Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier

Autor: Aleksander Czub | 26.12.2022, 22:56
Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier

ASUS kontynuuje swoje odważne eksperymenty z czynnikami kształtu. Po zeszłorocznym nietypowym gamingowym ultrabooku-transformatorze ASUS ROG Flow X13, linia Flow została uzupełniona o gamingowy tablet ASUS ROG Flow Z13 (2022). Okazało się, że jest to niezwykle ciekawe i unikalne, choć raczej niszowe urządzenie. Główna idea pozostaje taka sama jak w przypadku ROG Flow X13: moc, przenośność i wszechstronność. Ale teraz współczynnik formy oferuje jeszcze więcej przypadków użycia. Teraz jest to i tablet, i laptop z zapiętą kompletną klawiaturą, i komputer do gier, jeśli podłączymy duży monitor, klawiaturę i mysz. ASUS ROG Flow Z13 (2022) otrzymał bardzo wydajny sprzęt, który wystarczy do grania bez zewnętrznej karty graficznej, a ROG XG Mobile sprawia, że urządzenie jest porównywalne mocą z topowymi, pełnowymiarowymi laptopami gamingowymi. Jednocześnie bardzo ucieszył mnie system chłodzenia, który bez problemu radzi sobie z każdym obciążeniem. Tablet otrzymał jasny, wysokiej jakości 13,4-calowy ekran o częstotliwości odświeżania 120 Hz oraz bardzo przyjemną w użytkowaniu odłączaną klawiaturę z pełnymi klawiszami, standardowym układem i podświetleniem. Tak nietypowa konstrukcja ma też swoje mniej przyjemne niuanse: nie znalazło się miejsce na normalny zestaw portów i jest tylko para Type-C (Display Port i PD) oraz tylko jedno USB 2.0, co jak na model gamingowy jest niewystarczające. Można to zrekompensować portami na zewnętrznej karcie graficznej.

ASUS ROG Flow Z13
ASUS ROG Flow Z13
13,4-calowy konwertowalny tablet IPS z ekranem dotykowym 120 Hz do gier z odłączaną klawiaturą Windows, najwyższej klasy procesorem Intel Core i9, 16 GB pamięci RAM LPDDR5, szybkim dyskiem SSD 1 TB, oddzielną kartą graficzną do laptopów GeForce RTX 3050 Ti oraz możliwością podłączenia zewnętrznej karty graficznej ROG XG Mobile

Przeczytaj sprawdzone opinie klientów

5 powodów, dla których warto kupić ASUS ROG Flow Z13:

  • Imponująca wydajność dzięki zewnętrznej grafice ROG XG Mobile
  • Doskonały ekran dotykowy IPS z częstotliwością odświeżania 120 Hz
  • Wydajny system chłodzenia
  • Uniwersalna obudowa z mnóstwem zastosowań
  • Wygodna, wyjmowana klawiatura

2 powody, dla których nie warto kupować ASUS ROG Flow Z13:

  • Wysoka cena
  • Niewiele portów w tablecie

Szybkie przejście:

  1. Co jest w pudełku?
  2. Co o wyglądzie i konstrukcji ASUS ROG Flow Z13 i ROG XG Mobile?
  3. Jak wygodny w użytkowaniu jest ASUS ROG Flow Z13?
  4. Jak dobry jest ekran?
  5. Co z wydajnością i autonomią?
  6. Na sucho...

Co znajduje się w zestawie.

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-2

ASUS ROG Flow Z13 (2022) trafił do nas w najwyższej możliwej konfiguracji i zestawieniu, z zewnętrzną kartą graficzną ROG XG Mobile AMD Radeon RX 6850M XT. Cały zestaw dostarczany jest w dwóch osobnych pudełkach (ROG XG Mobile sprzedawany osobno w różnych wariantach). ROG Flow Z13 zapakowany jest w duże czarne pudełko, wewnątrz którego znajdują się dwa mniejsze srebrne. W zestawie znajduje się sam tablet, odłączana klawiatura z magnetycznie mocowanym touchpadem, kompaktowy zasilacz 100 W Type-C, odłączany kabel zasilający, przewodowa mysz ASUS ROG Impact, markowy rysik, dokumentacja oraz dwa pokrowce z gumowaną powierzchnią i miękką uszczelką dla ochrony. przed uderzeniami.

