Nebula Capsule vs Nebula Capsule 3: Porównanie

Autor: Jim Reddy | 28.06.2024, 13:15

Hej wszystkim! Dziś zmierzę się z dwoma najpopularniejszymi przenośnymi projektorami firmy Anker: Nebula Capsule i Nebula Capsule 3 Laser. Oba oferują kompaktowe, poręczne konstrukcje, wbudowane baterie i inteligentne funkcje Android TV do przesyłania strumieniowego w dowolnym miejscu. Ale mają też pewne kluczowe różnice w jasności, rozdzielczości, współczynniku rzutu i nie tylko, które mogą sprawić, że jeden z nich będzie lepiej pasował do twoich potrzeb związanych z oglądaniem w ruchu.

Spędziłem praktyczny czas z oboma modelami w różnych warunkach, od pokoi hotelowych po kempingi i własne podwórko. W tym dogłębnym porównaniu podzielę się moimi doświadczeniami i wynikami testów, aby pomóc Ci zdecydować, który Capsule będzie Twoim najlepszym towarzyszem podróży. Zanurzmy się!

Anker Nebula Capsule vs Capsule 3 in 2024

Anker Nebula Capsule vs Capsule 3 Laser: Szybki przegląd

Oto najważniejsze wnioski: Anker Nebula Capsule i Capsule 3 to wysoce przenośne projektory z wbudowanym systemem Android TV i bateriami. Capsule 3 ma duże zalety w zakresie jasności (300 vs 100 ANSI lumenów), rozdzielczości (1080p vs 480p) i ogólnej jakości obrazu dzięki nowszemu silnikowi światła laserowego. Ma również nieco większą elastyczność rzutu i głośniejsze głośniki 8W. Oryginalne liczniki Capsule z dłuższą 4-godzinną żywotnością baterii i mniejszą, lżejszą konstrukcją.

Dla większości kupujących polecam Anker Nebula Capsule 3 Laser ze względu na lepszą jakość obrazu, jasność i funkcje. Warto zapłacić wyższą cenę za znacznie lepsze wrażenia wizualne, zwłaszcza przy oświetleniu otoczenia. Jeśli jednak przedkładasz maksymalną przenośność i żywotność baterii nad wierność obrazu, oryginalna Nebula Capsule pozostaje solidną opcją budżetową.


Spis treści


Anker Nebula Capsule vs Capsule 3: pełne porównanie

Specyfikacja Anker Nebula Capsule Anker Nebula Capsule 3
Obraz
Anker Nebula Capsule
Capsule 3
Jasność 100 ANSI lumenów 300 ANSI lumenów
Rozdzielczość natywna 854 x 480 (WVGA) 1920 x 1080 (Full HD)
Współczynnik kontrastu 400:1 500:1
Technologia wyświetlacza 0,2" DLP 0.23" DLP
Źródło światła LED Laser
Żywotność źródła światła 30 000 godzin 30 000 godzin
Współczynnik rzutu 1.3:1 1.2:1
Bateria do 4 godzin do 2,5 godziny
Korekcja zniekształceń trapezowych Automatyczna pionowa Automatyczna pozioma + pionowa
Wbudowany głośnik 5W 8W
Wymiary 4,7" x 2,7" x 2,7" 6,7" x 3,3" x 3,2"
Waga 1.04 lbs 2,14 funta
Rok wydania 2017 2022

Najbardziej zauważalną różnicą między tymi dwoma projektorami jest rozdzielczość. Capsule 3 zapewnia pełną rozdzielczość 1080p HD dzięki chipowi DLP 0,23". DLP, co jest ogromnym ulepszeniem w stosunku do rozdzielczości 854 x 480 WVGA oryginalnej Capsule. W moich testach przełożyło się to na znacznie ostrzejszy tekst, drobniejsze szczegóły na zdjęciach i filmach oraz ogólnie czystszy, wyraźniejszy obraz - szczególnie zauważalny na rozmiarach 80 "+.

Capsule 3 jest również trzykrotnie jaśniejszy przy 300 ANSI lumenach w porównaniu do 100 lumenów Capsule. Pozwala to zachować bardziej wyrazisty, nasycony obraz podczas walki ze światłem otoczenia. W pokojach hotelowych i namiotach, do których wpadało trochę światła dziennego, Capsule 3 nadal zapewniał bardzo oglądalny obraz, podczas gdy Capsule wyglądał na wyblakły. W nocy oba urządzenia są wystarczająco jasne.

Kontrast jest podobny w obu przypadkach i wynosi 400:1 w Capsule i 500:1 w Capsule 3. Żaden z nich nie zapewni atramentowej czerni jak projektor kina domowego, ale byłem mile zaskoczony głębią i szczegółowością cieni, ponownie z niewielką przewagą Capsule 3. Oba urządzenia wykorzystują dynamiczne wzmocnienie kontrastu do optymalizacji ciemnych scen w locie.

