Wimius P62 vs Yaber V9: Porównanie

Autor: Jim Reddy | 03.07.2024, 19:24

Hej wszystkim, Jim tu jest! Dziś porównam dwa popularne projektory kina domowego: WiMiUS P62 i Yaber V9. Oba oferują rozdzielczość 1080p, źródła światła LED, wbudowane głośniki i łączność bezprzewodową do łatwego przesyłania strumieniowego. Ale mają też pewne kluczowe różnice w jasności, kontraście, korekcji zniekształceń trapezowych i nie tylko, które mogą sprawić, że jeden z nich będzie lepiej pasował do konkretnych potrzeb i środowiska oglądania.

Spędziłem trochę czasu z oboma projektorami, oceniając jakość obrazu, łatwość konfiguracji, hałas wentylatora i ogólną wartość. W tym dogłębnym porównaniu podzielę się moimi doświadczeniami, aby pomóc ci zdecydować, który z nich będzie najlepiej pasował do twojego kina domowego. Zaczynamy!

WiMiUS P62 vs Yaber V9 in 2024

WiMiUS P62 vs Yaber V9: Szybki przegląd

Przejdźmy do głównych wniosków: WiMiUS P62 i Yaber V9 to bardzo podobne projektory LCD 1080p. P62 jest nieco jaśniejszy przy 450 ANSI lumenach w porównaniu do 500 lumenów V9. Ale V9 może pochwalić się wyższym współczynnikiem kontrastu dynamicznego 18 000:1 w porównaniu do 1 000:1 w P62. Oba obsługują wejście 4K i mogą wyświetlać obraz o przekątnej 50-300 cali.

Polecam WiMiUS P62 dla kupujących, którzy priorytetowo traktują jasność i dokładność kolorów, ponieważ w moich testach lepiej radził sobie z walką ze światłem otoczenia. Yaber V9 jest jednak lepszym wyborem do oglądania w ciemnych pomieszczeniach dzięki wyższemu kontrastowi i głębszym poziomom czerni. Ma również bardziej kompaktową, przenośną konstrukcję.


Spis treści


WiMiUS P62 vs Yaber V9: pełne porównanie

Specyfikacja WiMiUS P62 Yaber V9
Obraz
WiMiUS P62
Yaber V9
Rozdzielczość natywna 1920 x 1080 (1080p) 1920 x 1080 (1080p)
Jasność (ANSI Lumenów) 450 500
Współczynnik kontrastu 1,000:1 18,000:1
Źródło światła LED LED
Współczynnik rzutu 1.39:1 1.39:1
Rozmiar obrazu 50" - 300" 50" - 300"
Korekcja zniekształceń trapezowych Automatyczna/elektryczna Ręczna
Zoom cyfrowy Tak Nie
Łączność HDMI x2, USB x2, Wi-Fi, Bluetooth HDMI x2, USB x2, VGA, AV, wyjście audio
Wbudowany głośnik 6W x2 5W x2
Wymiary (szer. x gł. x wys.) 10,1" x 7,9" x 4,1" 10,1" x 7,9" x 4,1"
Waga 3.97 lbs 3,97 funta
Rok 2023 2022

Zaczynając od podstaw, zarówno WiMiUS P62, jak i Yaber V9 wykorzystują wyświetlacz LCD o natywnej rozdzielczości 1920 x 1080. Pozwala im to na odtwarzanie treści Full HD z doskonałą ostrością i wyrazistością, co zauważyłem podczas moich testów. Blu-ray 1080p i streaming HD wyglądały ostro i szczegółowo na obu urządzeniach, z czytelnym tekstem do 8-punktowej czcionki.

P62 ma niewielką przewagę w jasności znamionowej na poziomie 450 ANSI lumenów w porównaniu do 500 lumenów V9. W praktyce stwierdziłem, że P62 utrzymywał nieco bardziej wyrazisty, żywszy obraz przy umiarkowanym oświetleniu otoczenia. V9 nie był gorszy, ale kolory wydawały się nieco bardziej przytłumione przy włączonym świetle. Do oglądania w ciemnym pokoju, oba były więcej niż wystarczająco jasne.

Tam, gdzie V9 naprawdę błyszczy (gra słów zamierzona), jest kontrast. Dzięki deklarowanemu współczynnikowi dynamiki 18 000:1, uzyskano zauważalnie głębsze poziomy czerni i bardziej wyraziste podświetlenia HDR niż w przypadku P62 1 000:1. Szczegóły cieni były lepiej zachowane, a obraz miał większe poczucie głębi i "popu". Kontrast P62 jest w porządku w tej cenie, ale kinomani docenią dodatkowy zakres V9.