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-3

Większe na tablet, mniejsze - na zewnętrzną kartę graficzną. Są one przymocowane do siebie, co ułatwia ich transport.

ROG XG Mobile zapakowany jest w mniejsze, czarne pudełko. Zestaw jest skromniejszy: sama zewnętrzna karta wideo i kabel zasilający.

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-8

A jak wygląda wygląd i konstrukcja ASUS ROG Flow Z13 i ROG XG Mobile?

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-9

Strukturalnie urządzenie przypomina tablety Microsoft Surface Pro z przypinaną klawiaturą i składaną podstawką, tylko na sterydach. Jak na standardy tabletów, ASUS ROG Flow Z13 okazał się duży i ważący: przekątna ekranu 13,4 cala, grubość 12 mm i waga 1,18 kg (a z wpiętą klawiaturą - bliżej 1,5 kg). Ale biorąc pod uwagę wnętrze, jest to absolutnie wybaczalne. Choć używanie go jako tradycyjnego tabletu trzymając go w rękach jest naprawdę mało wygodne. Obudowa jest metalowa, a cały przedni panel pokryty jest szkłem ochronnym, tak jak to powinno być w przypadku ekranów dotykowych. Powyżej ekranu - przednia kamerka do wideorozmów i mikrofony.

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-10

Na górze tabletu znajdują się otwory wentylacyjne do wydmuchiwania gorącego powietrza oraz srebrny napis Republic of Gamers.

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-11

Na lewym boku znajdują się głośnik, wskaźnik LED, złącze Thunderbolt 4 (Type-C) ze wsparciem dla Display Port i Power Delivery, a także ROG XG Mobile Interface, na które składa się autorskie złącze PCIe 3.0 x8 o przepustowości 63 Gb/s oraz USB Type-C 3.2 Gen 2, które obsługuje również Power Delivery i Display Port. ROG XG Mobile Interface jest osłonięty gumową zaślepką.

Na prawej stronie znajduje się kolejny głośnik, przycisk zasilania z wbudowanym skanerem linii papilarnych, rocker głośności, pojedyncze pełnowymiarowe USB 2.0 oraz combo audio jack 3,5 mm. Liczba portów jest naprawdę bardzo skromna, ale przy takiej obudowie trzeba iść na kompromisy. Całkowicie rozwiązuje to ROG XG Mobile, który posiada dodatkowe pełnowymiarowe wyjścia wideo i porty USB.

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-16

Na dolnej krawędzi - tylko styki i wgłębienia do podłączenia wyjmowanej klawiatury.

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-17

Sama klawiatura jest dość cienka i pełni również funkcję ochronną. Wewnętrzna powierzchnia robocza ma przyjemnie szorstką, gumowaną powłokę. Zewnętrzna powłoka dotykowo przypomina przyjemną tkaninę.

Cała tylna pokrywa ASUS ROG Flow Z13 jest metalowa i obfituje w dekoracyjne wzory o posiekanych konturach, co przywodzi na myśl gamingowe pozycjonowanie urządzenia. Matowe wykończenie nie zbiera zbytnio odcisków palców. W górnej części znajdują się dwa obszary z perforacją do zasysania zimnego powietrza przez dwa wentylatory chłodzące. W prawym górnym rogu znajduje się tylna kamera, która przypomina, że to wciąż tablet. W celach dekoracyjnych na plecach znajduje się małe okienko podświetlane RGB, przez które widoczna jest część płyty głównej tabletu.

Na dole znajduje się masywna, składana, regulowana nóżka do ustawienia tabletu pod odpowiednim kątem. Pod nią ukryto slot do instalacji karty pamięci MicroSD, a także pokrywę, pod którą znajduje się dysk SSD. Z nim również producent musiał pójść na kompromis: interfejs PCIe 4.0 jest obsługiwany, ale format to tylko M.2 2230, a nie zwykły 2280. Jak na razie oferta dysków SSD jest bardzo skromna, a ich prędkość jest niższa od pełnowymiarowego 2280 z interfejsem PCIe 4.0.

ASUS ROG Flow Z13 jest bardzo dobrze zbudowany, sprawia wrażenie solidnego dzięki metalowej obudowie, a do tego wygląda bardzo nietypowo. Chyba jedynym znaczącym zastrzeżeniem do konstrukcji jest niewielka liczba złączy, o czym pisaliśmy wyżej.