Największym powodem lepszej jakości obrazu Capsule 3 jest jego nowszy laserowy silnik światła fosforowego w porównaniu do podstawowej diody LED Capsule. Lasery oferują wyższą jasność, szerszy zakres kolorów i lepszą długoterminową stabilność w porównaniu z diodami LED. Technologia "LaserForge" w Capsule 3 obsługuje również treści HDR10 i interpolację klatek do 60 klatek na sekundę w celu redukcji drgań, co dodatkowo poprawia wrażenia z oglądania.

Jeśli chodzi o dźwięk, Capsule 3 zwiększa moc do 8 W z 5 W Capsule. Dźwięk jest zauważalnie głośniejszy, z głębszymi basami i wyraźniejszymi dialogami. 270-stopniowy głośnik wykonuje również przyzwoitą pracę symulując efekty przestrzenne pomimo konfiguracji mono. Jednak do krytycznego słuchania nadal zalecam sparowanie obu projektorów z zewnętrznymi głośnikami Bluetooth.

Jeśli chodzi o przenośność, Capsule ma niewielką przewagę. Przy wysokości 4,7 cala i wadze nieco ponad funta, jest o około 30% mniejszy i o połowę lżejszy od 6,7-calowego, ważącego 2,14 funta Capsule 3. To sprawia, że jeszcze łatwiej jest go wsunąć do torby lub plecaka do użytku w podróży. Capsule oferuje również dłuższą żywotność baterii do 4 godzin w porównaniu do 2,5 godziny Capsule 3, choć oba z łatwością wytrzymają cały film.

Oba projektory są wyposażone w funkcję automatycznej korekcji geometrii obrazu, która pozwala szybko wyrównać obraz. Capsule obsługuje regulację pionową, podczas gdy Capsule 3 dodaje korekcję poziomą dla łatwiejszego umieszczenia poza kątem. Uważam, że ustawienia automatyczne są niezawodne w obu przypadkach, ale w razie potrzeby można również ręcznie wybrać zniekształcenie trapezowe.

Doświadczenie Android TV jest bardzo podobne między dwiema generacjami, przy czym Capsule 3 działa w nowszej wersji (11.0 w porównaniu do 7.1 Capsule). Wydajność jest szybka na obu urządzeniach z łatwym dostępem do wszystkich głównych aplikacji streamingowych, takich jak Netflix, YouTube i Hulu. Capsule 3 dodaje obsługę Chromecasta do łatwego przesyłania z urządzeń mobilnych.

Uzupełniając listę funkcji, oba urządzenia oferują standardowy uchwyt do statywu, odtwarzanie multimediów przez USB-A, dublowanie ekranu przez Miracast oraz intuicyjną aplikację towarzyszącą do zdalnego sterowania i ustawień. Capsule 3 uaktualnia się do HDMI 2.1 w porównaniu do 1.4 w Capsule dla źródeł o wyższej przepustowości. Posiada również bardziej dotykową "cyfrową koronę" inspirowaną zegarkiem Apple Watch do nawigacji po menu.

Ostatecznie, podczas gdy oryginalny Capsule pozostaje zdolnym przenośnym projektorem klasy podstawowej, Capsule 3 zapewnia tak znacznie ulepszone wrażenia wizualne, że trudno jest polecić starszy model komukolwiek poza najbardziej świadomymi przestrzeni podróżnikami. Rozdzielczość 1080p, laserowo zwiększona jasność i pełniejszy dźwięk sprawiają, że z nowości staje się on pełnoprawnym kinem dla małych dzieci.

Nebula Capsule 3 vs Capsule: Design

Anker Nebula Capsule i Capsule 3 mają ten sam podstawowy cylindryczny kształt inspirowany puszką sody. Różnią się jednak rozmiarem, materiałami i kilkoma kluczowymi elementami konstrukcyjnymi.

Anker Nebula Capsule Design


Anker Nebula Capsule 3 Design

Oryginalna kapsuła Capsule jest mniejsza z dwóch o wysokości 4,7 cala, średnicy 2,7 cala i wadze 1,04 funta. Jego czarny, matowy korpus jest miękki w dotyku, a perforowane zaślepki zapewniają odprowadzanie ciepła i przepływ powietrza przez głośnik. Na górze znajdują się pojemnościowe przyciski zasilania i głośności oraz odbiornik podczerwieni.

Capsule 3 ma 6,7" wysokości, 3,3" szerokości i 2,14 funta wagi, aby pomieścić większą baterię, głośniki i komponenty wewnętrzne. Język projektowania jest podobny, ale z dwukolorową szarą obudową i bardziej widoczną "cyfrową koroną" inspirowaną zegarkiem Apple Watch. Pozwala to na łatwiejszą nawigację po menu i kontrolę ustawień.