Oba projektory wykorzystują źródło światła LED, które z mojego doświadczenia oferuje kilka kluczowych zalet w porównaniu z tradycyjnymi lampami. Diody LED generują mniej ciepła, działają dłużej (do 30 000 godzin w niektórych przypadkach) i lepiej utrzymują swoją jasność w czasie. Ani Yaber, ani WiMiUS nie podają oficjalnej żywotności lampy dla tych modeli, ale spodziewałbym się co najmniej 10 000-20 000 godzin w oparciu o porównywalne projektory LED.

Współczynniki rzutu są identyczne i wynoszą 1,39:1, czyli są krótsze. Pozwala to na uzyskanie większych rozmiarów ekranu w mniejszych przestrzeniach - można uzyskać obraz o przekątnej 100 cali z odległości około 8,5 stopy. W połączeniu z kompaktowymi wymiarami (nieco ponad 10" szerokości i 4" wysokości) sprawia to, że oba modele są dobrym wyborem do mieszkań, akademików lub innych ciasnych pomieszczeń.

Ważną różnicą jest korekcja geometrii obrazu. P62 oferuje automatyczną pionową korekcję geometrii obrazu, aby szybko wyrównać obraz, podczas gdy V9 wykorzystuje ręczną regulację pokrętłem. Uważam, że tryb automatyczny P62 jest niezawodny w przypadku bezproblemowej konfiguracji, ale miło jest mieć opcję ręczną w V9 do precyzyjnego dostrajania. P62 posiada również zoom cyfrowy, który może być pomocny w dopasowaniu obrazu do ekranu bez konieczności przesuwania projektora.

Jeśli chodzi o łączność, oba mają podwójne porty HDMI do podłączenia dekodera telewizji kablowej, konsoli do gier, odtwarzacza strumieniowego itp. P62 oferuje wbudowane dwuzakresowe Wi-Fi i Bluetooth do bezprzewodowego przesyłania strumieniowego lub podłączania zewnętrznych głośników / słuchawek. V9 opiera się na połączeniach przewodowych, ale dodaje port VGA dla starszych komputerów i wejście AV dla starszych urządzeń.

Wbudowany dźwięk jest solidny w obu modelach. P62 posiada dwa przetworniki o mocy 6 W, podczas gdy V9 wykorzystuje dwa głośniki o mocy 5 W - więcej niż wystarczająco do swobodnego oglądania w małym lub średnim pomieszczeniu. Dialogi i efekty były wyraźnie słyszalne podczas moich testów, aczkolwiek z oczekiwaną cienkością przy wyższych poziomach głośności. Aby uzyskać odpowiednie wrażenia kina domowego, należy podłączyć soundbar lub głośniki zewnętrzne.

Fizycznie, projektory te są niemal identyczne pod względem rozmiaru i wagi. Oba mają wymiary 10,1" x 7,9" x 4,1" i ważą nieco poniżej 4 funtów - są bardzo przenośne i łatwe do przenoszenia między pokojami lub zabierania w podróż. Główną różnicą jest niebiesko-srebrna kolorystyka P62 w porównaniu do całkowicie czarnej obudowy V9. Jest to wybór czysto estetyczny, ale P62 wyróżnia się nieco bardziej na półce.

Ostatecznie, nie można się pomylić z WiMiUS P62 lub Yaber V9, jeśli chodzi o niedrogi, przenośny projektor 1080p. V9 jest bardziej kinową opcją z wyższym kontrastem i głębszą czernią, co czyni go moim wyborem dla dedykowanego kina w ciemnym pokoju z ograniczonym budżetem. Jednak dodatkowe lumeny P62, automatyczna korekcja geometrii obrazu, zoom cyfrowy i łączność bezprzewodowa sprawiają, że jest on nieco bardziej elastyczny jako projektor uniwersalny.

Yaber V9 vs WiMiUS P62: Design

WiMiUS P62 i Yaber V9 mają bardzo podobną konstrukcję, z kompaktowymi prostokątnymi korpusami, przesuniętym obiektywem i tylnymi portami. Istnieje jednak kilka znaczących różnic w estetyce i łatwości konfiguracji.

WiMiUS P62 Design


Yaber V9 Design

P62 ma dwukolorową niebiesko-srebrną kolorystykę, która jest nieco bardziej przyciągająca wzrok niż całkowicie czarny V9. Obiektyw jest również wyśrodkowany na przednim panelu w porównaniu do przesuniętego położenia V9. Oba mają podobny układ portów z tyłu z dwoma HDMI, dwoma USB i wejściem zasilania. P62 dodaje gniazdo audio 3,5 mm dla słuchawek lub głośników zewnętrznych.

