Żywiołowe postacie Pixara przypominają fanom Fireboya i Watergirl
Pixar ogłosił tytuł i datę premiery swojego kolejnego projektu, Pierwiastkowy, w poniedziałek. Film, którego premiera ma się odbyć w czerwcu 2023 roku, przedstawia świat, w którym klasyczne żywioły ognia, wody i ziemi są postaciami żyjącymi w tym świecie. Ten film pasuje do studia, które stworzyło humanoidalne formy emocji i dusz. Ogłoszenie i towarzyszące mu grafiki koncepcyjne przypomniały fanom inne ulubione duety żywiołów z historii filmu i gier wideo.
Jeśli uważasz, że te postacie wyglądają trochę znajomo, możesz nie być sam. Wielu fanów zwraca uwagę na podobieństwa między tymi postaciami a grami Fireboy/Watergirl (w sumie sześć), opracowanymi przez Oslo Albet. Pierwsza z platformówek opartych na kooperacji pojawiła się w 2009 roku, a granie w klasyczną grę Flash (można w nią grać w Coolmath Games) przypomina podróż w czasie. Jest również w dziesięciu najlepszych grach Coolmath w momencie pisania.
Ogień i Woda 1: Leśna Świątynia ma ten wczesny internet, sos z gry Flash. Każdy poziom zawiera szereg elementarnych łamigłówek, które stają się coraz bardziej złożone. Fireboy nie może aktywować ani przemierzać czerwonych przedmiotów, podczas gdy Watergirl może. Dodaj dźwignie, ruchome platformy i kilka innych sztuczek, a gra staje się coraz bardziej wymagająca. (Jest to szczególnie ważne, jeśli tak jak ja, nie możesz znaleźć przyjaciela, z którym możesz się bawić i obsługiwać zarówno klawisze strzałek, jak i WAD. To jak granie na pianinie jedną ręką. Dygresję.
Oczywiście idea postaci żywiołów nie jest nowa. Awatar: Ostatni Władca PowietrzaPostacie wyginają elementy. Ale historia filmu i telewizji obejmuje również postacie, które są dosłownymi reprezentacjami tych elementów — nawet jeśli niektóre z nich mają jakieś… inny funkcje. To jest film Taylora Lautnera The Adventures of Sharkboy , który został wydany w kinach w 2005 roku..
Chociaż Elmental ekscytuje nas wersją 2023, mamy również dobrą wymówkę, aby zastanowić się nad niektórymi z tych 2000 arcydzieł kultury.
Źródło: www.polygon.com