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-32

Strukturalnie zewnętrzna karta graficzna ROG XG Mobile nie zmieniła się w ogóle od czasu Flow X13. Jest to duży prostokątny blok ich czarnego tworzywa o wymiarach 208x155x29,6 mm i wadze 1,2 kg. Z tabletem lub laptopem łączy się za pomocą stałego, stosunkowo krótkiego kabla z autorskim złączem. Wyposażona jest w zatrzaski bezpieczeństwa do bezpiecznego mocowania oraz diodowy wskaźnik pracy. Świeci ona na czerwono, gdy zewnętrzna karta graficzna jest aktywna, a na biało, gdy można ją wyłączyć.

Cały korpus pokryty jest ukośnymi paskami dekoracyjnymi. Z jednej strony widać otwory wentylacyjne w kształcie liter ROG, pod którymi znajduje się wentylator chłodzący oraz podświetlenie. ROG XG Mobile może być używany w poziomie lub ustawiony pod kątem dla lepszego chłodzenia. W tym celu przewidziano składaną podstawkę.

Z boku zintegrowanego kabla łączącego z tabletem znajdują się jedynie otwory wentylacyjne do wydmuchiwania gorącego powietrza. Z drugiej strony porządny zestaw bardzo przydatnych złącz. 4 pełnowymiarowe USB 3.2 Gen1, HDMI 2.1 i DisplayPort 1.4 do podłączenia zewnętrznych monitorów lub telewizora, sieciowe RJ-45 (Gigabit Lan 10/100/1000 Mbps) oraz gniazdo kabla zasilającego. PSU wbudowane 330 W, wystarczy by spalić zarówno kartę graficzną jak i sam tablet. Na górnej krawędzi jest jeszcze jeden bonus w postaci slotów na pełnowymiarowe karty pamięci SD z obsługą UHS-II (312 MB / s).

Jak wygodny jest ASUS ROG Flow Z13 w użyciu?

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-47

ASUS ROG Flow Z13 został pomyślany jako najbardziej wszechstronne urządzenie z garścią przypadków użycia. Zgodnie z tym, można go używać jako zwykłego ultrabooka, podłączając kompletną klawiaturę, jako tablet, aby obejrzeć jakiś film na leżąco, podłączyć do niego zewnętrzną kartę wideo, monitor / telewizor, gamepad lub ulubioną klawiaturę mechaniczną z myszką i grać z pełnym komfortem.

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-48

I, oczywiście, jest wystarczająco dużo mocy do pracy, czy to do jakiegoś Unreal Engine 5, edycji wideo, obróbki zdjęć, nagrywania dźwięku i tak dalej. Jednocześnie możesz użyć zewnętrznego dużego monitora jako głównego obszaru roboczego, a na ekranie ROG Flow Z13 umieścić pasek narzędzi, w którym w razie potrzeby możesz po prostu szturchnąć palcem. To wciąż jest ekran dotykowy. Słowem, można wymyślić wiele przypadków użycia. Nie wspominając już o tym, że w razie potrzeby należy zabrać laptopa ze sobą do pracy lub w podróż, jeśli nie ma w planach grania, to XG Mobile można po prostu zostawić w domu. Wbudowana podstawka pozwala ustawić tablet pod wybranym kątem, nawet do 170°.

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-49

Przejdźmy teraz do bardziej znanych elementów sterujących. Kompletna odłączana klawiatura ma szereg swoich zalet i chyba tylko jedną wadę (biorąc pod uwagę współczynnik kształtu). Wymiary i układ są klasyczne dla ultrabooków, bez żadnych ceregieli, więc nie trzeba będzie się do niej długo przyzwyczajać. Górny rząd przycisków funkcyjnych ma zmniejszoną wysokość. Kończy się on na przycisku Del. Blok strzałek również ma zmniejszoną wysokość. Strzałki są wyrównane do Home, End, PgUp, PgDown poprzez Fn.

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-50

Klawisze mają bardzo przyjemny, pouczający klik. Skok wynosi 1,7 mm, co jak na takie wymiary jest bardzo dobrym wynikiem. Jest konfigurowalne podświetlenie RGB z trzema poziomami jasności i wsparcie dla Aura Sync. Jedyne drobne zastrzeżenie do klawiatury dotyczy samej konstrukcji: ze względu na niewielką grubość trochę się ugina.