Jeśli chodzi o instalację, P62 oferuje kilka zalet. Pierwszą z nich jest automatyczna korekcja geometrii obrazu, która wykorzystuje wewnętrzny czujnik do szybkiego wyrównania obrazu. Sprawdziło się to w moich testach, tworząc równomiernie prostokątny obraz przy minimalnym zamieszaniu. V9 opiera się na ręcznych pokrętłach do pionowej i poziomej korekcji geometrii obrazu, co pozwala na bardziej szczegółową regulację, ale trwa nieco dłużej.

P62 posiada również zoom cyfrowy, pozwalający na zmianę rozmiaru obrazu bez fizycznego przesuwania projektora. Może to być przydatne przy dopasowywaniu obrazu do ekranu lub ściany. V9 nie ma funkcji zoomu, cyfrowego lub optycznego, więc musisz umieścić go dokładnie w odpowiedniej odległości od powierzchni wyświetlania, aby uzyskać prawidłowy rozmiar.

Oba projektory mają regulowane nóżki do poziomowania i gwintowany otwór montażowy na spodzie do instalacji sufitowej. Otwór w P62 jest wyśrodkowany, podczas gdy w V9 znajduje się bliżej tyłu, co może nieznacznie wpłynąć na obliczenia dotyczące umieszczenia na suficie. Ale oba powinny działać dobrze ze standardowym mocowaniem.

Piloty są dość podstawowymi modelami na podczerwień, ale spełniają swoje zadanie. Pilot P62 dodaje dedykowane przyciski do cyfrowego zoomu i automatycznego keystone, podczas gdy pilot V9 ma indywidualne przyciski dla wszystkich czterech kierunków keystone (pionowy +/-, poziomy +/-). Doceniam fakt, że V9 zawiera dyskretne przyciski wejściowe (HDMI, VGA, AV) do szybszego przełączania źródeł.

Ogólnie rzecz biorąc, WiMiUS P62 i Yaber V9 są dobrze zaprojektowane i łatwe w konfiguracji jako przenośne lub półstałe projektory. Automatyczny keystone i zoom cyfrowy P62 dają mu niewielką przewagę w zakresie elastyczności instalacji, podczas gdy w pełni ręczne sterowanie V9 może być preferowane przez niektórych do wybierania geometrii w sam raz. Ale oba powinny być gotowe do pracy w ciągu kilku minut, nawet dla początkujących nabywców projektorów.

WiMiUS P62 czy Yaber V9: Opinie użytkowników

Zobaczmy, co faktyczni właściciele mają do powiedzenia na temat swoich doświadczeń z projektorami WiMiUS P62 i Yaber V9:

WiMiUS P62 Opinie właścicieli

Pochwały: "Automatyczna korekcja geometrii obrazu ratuje życie - eliminuje konieczność zgadywania i ustawiania obrazu. Po prostu wskaż i graj!"

"Jestempod wrażeniem tego, jak jasny i kolorowy jest obraz, nawet przy włączonych światłach.Świetnie nadaje się do swobodnego oglądania w salonie."

***

Wady: "Poziomy czerni są po prostu w porządku - w całkowicie ciemnym pomieszczeniu można zauważyć pewną szarość i zmiażdżenie w ciemniejszych scenach. Nie jest to straszne, ale zauważalne".

"Wbudowane głośniki są dość słabe i ciche.W sam raz do szybkiego oglądania filmów na YouTube, ale do filmów lub gier zdecydowanie potrzebujesz zewnętrznego dźwięku".

Recenzje właścicieli Yaber V9

Pochwały: "Kontrast i głębia tego projektora są doskonałe jak na tę cenę.Ciemne sceny mają prawdziwy pop i szczegóły cieni, nie wyglądając na wyprane".

"Uwielbiamkompaktowość i przenośność tego projektora. Jest bardzo łatwy do przenoszenia z pokoju do pokoju lub zabrania na zewnątrz na noc filmową na podwórku."

***

Wady: "Brak zoomu cyfrowego jest nieco uciążliwy. Trzeba byćbardzo precyzyjnym przy ustawianiu, aby uzyskać odpowiedni rozmiar obrazu".

"Hałas wentylatora jest zdecydowanie słyszalny, zwłaszcza w trybie innym niż Eco. Nie jest szaleniegłośny, ale zawsze jest obecny w cichych scenach".

Ogólnie rzecz biorąc, nabywcy obu projektorów są bardzo zadowoleni z jakości obrazu i stosunku jakości do ceny. Właściciele WiMiUS P62 często chwalą automatyczny keystone, jasny obraz i łatwą konfigurację. Niektórzy narzekają na poziom czerni i wewnętrzne głośniki, ale uważają, że projektor zapewnia doskonałą wydajność w stosunku do ceny.

