób na jednym spotkaniu, pomyśl o tym. Jeden jest niewygodny o 11:30, ale może być o 14:00, drugi jest już zajęty o 14:00, a trzeci jest w ogóle niezdecydowany. Taki problem rozwiązuje sprytne wykorzystanie współdzielonych kalendarzy, ale kiedy "nie ma czasu na wyjaśnienia", łatwiej jest stworzyć mini ankietę w doodle, podrzucić link do niej wszystkim zaproszonym i zobaczyć jak głosują. Usługa była radość z użytkowania przez lata, ponieważ jest prosta i darmowa, choć można wyłączyć irytujące reklamy za niewielką opłatą.


Materiał przygotowany przez gg dzięki wsparciu partnerów SSD Samsung SSD 870 EVO

Najpopularniejszy dysk SSD na świecie

Dysk Samsung 870 EVO jest oparty na technologii SSD firmy Samsung. Zapewnia lepszą wydajność, niezawodność i kompatybilność, aby spełnić potrzeby każdego twórcy treści, profesjonalisty IT lub zwykłego użytkownika.

Dysk SSD 870 EVO z interfejsem SATA osiąga maksymalne prędkości sekwencyjnego zapisu/odczytu na poziomie około 560/530 MB/s. Teraz każdy użytkownik może skorzystać z wydajności dysku SSD klasy profesjonalnej. Inteligentna technologia TurboWrite, dzięki zwiększonej zmiennej pojemności bufora, zapewnia szybszy zapis i stałą wysoką wydajność.

Dysk jest objęty 5-letnią gwarancją na okres eksploatacji wynoszący 2400 TB, dzięki czemu dysk 870 EVO jest w pełni zgodny z branżowymi standardami niezawodności. Jest on przeznaczony do szerokiego zakresu zastosowań, od codziennego użytku do przetwarzania wideo 8K. Wyposażona jest w 6. generację pamięci VNAND i kontroler MKX, zapewniający stabilną pracę we wszystkich zastosowaniach.

Poznaj najwyższą wydajność i niezawodność dysku SSD od wiodącego na świecie producenta systemów pamięci od 2003 roku. Całe oprogramowanie i komponenty elektroniczne, w tym znane na całym świecie moduły pamięci DRAM i NAND firmy Samsung, są projektowane i produkowane we własnym zakresie, co umożliwia ich integrację w systemach pamięci z najwyższym poziomem niezawodności, któremu można zaufać.

Najważniejsze dane techniczne Samsung SSD 870 EVO
Typ pamięci Samsung V-NAND 3bit MLC
Form Factor 2.5"
Interfejs SATA 6Gbps, kompatybilny z SATA 3Gbps i SATA 1.5Gbps
Prędkość odczytu/zapisu do 530MB/s / do 560MB/s
Wymiary 100x69.85x6,8mm
Waga 46g
Oprogramowanie Magician do zarządzania dyskami SSD, Oprogramowanie do migracji danych do aktualizacji dysków SSD

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej

  • Jak wybrać dysk SSD
  • 7 powodów, dla których warto przejść na SSD
  • Recenzja Samsung SSD 970 EVO: co potrafi NVMe M.2 Dyski SSD
  • Przegląd Samsung SSD 860 QVO: dysk SSD dla konsumentów z pamięcią QLC 3D V-NAND
  • Przegląd zewnętrznych dysków SSD Samsung T5: gigabajt w dwie sekundy