Sony przedstawiło Microsoftowi swoje żądania dotyczące Call of Duty po przejęciu Activision. Brak ekskluzywnej zawartości, bonusów, trybów i lepszej optymalizacji

Autor: Vladislav Nuzhnov | 16.10.2022, 15:55
Sony przedstawiło Microsoftowi swoje żądania dotyczące Call of Duty po przejęciu Activision. Brak ekskluzywnej zawartości, bonusów, trybów i lepszej optymalizacji

Wieści o tym, że Microsoft zamierza przejąć Activision Blizzard nie ustępują. Niedawno Microsoft w najnowszym oświadczeniu skierowanym do brytyjskiego regulatora konkurencji (CMA) stwierdził, że chce dodać swoją usługę Game Pass do PlayStation, ale Sony "zablokowało" tę propozycję. Widać, że twórcy PlayStation nie są zadowoleni z tego, co robi ich konkurent. Teraz więc Sony wymieniło swoje żądania wobec Microsoftu dotyczące Call of Duty po przejęciu Activision.

Co jeszcze wiadomo

Jak podaje Forbes, 76-stronicowy raport CMA zawiera sekcję dotyczącą tego, czego Sony żąda od Microsoftu, jeśli uda im się pomyślnie zamknąć transakcję przejęcia Activision Blizzard. Wśród nich:

  • Microsoft nie może dodać żadnej dodatkowej zawartości do Xboxowej wersji Call of Duty.
  • Microsoft nie powinien dawać Call of Duty lepszej optymalizacji na konsolach Xbox.
  • Microsoft nie powinien oferować wielu atrakcyjnych bonusów do Call of Duty poprzez Xbox Game Pass. Na przykład ekskluzywne tryby, funkcje, a nawet dodanie gry do Game Pass.

Sytuacja jest właściwie absurdalna, ponieważ Sony pracuje nad tym, aby Call of Duty na PlayStation miało ekskluzywną zawartość. Dla przykładu Modern Warfare 2 będzie posiadał ekskluzywny tryb zombie, operatora i wszelkiego rodzaju bonusy. Dlatego tylko decyzja CMA może rozwiązać te wszystkie skandale.

Dla tych, którzy nie wiedzą

W styczniu Microsoft ogłosił przejęcie Activision Blizzard - twórców Call of Duty, Overwatch, World of Warcraft i innych franczyz. Wartość transakcji to 68,7 mld dolarów, czyli znacznie więcej niż 7,5 mld dolarów, które Microsoft wydał na przejęcie Bethesdy jeszcze w 2020 roku. Transakcja jest największą w historii branży gier. Zamknięcie transakcji planowane jest na 2023 rok.

Źródło: forbes