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-51

Touchpad jest bardzo mały, ale dzięki wystarczającej czułości i przyjemnej powłoce jest całkiem wygodny w użyciu. A do gry i pracy jest do podłączenia myszka.

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-52

Jak dobry jest ekran?

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-53

ASUS ROG Flow Z13 ma ekran dotykowy o przekątnej 13,4 cala i proporcjach 16:10, ostatnio ASUS (i nie tylko) aktywnie zaczął używać tego współczynnika proporcji w laptopach. Zarówno do grania, jak i do pracy jest całkiem wygodny. W różnych konfiguracjach może być albo opcja z rozdzielczością 4K 3840x2400 i częstotliwością odświeżania 60 Hz, albo 1920x1200, ale z częstotliwością 120 Hz. Zastosowano matryce IPS o deklarowanej jasności maksymalnej 500cd/m2, certyfikację Pantone, wsparcie dla Dolby Vision i synchronizację odświeżania Adaptive Sync. Otrzymaliśmy wersję z ekranem FullHD 120 Hz, który (moim osobistym zdaniem) jest w tym przypadku optymalny. Jest on doskonałej jakości, ma bardzo bogate kolory, maksymalne kąty widzenia i imponujący margines jasności. Jedyne o czym warto pamiętać to fakt, że jest on pokryty szkłem ochronnym i oczywiście odblaski.

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-54

W aplikacji ROG Armory Crate znajduje się sekcja Game Visual, w której można wybrać jeden z kilku presetów obrazu, dostosować temperaturę kolorów i skalibrować ekran. Prawda, wymaga to kalibratora i obsługiwany jest tylko jeden model: X-Rite i1 Display Pro.

Pomiary sprzętowe wykazały, że ekran jest naprawdę bardzo dobrej jakości. Jasność maksymalna wyniosła 489,782 cd/m2, jasność czarnego pola - 0,44 cd/m2, a kontrast statyczny to 1113:1. Gama barwna jest zbliżona do przestrzeni kolorów sRGB, a wszystkie wskaźniki mają minimalne odchylenia od wartości referencyjnych:

A co z wydajnością i autonomią?

Wszystkie konfiguracje ASUS ROG Flow Z13 dostarczane są z procesorami Intel 12th Gen Alder Lake-P. Jest to pierwsza generacja procesorów Intel, która wykorzystuje dwa rodzaje rdzeni: wydajność i efektywność energetyczną, coś podobnego od dawna widzieliśmy w procesorach mobilnych dla smartfonów. Konfiguracja z topowym procesorem Intel Core i9-12900H. Jest on produkowany w technologii 10nm process, posiada 6 rdzeni wydajnych i 8 energooszczędnych. Wydajne rdzenie wspierają Hyper Threading, w efekcie procesor może przetwarzać do 20 wątków jednocześnie. Częstotliwość pracy rdzeni produktywnych wynosi od 2,5 do 5 GHz, a energooszczędnych 1,8 - 3,8 GHz. Pamięć podręczna L3 - 24 MB. Zastosowany jako zintegrowany układ graficzny Intel Iris Xe z 96 jednostkami obliczeniowymi i częstotliwością do 1,45 GHz. Deklarowane TDP to 45 W (do 115 W przy krótkotrwałym obciążeniu). Pamięć RAM - 16 GB LPDDR5-5200, działa w trybie dual-channel. Jest wlutowana na płytę, nie będzie możliwości zwiększenia jej pojemności. Jeśli chodzi o interfejsy bezprzewodowe, to mamy tu Bluetooth 5.2 oraz szybkie Wi-Fi 6E (802.11ax) (Dual band) 2x2.