Oba mają obiektyw o stałej ogniskowej przesunięty w jedną stronę (lewą w Capsule, prawą w Capsule 3), aby uniknąć odblasków i cieni podczas projekcji pod kątem. Capsule 3 dodaje zasilany autofokus, podczas gdy Capsule polega na ręcznym ustawianiu ostrości za pomocą bocznego pokrętła. Stwierdziłem, że Capsule 3 jest szybszy i dokładniejszy w blokowaniu ostrości w różnych odległościach.

Z tyłu każdego projektora znajduje się pełnowymiarowy port HDMI, USB-A do odtwarzania multimediów lub zasilania oraz wejście zasilania DC. Capsule wykorzystuje HDMI 1.4, podczas gdy Capsule 3 uaktualnia do HDMI 2.1 dla wyższych rozdzielczości i liczby klatek na sekundę. Oba urządzenia mają również gwintowane mocowanie statywu na spodzie, co zapewnia bardziej elastyczne umiejscowienie.

Dołączone piloty są dość podstawowymi urządzeniami na podczerwień, ale spełniają swoje zadanie. Pilot Capsule 3 jest nieco większy i ma więcej dedykowanych przycisków do Asystenta Google, skrótów do aplikacji i korekcji geometrii obrazu. Ale oba są intuicyjnie rozmieszczone i mają solidne, klikalne wyczucie.

Ogólnie rzecz biorąc, Capsule 3 sprawia wrażenie bardziej solidnego i dopracowanego produktu niż oryginalny Capsule. Metalowa obudowa, cyfrowa korona i autofokus dodają poziom precyzji i łatwości obsługi odpowiadający wyższej cenie. Oba urządzenia są jednak imponująco przenośne i dobrze zbudowane jak na swój rozmiar i przeznaczenie.

Anker Nebula Capsule lub Capsule 3 Laser: Opinie użytkowników

Zobaczmy, co faktyczni nabywcy mają do powiedzenia na temat swoich doświadczeń z Nebula Capsule vs Capsule 3:

Recenzje właścicieli Anker Nebula Capsule

Pochwały: "Nie mogę uwierzyć,jak małe i lekkie jest to urządzenie - mieści się w dłoni! Idealny towarzysz podróży do oglądania filmów i seriali".

"4-godzinny czas pracy na baterii sprawdza się podczas wieczorów filmowych na świeżym powietrzu i zaimprowizowanych sesji grania. Uwielbiamnie być przywiązanym do gniazdka."

***

Wady: "Rozdzielczość 480p jest dość niska jak na współczesne standardy. Tekst wygląda na niewyraźny, a artefakty kompresji są zauważalne w ciemnych scenach".

"100 lumenów wystarcza tylko w bardzo ciemnych pomieszczeniach. Nawet przy umiarkowanym oświetleniu otoczenia obraz szybko staje się wyblakły".

Recenzje właścicieli Anker Nebula Capsule 3 Laser

Pochwały: "Skokdo 1080p i 300 lumenów to zmiana w grze. Jestem pod wrażeniem tego,jak ostry i żywy jest obraz jak na tak mały projektor".

"Automatyczny keystone i ostrość działają jak urok - po prostu kładę go na ziemi, a on wymyśla resztę. O wiele łatwiejsze niż majstrowanie przy pokrętłach i menu."

***

Wady: "2,5-godzinna żywotność baterii to krok w dół w porównaniu z oryginalną kapsułką. Muszę podłączać się wpołowie filmu częściej niż bym chciał".

"Nie jestjuż tak przyjazny dla kieszeni. Większy rozmiar i waga sprawiają, że jest to bardziej "plecak" niż projektor "wsuwany do dżinsów"".

Ogólnie rzecz biorąc, właściciele Nebula Capsule uwielbiają ultra-kompaktową obudowę i wygodę "chwyć i idź". 4-godzinna bateria i konstrukcja wielkości dłoni są idealne na zaimprowizowane wieczory filmowe lub sesje gier. Wielu z nich życzyłoby sobie jednak wyższej rozdzielczości i jasności, aby poprawić klarowność obrazu i walczyć ze światłem otoczenia.

Nabywcy Nebula Capsule 3 zachwycają się ogromnym skokiem jakości obrazu dzięki rozdzielczości 1080p, silnikowi laserowemu o mocy 300 lumenów i obsłudze HDR. Automatyczny keystone i ostrość są również popularne ze względu na łatwą konfigurację. Skargi są stosunkowo niewielkie, a niektórzy ubolewają nad krótszą żywotnością baterii i większym rozmiarem w porównaniu do oryginalnego Capsule.

