Nebula Capsule vs Nebula Capsule 2: Porównanie

Autor: Jim Reddy | 01.07.2024, 19:32

Cześć wszystkim! Dziś porównam dwa popularne projektory mobilne od Anker: Nebula Capsule i Nebula Capsule II. Oba oferują kompaktową konstrukcję typu "wszystko w jednym" z wbudowanym streamingiem i głośnikami. Jednak Capsule II oferuje kilka kluczowych ulepszeń, takich jak wyższa rozdzielczość, jaśniejszy obraz i inteligentniejsze funkcje, które mogą sprawić, że będzie wart dodatkowych kosztów.

Spędziłem sporo czasu zarówno z oryginalnym Capsule, jak i nowszym Capsule II, oceniając jakość obrazu, łatwość obsługi, jakość dźwięku i ogólną wartość. W tym dogłębnym porównaniu podzielę się moimi doświadczeniami, aby pomóc ci zdecydować, który projektor wielkości puszki po napoju najlepiej pasuje do twoich mobilnych potrzeb. Zanurzmy się!

Nebula Capsule vs Capsule II in 2024

Nebula Capsule vs Capsule II: Szybki przegląd

Szanuję twój czas i staram się dostarczać tylko niezbędne informacje, pomijając puch.

Jeśli się spieszysz, oto mój krótki przegląd: Nebula Capsule II to skromne, ale znaczące ulepszenie w stosunku do oryginalnej Capsule pod prawie każdym względem. Otrzymujesz wyższą rozdzielczość 720p, jaśniejszą moc 200 lumenów, mocniejszy głośnik 8 W i ulepszony interfejs Android TV z kontrolą głosową Asystenta Google. Kompromisem jest nieco większy rozmiar i o 30 minut krótszy czas pracy na baterii.

Polecam Capsule II nabywcom, którzy chcą uzyskać najlepszą możliwą jakość dźwięku i obrazu w super przenośnej obudowie. Jeśli jednak priorytetem jest maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu lub najniższa cena, oryginalny Capsule pozostaje solidnym wyborem.


Spis treści


Nebula Capsule vs Capsule II: Porównanie

Specyfikacja Nebula Capsule Nebula Capsule II
Obraz
Nebula Capsule
Capsule II
Rozdzielczość 854 x 480 (WVGA) 1280 x 720 (HD)
Jasność 100 ANSI lumenów 200 ANSI lumenów
Kontrast 400:1 600:1
Technologia wyświetlania 1 cm DLP x 1 1 cm DLP x 1
Źródło światła LED LED
Żywotność 30 000 godzin 20 000 godzin
Rozmiar obrazu 20" - 100" 20" - 100"
Odległość rzutu 1,97 ft - 9,5 ft 1,97 ft - 9,5 ft
Współczynnik rzutu 1.30 1.30
Żywotność baterii 4 godziny 2,5 godziny
Głośniki 5W 8W
SYSTEM OPERACYJNY Android 7.1 Android TV 9.0
Auto Focus Nie Tak
Keystone Tylko w pionie Tylko w pionie
Wymiary 4,7" x 2,7" x 2,7" 5,9" x 3,2" x 3,2"
Waga 1,1 lbs 1,6 funta
Data premiery Listopad 2017 r. Marzec 2019 r.

Najbardziej oczywistym ulepszeniem w Nebula Capsule II jest rozdzielczość. Otrzymujemy odtwarzanie w rozdzielczości HD 720p (1280x720) w porównaniu do 480p z oryginalnej Capsule. Choć nadal nie jest to Full HD, jest to zauważalna poprawa ostrości i szczegółowości, zwłaszcza na większych ekranach. Drobny tekst, rysy twarzy i tekstury wyglądają na wyraźniejsze i bardziej zdefiniowane.

Jasność również znacznie wzrosła, ze 100 do 200 ANSI lumenów. W połączeniu z wyższym współczynnikiem kontrastu 600:1 (z 400:1), Capsule II zapewnia znacznie bardziej wyrazisty i żywy obraz. Nie jest to wystarczające do oglądania w ciągu dnia, ale w ciemnym pomieszczeniu obraz naprawdę wyskakuje z ekranu.

Ogólnie rzecz biorąc, byłem pod wrażeniem jakości obrazu oryginalnego Capsule w stosunku do jego rozmiaru. Pomimo mniejszej liczby pikseli, nadal zapewnia żywy i kolorowy obraz do 100 cali dzięki źródłu światła RGB LED. Należy tylko złagodzić swoje oczekiwania w porównaniu do większych projektorów 1080p. W Capsule chodzi o maksymalizację przenośności.

