Google optymalizuje Dysk, Dokumenty i inne aplikacje Workspace na tablety z Androidem
Google ogłosił, że wprowadzi kilka bardzo potrzebnych ulepszeń w swoich aplikacjach na tablety z Androidem, ponieważ firma stara się, aby działały lepiej na tabletach z większymi wyświetlaczami. Dysk, Dokumenty, Arkusze, Prezentacje i Keep to aplikacje, które będą otrzymywać aktualizacje; Ogłoszenie Google sugeruje, że będą one dostępne w nadchodzących tygodniach.
Dokumenty, Arkusze i Dysk Google są aktualizowane, aby umożliwić przeciąganie i upuszczanie między aplikacjami, co pozwala łatwo przenosić takie elementy, jak tekst i obrazy z jednego programu do drugiego. Tymczasem Drive będzie mógł otwierać dwa pliki obok siebie w podobny sposób, jak aktualizacja iPada z 2019 roku na iPada, co daje mu taką możliwość. Skróty klawiszowe będą wkrótce dostępne dla Dysku, Dokumentów i Prezentacji na tabletach z Androidem z podłączonymi klawiaturami Bluetooth lub przewodowymi. powinny znacznie ułatwić korzystanie z nich.
Od początku 2020 r. Google zwraca większą uwagę na tablety z Androidem niż w ostatnich latach. Android 12L, aktualizacja systemu operacyjnego przeznaczona dla wielkoekranowych urządzeń z Androidem, takich jak tablety i składane, została wydana na początku 2022 roku. Następnie, podczas majowej konferencji programistów I/O, Google ogłosił, że chce ulepszyć ekosystem aplikacji dla Tablety z Androidem. Powiedział, że współpracuje z programistami zewnętrznymi, aby aplikacje takie jak TikTok, Zoom i Facebook były bardziej wydajne, i że wyda aktualizacje dla ponad 20 własnych aplikacji – z których kilka widzimy dzisiaj
Istnieje kilka teorii, dlaczego Google zwraca teraz większą uwagę na tablety z Androidem, po latach prawdopodobnie ignorowania tego obszaru rozwoju. Po pierwsze, Google planuje duży powrót na rynek tabletów z Androidem w przyszłym roku, polując na swój pierwszy w historii tablet od czasu rozczarowującego Google Pixel Slate w 2018 roku. Inwestowanie teraz w ekosystem aplikacji na tablety z pewnością pomoże w wydaniu tego urządzenia. Przyniesie to również korzyści innym producentom tabletów z Androidem, którzy zobaczą poprawę swojego oprogramowania.
Istnieje również stale rozwijający się rynek składanych materiałów, które wymagają oprogramowania dostosowanego do urządzeń z dużym ekranem (tj. tabletów), aby jak najlepiej wykorzystać dodatkową przestrzeń ekranową. Choć wciąż są to gadżety niszowe w świetle szeroko rozumianej branży smartfonów, zainteresowanie rośnie. Samsung niedawno ujawnił, że w zeszłym roku liczba sprzedanych telefonów składanych wzrosła o 300%, co sugeruje, że popyt rośnie. Pojawiały się również uporczywe doniesienia, że Google pracuje nad własnym składanym gadżetem.
Źródło: www.theverge.com