Japoński inżynier w swoim garażu stworzył odpowiednik systemu przeciwlotniczego Mk 15 Phalanx CIWS, który wystrzeliwuje pociski do gry w strikeball
W mediach społecznościowych pojawił się film przedstawiający przeciwlotniczy system artyleryjski Mk 15 Phalanx CIWS. Jeśli jednak lepiej się przyjrzeć, widzimy odpowiednik systemu okrętowego. Model został zaprojektowany przez japońskiego inżyniera i wystrzeliwuje kule uderzeniowe.
Co wiadomo
Wideo przedstawia domowy odpowiednik Phalanx CIWS, stworzony przez japońskiego entuzjastę Kogoro Kuratę. Jest on dyrektorem generalnym firmy robotyki Suidobashi Heavy Industry.
ファランクスミニ、試射。
- kogoro (@koogooroo) 1 czerwca 2023 r.
楽しいがBB弾の掃除めんどくさすぎてエグい。
もっと広いとこでやりたいですなー
防備しても跳弾半端なくて痛いし。 pic.twitter.com/pBGBnkmccd
Ponad 10 lat temu Kogoro Kurata współpracował z robotykiem Wataru Yoshizaki, aby stworzyć prototyp robota Kuratas. W 2017 roku wziął udział w bitwie Megabots, w której udało mu się wygrać.
Wideo pokazuje miniaturowy Phalanx CIWS strzelający do celu wykonanego z gęstego materiału papierowego. Na system japońskiego inżyniera nie można narzekać pod względem celności i mocy - broń z powodzeniem trafiła w cel.
本物ファランクスのココにはアンテナが入っているんだけど、BB弾タンク̆̋してみた。
- kogoro (@koogooroo) 30 maja 2023 r.
初見では絶対ここ弾が入ってると思ったし。
オレの計算ではこのタンクには90万発入る。
CAWミニガンが毎分3000発なので弾数的には5時間撃てる模様。
数分でモーター焼ける気はするが。
今週内で試射してみる。 pic.twitter.com/TdOFYHQvQ4
Jeśli chodzi o rzeczywisty okrętowy system artylerii przeciwlotniczej, wszedł on do służby w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych w 1980 roku. Mk 15 Phalanx CIWS został opracowany przez firmę Raytheon i jest wyposażony w działo M61 Vulcan o szybkostrzelności 4500 pocisków na minutę.