A przenośność jest fantastyczna w obu modelach. Capsule mierzy zaledwie 4,7" wysokości i 2,7" średnicy, co czyni go mniej więcej wielkości puszki piwa. Capsule II jest nieco większy i ma wymiary 5,9" x 3,2" x 3,2" i jest o pół funta cięższy. Oba urządzenia są jednak wyjątkowo kompaktowe i łatwo je schować do małej torby lub plecaka.

Żywotność baterii to jedyny obszar, w którym oryginalna Capsule wygrywa. Czas odtwarzania wideo wynosi do 4 godzin w porównaniu do 2,5 godziny w przypadku Capsule II. W moich testach uśredniłem odpowiednio 3 i 2 godziny. Różnica wynika prawdopodobnie z jaśniejszej diody LED i szybszego procesora Capsule II. Oba urządzenia powinny wystarczyć na obejrzenie filmu, ale Capsule jest lepszy do dłuższych seansów.

Kolejnym dużym ulepszeniem Capsule II jest dźwięk. Głośnik o mocy 8 W jest nie tylko mocniejszy, ale także zauważalnie pełniejszy i bogatszy niż przetwornik 5 W w oryginale. Dialogi mają większą wagę i obecność, a muzyka brzmi mniej cienko i blado. Capsule II obsługuje również HDMI ARC, umożliwiając łatwe podłączenie soundbara lub głośnika w celu uzyskania jeszcze lepszego dźwięku.

System operacyjny Android TV w Capsule II to duży krok naprzód w stosunku do podstawowego interfejsu Android 7.1 oryginału. Otrzymujesz dostęp do pełnego sklepu Google Play, aby pobierać aplikacje takie jak Netflix, Hulu i Prime Video bezpośrednio na projektor. Oryginalny Capsule wymagał bocznego ładowania aplikacji lub dublowania ekranu z telefonu lub tabletu.

Android TV umożliwia również wyszukiwanie głosowe i wydawanie poleceń za pomocą dołączonego przycisku Asystenta Google na pilocie. Okazało się to niezwykle przydatne do szybkiego wyszukiwania treści i sterowania odtwarzaniem bez użycia rąk. Oryginalny pilot Capsule jest bardziej podstawowy, z tylko D-padem i kilkoma klawiszami skrótów.

Kolejną przydatną funkcją w Capsule II jest autofokus. Obiektyw automatycznie dostosowuje się do ostrego obrazu w ciągu sekundy od włączenia zasilania lub przesunięcia projektora. Oryginalny Capsule wymaga ręcznego ustawiania ostrości za pomocą bocznego pokrętła. Oba modele oferują pionową korekcję geometrii obrazu, która wyrównuje obraz podczas wyświetlania pod kątem.

Pod względem łączności oba urządzenia są dość wyrównane. Każdy z nich posiada pojedyncze wejście HDMI, port USB i wyjście audio 3,5 mm. Capsule II dodaje drugi port USB i zamienia wejście zasilania microUSB na USB-C. Oba urządzenia obsługują dwuzakresowe Wi-Fi i Bluetooth do podłączania urządzeń peryferyjnych, takich jak kontrolery gier lub głośniki zewnętrzne.

Ogólnie rzecz biorąc, Nebula Capsule II to znaczna poprawa jakości obrazu i dźwięku, inteligencji i łatwości obsługi. Wyższa rozdzielczość 720p, jasność 200 lumenów i interfejs Android TV zapewniają bardziej dopracowane i wysokiej jakości wrażenia. Jedynie krótsza żywotność baterii i wyższy koszt sprawiają, że nie jest to jednoznaczny zwycięzca.

Oryginalna Nebula Capsule to wciąż solidny wybór dla tych, którzy ponad wszystko cenią sobie przenośność i przystępną cenę. Obraz w rozdzielczości 480p i podstawowy system operacyjny Android 7.1 sprawdzają się podczas swobodnego oglądania w podróży. A dodatkowa żywotność baterii przydaje się podczas dłuższych podróży. Jeśli jednak nie masz naprawdę napiętego budżetu, wyrafinowana wydajność Capsule II uzasadnia różnicę w cenie dla większości kupujących.

Capsule II vs Capsule: Design

Nebula Capsule 1 i 2 mają ten sam cylindryczny kształt "puszki po napoju", który stał się charakterystycznym projektem firmy Anker. Oba mają matową czarną aluminiową obudowę z kratką głośnika na jednym końcu i obiektywem projekcyjnym na drugim. Z boku znajduje się pierścień dotykowych elementów sterujących zasilaniem i głośnością.