Oba projektory zasługują na pochwałę za interfejs Android TV, który oferuje szybką wydajność i łatwy dostęp do popularnych aplikacji do przesyłania strumieniowego. Głośniki również imponują swoim rozmiarem, choć większość zaleca sparowanie ich z większym głośnikiem Bluetooth lub soundbarem, aby uzyskać najlepsze wrażenia dźwiękowe.

Alternatywy dla Anker Nebula Capsule i Capsule 3

Jeśli nie jesteś przekonany do Nebula Capsule lub Capsule 3, oto kilka innych doskonałych przenośnych projektorów do rozważenia:

  1. ViewSonic M1 Mini: Ultrakompaktowy projektor LED 1080p z wbudowaną baterią, wysokiej klasy głośnikami Harman Kardon i inteligentną podstawką ułatwiającą regulację kąta nachylenia;
  2. XGIMI Halo: Potężny projektor DLP 1080p z Android TV, 800 ANSI lumenów, HDR10 i 2-godzinną żywotnością baterii w eleganckiej, przenośnej obudowie.

ViewSonic M1 Mini to jeden z najmniejszych projektorów 1080p na rynku. Przy zaledwie 4-calowej wysokości i wadze 0,8 funta, jest jeszcze bardziej kieszonkowy niż Nebula Capsule, oferując jednocześnie doskonałą rozdzielczość. Otrzymujesz również pomysłową wbudowaną podstawkę, która służy również jako osłona obiektywu, a także łączność USB-C dla nowoczesnych urządzeń. Należy tylko pamiętać, że maksymalna jasność 50 lumenów nadaje się tylko do ciemnych środowisk.

Z wyższej półki cenowej, XGIMI Halo jest atrakcyjną alternatywą dla Capsule 3 z podobnymi funkcjami, takimi jak Android TV, automatyczna regulacja ostrości/keystone i wbudowana bateria. Jest jeszcze jaśniejszy przy 800 ANSI lumenach przy zachowaniu ostrości 1080p, co czyni go bardziej wszechstronnym do użytku w ciągu dnia. Elegancka biała obudowa i torba do przenoszenia to miłe akcenty dla podróżników.

Czy Anker Nebula Capsule 3 jest wart aktualizacji?

Po szeroko zakrojonych testach praktycznych jasne jest, że Anker Nebula Capsule 3 jest ogromnym ulepszeniem w stosunku do oryginalnej Nebula Capsule pod niemal każdym względem. Rozdzielczość 1080p, silnik światła laserowego o mocy 300 lumenów i ulepszony kontrast zapewniają znacznie lepsze wrażenia wizualne, zwłaszcza przy oświetleniu otoczenia. Dorzućmy do tego lepsze głośniki, automatyczną regulację ostrości i zaktualizowany interfejs Android TV, a dla zdecydowanej większości nabywców nie będzie to żaden konkurs.

To powiedziawszy, większy rozmiar Capsule 3 i krótsza żywotność baterii nieznacznie zmniejszają jego przenośność w porównaniu do oryginalnego Capsule. Jeśli cenisz sobie absolutnie najmniejszą obudowę i najdłuższe odtwarzanie bez ograniczeń powyżej jakości obrazu, Capsule pozostaje przyzwoitą opcją budżetową. Jest również tańszy o całe 200 USD, dzięki czemu jest bardziej dostępny dla zwykłych lub początkujących nabywców.

Jednak moim zdaniem, ogromne zalety Capsule 3 w zakresie wydajności znacznie przewyższają niewielkie kompromisy w zakresie rozmiaru i wytrzymałości. Różnica między 480p a 1080p to noc i dzień, podobnie jak 100 lumenów vs 300 lumenów. Autofokus i keystone również zmieniają zasady gry, umożliwiając szybką i pozbawioną frustracji konfigurację. O ile nie potrzebujesz absolutnie najdłuższej baterii lub najniższej ceny, Capsule 3 jest wart swojej ceny.

Jako ktoś, kto często podróżuje zarówno do pracy, jak i dla zabawy, mogę śmiało powiedzieć, że Anker Nebula Capsule 3 Laser zasłużył na stałe miejsce w mojej torbie. Zwycięska kombinacja ostrości 1080p, jasności LED i wygody przenoszenia sprawiają, że jest to bezkonkurencyjny towarzysz podróży. Niezależnie od tego, czy prezentuję w sali konferencyjnej, relaksuję się w hotelu, czy organizuję wieczór filmowy na podwórku, konsekwentnie staje na wysokości zadania, oferując duży, piękny obraz i dźwięk. Jeśli brzmi to jak twój przypadek użycia, nie wahaj się go złapać - twoje wrażenia audio-wideo w podróży nigdy nie będą takie same!


Głębiej: