Sprawdź ten podrasowany Xiaomi Mi 9, który zmienił się w bestialski telefon do gier
Smartfony stworzone do gier są wyposażone w poważny sprzęt, efektowny design, aktywne chłodzenie, a czasami dodatkowe przyciski, aby poprawić ogólne wrażenia z gry na telefonie komórkowym. Co by było, gdybyś stworzył swój własny telefon komórkowy? To właśnie ludzie na kanale YouTube Geekerwan postanowiłem zrobić. Cóż, tak jakby. Ci faceci wzięli Xiaomi Mi 9 ze Snapdragonem 855 i znacząco zmodyfikowali zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie, aby uczynić go potworem do gier mobilnych.
Chodzi o to, że trzyletni flagowy smartfon ma wystarczającą moc do uruchamiania nowoczesnych gier mobilnych i można go dość tanio kupić z drugiej ręki. W tym filmie Mi 9 z pękniętym tyłem został kupiony tylko za 700 CNY (około 107 USD) i jest idealny do przekształcenia go w telefon do gier. Zasadniczo każdy, kto chce znaleźć tani smartfon do tego, powinien poszukać urządzenia zasilanego Snapdragon 855 z umiarkowanym wsparciem społeczności, które powinno dawać sobie radę – coś w rodzaju OnePlus 7T.
Bateria Mi 9 o pojemności 3300 mAh nie wystarczy. Tak więc bateria jest potrojona, łącząc je równolegle, więc telefon ma teraz technicznie baterię 9900 mAh – będzie to wymagało zmodyfikowania oprogramowania, aby powiedzieć mu, jak duża jest bateria. Wiąże się to z wiedzą na temat odblokowywania bootloaderów i flashowania oprogramowania na rynku wtórnym.
Następnym krokiem jest podkręcenie i przeładowanie chipsetu. Możliwe jest flashowanie jądra z rynku wtórnego, aby wyświetlacz działał z szybkością klatek wyższą niż zamierzona fabrycznie.
Kosztem tych poprawek jest ciepło. Potrzebny będzie niestandardowy system zarządzania temperaturą. W stanie fabrycznym smartfon nie jest zoptymalizowany pod kątem ekstremalnych temperatur, dlatego usunięto moduł kamery i dodano radiator z 40-milimetrowym wentylatorem chłodzącym z pastą termoprzewodzącą. Oczywiście zasilanie wentylatora będzie wymagało podłączenia do akumulatora. W takim przypadku dodawana jest płytka konwertera DC na DC, aby regulować prąd na wyjściu 5 V do wentylatora chłodzącego. Dodano również przełączniki do regulacji prędkości wentylatora.
Wszystko jest zapakowane w obudowę wydrukowaną w technologii SLA 3D, w której mieści się nowy klocek, wraz z uniwersalnym wspornikiem do zamontowania go na kontrolerze gier. Możesz zobaczyć wyniki testów porównawczych i testów stabilności na filmie.
Spoiler Alert: Nie zawodzi. Genshin Impact – gra mocno obciążająca grafikę – przed modyfikacjami na najwyższych ustawieniach generowała średnio 39 klatek na sekundę. Z nowymi modami osiągnięto średnio 50 klatek na sekundę.
Źródło: www.gsmarena.com