Nebula Capsule Design


Nebula Capsule 2 Design

Główną różnicą jest rozmiar, przy czym Capsule 2 mierzy około cala więcej i pół cala szerszą średnicę niż oryginał. Jest też o około jedną trzecią funta cięższa. Oba urządzenia są jednak na tyle kompaktowe i lekkie, że można je trzymać w jednej dłoni lub wsunąć do kieszeni kurtki.

Z tyłu każdego projektora znajdują się porty wejściowe i wyjściowe, a także pokrętło ręcznej regulacji ostrości w Capsule 1. W Capsule 2 zrezygnowano z tego pokrętła i przeniesiono porty na dolną krawędź, aby uzyskać bardziej przejrzysty wygląd. Port ładowania USB-C to kolejne miłe ulepszenie w stosunku do oryginalnego microUSB.

Nebula Capsule II lub oryginał: Recenzje właścicieli

Zobaczmy, co faktyczni nabywcy mają do powiedzenia na temat swoich doświadczeń z projektorami z serii Nebula Capsule:

Recenzje właścicieli Nebula Capsule

Pochwały:"Przenośność tego urządzenia jest szalona. Jest tak mały i lekki, że mogę go zabrać wszędzie na zaimprowizowane wieczory filmowe. 4-godzinna bateria jest również przydatna podczas wycieczek kempingowych".

"Jestem naprawdę pod wrażeniem jakości obrazu w stosunku do rozmiaru. Nie, nie jest to HD, ale w ciemnym pokoju jest bardzo wyraźny i kolorowy do swobodnego oglądania. Świetny na dziecięce nocowanie."

***

Wady:"Interfejs Androida jest dość niezgrabny i ograniczony. Szkoda, że nie ma pełnego Sklepu Play do łatwego instalowania aplikacji. Boczne ładowanie jest uciążliwe".

"100 lumenów to naprawdę za mało dla jakiegokolwiek oświetlenia otoczenia. Potrzebujesz całkowitej ciemności, aby uzyskać w połowie przyzwoity obraz, zwłaszcza przy większych rozmiarach. Zasłony są koniecznością."

Recenzje właścicieli Nebula Capsule 2

Pochwały: "Skok do720p robi dużą różnicę w przejrzystości, zwłaszcza w przypadku tekstu. Mogę teraz czytaćnapisy i napisy końcowe filmów bez mrużenia oczu!"

"Android TV jest o wiele lepszy niż oprogramowanie starego Capsule. Posiadanie prawdziwego sklepu z aplikacjami i wyszukiwania głosowego oszczędza mi tyle czasu i kłopotów. Tojak wbudowany Fire Stick."

***

Wady: "Brakujemi 4-godzinnej baterii w oryginalnym Capsule.2,5 godziny to za mało na dłuższe filmy. Częściej sięgam po ładowarkę".

"Hałas wentylatora jest zdecydowanie głośniejszy w Capsule II, szczególnie w jaśniejszych trybach obrazu. Nie jestokropny, ale jest zauważalny podczas cichych scen".

Ogólnie rzecz biorąc, właściciele Nebula Capsule są zachwyceni przenośnością projektora i przyzwoitą jakością obrazu w stosunku do rozmiaru. Wielu wymienia długą żywotność baterii i łatwą konfigurację jako cechy wyróżniające. Powszechne skargi obejmują ograniczoną obsługę aplikacji i niską jasność w świetle otoczenia.

Recenzenci Nebula Capsule II doceniają ostrzejszą rozdzielczość 720p, jaśniejszy obraz i mocniejszy głośnik. Interfejs Android TV z Asystentem Google jest również ogromnym hitem do przesyłania strumieniowego. Kilku użytkowników ubolewa nad krótszą żywotnością baterii w porównaniu do oryginału i zauważa nieco wyższy poziom hałasu wentylatora. Większość uważa jednak, że ulepszenia audio i wideo są warte tych kompromisów.

Oba modele otrzymują wysokie oceny za jakość wykonania i niezawodność, z bardzo niewielką liczbą zgłoszeń dotyczących problemów sprzętowych lub usterek. Obsługa klienta firmy Anker również zasługuje na pochwałę za szybkie rozwiązywanie wszelkich pojawiających się problemów. Choć nie są idealne, Capsule i Capsule II wyraźnie spełniają obietnicę wygodnego oglądania na dużym ekranie w podróży.

