ZEA oficjalnie dołączają do programu rozwoju myśliwca KF-21, inwestują 30 mld USD w energię jądrową i obronność Republiki Korei
Podczas gdy Polska rozważa dołączenie do południowokoreańskiego programu rozwoju myśliwców, Zjednoczone Emiraty Arabskie już to zrobiły. Samolot nosi nazwę KF-21.
Co wiadomo
Zjednoczone Emiraty Arabskie zakupiły już południowokoreańskie wyrzutnie rakiet K239 Chunmoo oraz systemy obrony powietrznej M-SAM Block II. W przypadku KF-21, bliskowschodnie państwo zapłaci za udział Indonezji w programie.
Świetna wiadomość!
- ハク Mason (@mason_8718) 15 września 2023 r.
ZEA (Zjednoczone Emiraty Arabskie) oficjalnie ogłosiły swój udział w KF-21 rządowi Korei Południowej.
W szczególności ZEA zapłacą za udział Indonezji.
Jako koniec fazy KFX, KF-21 jest teraz pomyślnie testowany, a pełna produkcja rozpocznie się w 2024 roku.... pic.twitter.com/Ke3KdLL5BB
Republika Korei i Zjednoczone Emiraty Arabskie podpisały 40 memorandów. Obejmują one 30 miliardów dolarów inwestycji w południowokoreańskie firmy z sektora obronnego, energii jądrowej i innych sektorów.
Prace nad KF-21 dobiegają końca. Latem 2023 r. szósty (ostatni) prototyp myśliwca odbył swój dziewiczy lot. Samolot był w powietrzu przez 33 minuty z pociskami Meteor, ale nie wykonał startu.
Korea Aerospace Industries wcześniej testowała pociski Meteor i IRIS-T. Oczekuje się, że pociski balistyczne wystrzeliwane z powietrza, takie jak rosyjski Kh-47M2 i izraelski Rampage, zostaną opracowane dla KF-21.
Źródło: @mason_8718