Przejdźmy teraz do dyskretnych akceleratorów wideo. Sam tablet posiada laptopa NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti o częstotliwości podkręcania do 1085 MHz, TGP 35 W (i boost do 40 W) z 4 GB pamięci wideo GDDR6. Nie jest to najmocniejsza karta graficzna, ale bardzo efektowna, biorąc pod uwagę rozmiar. Można na niej grać całkiem komfortowo, jeśli nie wykręcimy ustawień na maksimum. W tym samym czasie tablet jest wyposażony w multiplekser MUX Switch. Chodzi o to, że zazwyczaj w laptopach (i tabletach w tym przypadku) dyskretna grafika jest podłączona nie bezpośrednio do wyświetlacza, ale poprzez zintegrowaną. MUX Switch pozwala na bezpośrednie przełączenie dyskretnej karty graficznej, co zmniejsza latencję i zwiększa wydajność (obiecują wzrost o 9%). Ale jednocześnie wzrasta zużycie energii. Bardziej interesujący jest zewnętrzny ROG XG Mobile. Przyjechał do nas wariant z nowym układemAMD Radeon RX 6850M XT. To jest właśnie wersja mobilna. Z desktopową po prostu nie dałoby się zrobić tak kompaktowego XG Mobile. Karta graficzna bazuje na architekturze RDNA2 i jest produkowana w technologii 7nm procesu technologicznego. Zawiera 40 jednostek obliczeniowych, 64 jednostki rastrowe i 2560 procesorów strumieniowych. Częstotliwość bazowa - 2454 MHz, boost - do 2598 MHz. Wyposażona w 12 GB GDDR6 VRAM, TGP do 165 W (ROG Boost).

Zastosowany procesor i karta graficzna w XG Mobile należą do najmocniejszych w tej chwili. W benchmarkach wyniki są adekwatne. Bardzo wysoka wydajność zarówno w testach grafiki jak i procesora:

GeForce RTX 3050 Ti Laptop wykazuje oczywiście skromniejszą wydajność w porównaniu z zewnętrznym AMD Radeon RX 6850M XT. Jak na ten format urządzenia jest jednak bardzo dobrze.

System chłodzenia obejmuje dwa wentylatory Arc Flow, komorę parowania i radiatory z cienkimi 0,15 mm żeberkami. A jako interfejs termiczny zastosowano ciekły metal, tak jak we wszystkich topowych rozwiązaniach gamingowych ASUS-a przez ostatnie kilka lat. W ROG XG Mobile zastosowano radiator, komorę parową i jeden wentylator. SO działa bardzo wydajnie. W trybie produktywnym, wnętrza nie nagrzewają się bardziej niż do 65 °. Odpowiednio, nie obserwuje się spadków wydajności. Strukturalnie gorące powietrze jest wydmuchiwane do góry, więc nie może być dyskomfortu, tylko tylna pokrywa tabletu nagrzewa się. ASUS ROG Flow Z13 wraz z ROG XG Mobile nie są zbyt głośne. Owszem, praca CO jest słyszalna, ale poziom hałasu jest porównywalny, a nawet nieco niższy niż w przypadku zwykłych laptopów gamingowych. Jednocześnie przy minimalnym obciążeniu tablet przechodzi w tryb chłodzenia pasywnego.

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-119

Jako pamięć masowa wykorzystywany jest dysk SSD M.2 PCIe Gen4 x4 NVMe, jak wspomniano wyżej, o krótkim formacie 2230. Model wyprodukowany przez Microna o pojemności 1 TB.

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-120

Szybkość pracy jest bardzo imponująca, ale bliżej jej do topowych modeli z PCIe Gen3. Dyski PCIe 4.0 mogą pracować znacznie szybciej, ale jak na razie wybór odpowiedniego formatu 2230 jest bardzo skromny:

Korzystając z ROG XG Mobile podkręciłem wszystkie ustawienia graficzne w grach na maksimum, w tym ray tracing tam, gdzie to możliwe. A AMD FidelityFX Super Resolution działało w trybie jakości (tam, gdzie ta technologia jest wspierana). W Godfall FPS mieścił się w przedziale od 160 do 190 kl/s. Elden Ring - 60 FPS bez żadnych ściągnięć. Ghosrtunner - 100-110 FPS. God of War - 94-120 FPS. Ghostwire Tokyo - 60-75 FPS na zewnątrz i ponad 100 w pomieszczeniach. Shadow Warrior 3 - 120-140 FPS. The Ascent - około 40 FPS ze wszystkim na maksa i ponad 70 FPS z wyłączonymi odbiciami ray-traced.