Alternatywy dla Capsule i Capsule II

Jeśli nie jesteś całkowicie przekonany do Nebula Capsule lub Capsule II, oto kilka innych przenośnych projektorów wartych rozważenia:

  1. ViewSonic M1 Mini Plus: Kieszonkowy projektor 1080p z automatyczną korekcją geometrii obrazu, wbudowaną baterią, jasnością 120 lumenów LED i wysokiej klasy głośnikami Harman Kardon. Dobrze współpracuje z urządzeniami USB-C;
  2. XGIMI MoGo Pro: Projektor 1080p Android TV z automatyczną regulacją ostrości, jasnością 300 ANSI lumenów i 2-godzinną baterią. Zapewnia jaśniejszy i ostrzejszy obraz niż Capsule w nadal przenośnej konstrukcji.

ViewSonic M1 Mini Plus to mocna alternatywa Capsule dla tych, którzy przedkładają rozdzielczość nad jasność. Układ DLP 1080p zapewnia ostry, szczegółowy obraz, choć 120 lumenów LED ogranicza rozmiar ekranu do około 60". Ultrakompaktowa obudowa, 1,5-godzinna bateria i wysoka jakość wykonania sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do podróży. Łączność USB-C jest miłym dodatkiem do dublowania laptopa i telefonu.

Na jaśniejszym końcu spektrum, XGIMI MoGo Pro zapewnia żywy obraz o jasności 300 lumenów i wyrazistości 1080p. Przy wymiarach 5,5 x 4,3 x 1,9 cala jest wielkości przeciętnej kosmetyczki - mieści się w kieszeni, ale mniej niż ViewSonic. Interfejs Android TV, autofokus i keystone oraz 2-godzinna bateria to mile widziane akcenty, choć nieco za Capsule II pod względem wyrafinowania. Mimo to, jest to doskonały wybór dla tych, którzy szukają maksymalnej jasności w przenośnym opakowaniu.

Czy warto kupić Anker Nebula Capsule lub Capsule II?

Po dokładnych testach praktycznych stało się jasne, że zarówno Nebula Capsule, jak i Capsule II spełniają obietnicę przenośnej rozrywki na dużym ekranie. Dzięki konstrukcji wielkości dłoni, funkcjonalności "wszystko w jednym" i długotrwałym bateriom, oferują niezrównane połączenie elastyczności, łatwości obsługi i prostoty "po prostu działa" do oglądania w podróży. Bez pełnowymiarowych funkcji i jasności telewizora, są najwygodniejszym sposobem na przeniesienie wrażeń z dużego ekranu w dowolne miejsce.

Dla użytkowników, którzy cenią sobie maksymalną jakość na cal sześcienny, Nebula Capsule II jest zdecydowanym zwycięzcą. Wyższa rozdzielczość 720p, jaśniejsza moc wyjściowa 200 lumenów, mocniejszy głośnik 8 W i automatyczna regulacja ostrości sprawiają, że jest to znaczący wzrost wydajności audio i wideo. Dodajmy do tego Android TV z Asystentem Google, a otrzymamy superprzenośny projektor, który znacznie przewyższa swoją klasę wagową.

Z drugiej strony, jeśli przedkładasz żywotność baterii i przenośność nad funkcje premium, oryginalna Nebula Capsule pozostaje solidnym wyborem. Obraz w rozdzielczości 480p i podstawowy system operacyjny Android 7.1 stanowią zauważalny spadek w stosunku do Capsule II. Jednak przyjazny dla kieszeni rozmiar, 4-godzinny czas pracy i niższa cena przypadną do gustu zwykłym użytkownikom i łowcom okazji. To wciąż satysfakcjonujący sposób na oglądanie filmów pod gwiazdami lub w poduszkowym forcie.

Ostatecznie, nie można się pomylić z żadnym z tych projektorów do zaimprowizowanego oglądania w podróży. Nebula Capsule i Capsule II ustawiają poprzeczkę dla wygody mini all-in-one, przy czym sequel jest uzasadniony dla wymagających oczu, a oryginał nadaje się do mniejszych budżetów. Po prostu wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb i przygotuj się na zachwyt magią przenośnej projekcji w dowolnym miejscu i czasie.

To wszystko ode mnie! Daj mi znać w komentarzach, jeśli masz jakieś inne pytania podczas zakupów mini projektora. Zawsze chętnie pomogę innym podróżnikom i miłośnikom kina w pełni wykorzystać możliwości mobilnego oglądania. Dzięki za przeczytanie!


Przejdź głębiej: