Poznaj naszych ludzi! Microsoft podpisuje 10-letnią umowę z Boosteroid, ukraińską platformą hazardową w chmurze
Microsoft poinformował o podpisaniu 10-letniej umowy z ukraińską platformą gier w chmurze Boosteroid. Zespół deweloperski będzie miał dostęp do wszystkich gier Microsoftu na komputerach PC.
Co jeszcze wiadomo
Teraz gry tworzone przez Xbox Game Studios, Bethesdę i inne studia Microsoftu będą dostępne dla abonentów Boosteroid. Firma obiecuje również, że zaraz po zakończeniu transakcji do biblioteki zostaną dodane gry Activision Blizzard (choć to ostatnie nie jest takie proste).
"Boosteroid podziela wizję Microsoftu, polegającą na dostarczaniu gier do jak największej liczby osób, miejsc i platform. Od dawna jesteśmy zaangażowani w umożliwienie graczom cieszenia się ulubionymi grami na każdym urządzeniu, które mają pod ręką" - powiedział Ivan Shvaichenko, dyrektor generalny Boosteroid. "Dzisiejsze ogłoszenie to kolejny krok w tym kierunku. Ponadto, ponieważ nasz zespół deweloperski ma siedzibę na Ukrainie, doceniamy ciągłe zaangażowanie Microsoftu w Ukrainę i będziemy współpracować nad inicjatywą wspierającą naszą lokalną społeczność twórców gier, aby zainwestować w ciągłe ożywienie gospodarcze kraju."
Boosteroid działa od 2017 roku. Działalność firmy opiera się głównie na Kijowie i Charkowie. Pomimo faktu, że dwa biura w Charkowie zostały uszkodzone przez rosyjskie ataki rakietowe, firma nadal wprowadzała innowacje i rozwijała się podczas inwazji na pełną skalę.
Boosteroid oferuje strumieniowanie gier w chmurze zarówno przez przeglądarkę, jak i przez dedykowane aplikacje, w tym te dla Windows, Linux, Android, Android TV i macOS. Grę w chmurze Boosteroid można wypróbować w USA, Wielkiej Brytanii, na Ukrainie i w Unii Europejskiej. Firma niedawno przekroczyła 4 miliony użytkowników na całym świecie i stała się największym niezależnym dostawcą gier w chmurze na świecie.
Dla tych, którzy nie wiedzą
28 lutego Microsoft ogłosił testowe uruchomienie wersji Xbox Game Pass na PC w czterdziestu krajach, w tym na Ukrainie. To nie pierwszy raz, kiedy firma aktywnie wspiera ukraiński rynek.
Źródło: microsoft