W przypadku laptopa z GeForce RTX 3050 Ti wszystko jest znacznie skromniejsze. Jeśli jednak podkręcimy ustawienia w kierunku średnich, to w większości wymagających gier można uzyskać całkiem komfortową liczbę klatek na sekundę. Godfall - 40-60 fps na średnich ustawieniach. Elden Ring - 40-45 FPS na maksymalnych. Ghosrtunner - około 60 FPS na maksymalnych ustawieniach. God of War - 50-60 FPS. Ghostwire Tokyo - 30-35 FPS. Shadow Warrior 3 - 60-80 FPS. The Ascent - 30-60 FPS bez odbić z ray tracingiem.

ASUS ROG Flow Z13 jest zasilany przez akumulator o pojemności 59 Wh. Nie było specjalnych oczekiwań, ale tablet całkiem nieźle wyciąga w delikatnym trybie z niską jasnością przez prawie 7 godzin. Oczywiście jest to praca z dokumentami, komunikatorami i przeglądarką, łącząc się przez Wi-Fi. Aktywna jest tylko zintegrowana grafika Intel Iris Xe. Z pełnego zasilacza o mocy 100 W laptop ładuje się około 2 godzin, wspierane jest szybkie ładowanie.

Recenzja ASUS ROG Flow Z13 (2022): Najpotężniejszy tablet do gier-283

Wbudowane w tablet głośniki są dość skromne. Do oglądania filmów wystarczą, ale nie więcej. Do grania w gry lub słuchania muzyki lepiej podłączyć słuchawki lub głośniki. Nie należy oczekiwać cudów, ale brzmi to całkiem sensownie, biorąc pod uwagę współczynnik formy. Do skonfigurowania laptopa służy aplikacja Armory Crate. W niej można wybrać tryby pracy laptopa, zaktualizować system, dostosować podświetlenie, w tym AURA Sync, monitorować stan systemu, tworzyć profile z różnymi ustawieniami dla różnych aplikacji, gier i tak dalej.

  • Imponująca wydajność dzięki zewnętrznej grafice ROG XG Mobile
  • Doskonały ekran dotykowy IPS z częstotliwością odświeżania 120 Hz
  • Wydajny system chłodzenia
  • Uniwersalna obudowa o szerokim zakresie zastosowań
  • Wygodna odłączana klawiatura

SPRAWDŹ CENĘ

W suchej pozostałości. Trzy rzeczy, które warto wiedzieć o ASUS ROG Flow Z13.

  • ASUS ROG Flow Z13 to flagowy tablet dla graczy z systemem Windows, wyposażony w najwyższej klasy procesor Intel Core i9, akcelerator graficznynVidiaGeForce RTX 3050 Ti Laptop wewnętrzna i zewnętrzna karta graficzna ROG XG Mobile z AMD Radeon RX 6850M XT.
  • Dzięki ROG XG Mobile laptop "uciągnie" każdą nowoczesną grę na maksymalnych ustawieniach graficznych z komfortowym poziomem FPS.
  • Dzięki swojej obudowie i dołączonej klawiaturze, ASUS ROG Flow Z13 może być używany jako tablet, przenośny ultrabook lub pełnoprawna maszyna do gier.
Specyfikacja ASUS ROG Flow Z13
Wyświetlacz 13,4 cala, 1920x1200 (16:10), IPS, 120 Hz, Gorilla Glass
Wymiary 302x204x12 mm
Waga. 1,18 kg
System operacyjny. Windows 11 Pro 64bit
PROCESOR Intel Core i9-12900H (2,5-5,0 GHz), 14 (6+8) rdzeni, 16 wątków, (Alder Lake-P, 10nm)
RAM 16 GB LPDDR5-5200 MHz
Grafika nVidia GeForce RTX 3050 Ti Laptop, 4 GB GDDR6, Intel Iris Xe
Pamięć masowa 1TB SSD (M.2)
Komunikacja Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.0
Złącza USB 3.2 Gen 2 Type-C (DisplayPort 1.4, USB Power Delivery), 1xUSB2.0 Type-A, 3,5 mm audio, ROG XG Mobile Interface
napęd optyczny Nie
Bateria 59 Wh
ROG XG Mobile
Grafika AMD Radeon RX 6850M XT (TGP 165W) 12GB GDDR6
Złącza 1xHDMI 2.1, 1xDisplayPort 1.4, RJ-45 (Gigabit Lan), DC, 4xUSB 3.2 Gen1, czytnik kart SD(Standard)/UHS-II(312MB/s)
Wymiary 217x165x32.6mm
Waga 1,2 kg
X
ASUS ROG Flow Z13