Recenzenci Yaber V9 są równie entuzjastycznie nastawieni do wysokiego kontrastu, szczegółowości cieni i przenośności. Współczynnik krótkiego rzutu jest również faworytem w przypadku konfiguracji w małych pomieszczeniach. Kilku użytkowników ubolewa nad brakiem cyfrowego zoomu i słyszalnego wentylatora, ale większość twierdzi, że jakość obrazu znacznie przewyższa wszelkie wady.

Oba modele otrzymują wysokie oceny za jakość wykonania, bez większych zgłoszeń o awariach lub usterkach sprzętu. Niektórzy nabywcy zauważają niewielkie wycieki światła wokół obudowy obiektywu, ale wydaje się, że jest to normalne w przypadku projektorów budżetowych. Obsługa klienta WiMiUS i Yaber również otrzymuje pozytywne wzmianki za szybkie rozwiązywanie wszelkich problemów lub pytań.

Alternatywy dla WiMiUS P62 i Yaber V9

Jeśli nie jesteś całkowicie przekonany do WiMiUS P62 lub Yaber V9, oto kilka innych doskonałych projektorów 1080p w tym samym przedziale cenowym:

  1. XGIMI Halo: Kompaktowy, przenośny projektor DLP 1080p z jasnością 800 ANSI lumenów, Android TV 9.0, wbudowaną baterią i automatyczną regulacją geometrii obrazu - świetny do streamowania w podróży;
  2. BenQ HT2150ST: Model DLP 1080p o krótkim rzucie z jasnością 2200 lumenów, niskim opóźnieniem wejściowym 16 ms do gier i pionowym przesunięciem obiektywu dla łatwiejszego umieszczenia - wszechstronna opcja do każdego pomieszczenia.

XGIMI Halo to intrygująca alternatywa dla P62 dla podróżników. Dzięki wbudowanemu systemowi Android TV i baterii o pojemności 17100 mAh, jest to w pełni samodzielna maszyna do przesyłania strumieniowego, którą można zabrać praktycznie wszędzie. 800 lumenów i głośniki Harman Kardon to również ulepszenia w stosunku do P62. Należy tylko pamiętać, że jest to tylko 1080p (bez obsługi 4K) i droższe w cenie 799 USD.

Z drugiej strony, jeśli szukasz najlepszego projektora do gier w cenie około 1000 USD, BenQ HT2150ST jest trudny do pokonania. Bardzo niskie opóźnienie wejściowe 16 ms i wyspecjalizowany tryb obrazu "Gra" zapewniają błyskawiczną reakcję nawet w najbardziej szalonych tytułach FPS. Otrzymujesz również krótki współczynnik rzutu 0,69-0,83, keystone 2D i głośniki 10W. Głównym kompromisem jest przenośność, ponieważ jest nieco większy i cięższy niż P62/V9.

Czy warto kupić WiMiUS P62 lub Yaber V9?

Po dokładnych testach praktycznych stało się jasne, że WiMiUS P62 i Yaber V9 to znakomite projektory kina domowego 1080p poniżej 500 USD. Dzięki ostrej rozdzielczości, jasności zasilanej diodami LED, przyzwoitemu wbudowanemu dźwiękowi i elastycznym narzędziom konfiguracyjnym, zapewniają one wrażenia na dużym ekranie, które znacznie przekraczają ich cenę. To prawda, nie otrzymujesz prawdziwego 4K, kontrastu na poziomie lasera lub dźwięku Dolby Atmos na tym poziomie - ale dla większości widzów podstawowa wydajność jest więcej niż satysfakcjonująca.

Wybór pomiędzy tymi dwoma urządzeniami w dużej mierze sprowadza się do priorytetów użytkownika. Zaletami WiMiUS P62 są wyższy strumień świetlny (idealny do jaśniejszych środowisk), automatyczny keystone (szybsze wyrównanie) i łączność bezprzewodowa (strumieniowanie bez kabli). Jest to projektor, który wybrałbym do uniwersalnego salonu lub przestrzeni wielofunkcyjnej, gdzie oświetlenie i umiejscowienie nie są idealne.

Tymczasem Yaber V9 oferuje znacznie lepszy kontrast i poziomy czerni, zapewniając klasyczne wrażenia "kina w ciemności". Jeśli masz piwnicę z kontrolowanym oświetleniem lub dedykowany pokój do oglądania, te dodatkowe szczegóły cieni i bardziej inkrementalne paski letterbox naprawdę podnoszą immersję. Jest również odrobinę mniejszy, lżejszy i cichszy niż P62, co czyni go moim wyborem do przenośnego kina "pop-up".

Ale szczerze mówiąc, nie można się pomylić. Oba projektory znacznie przewyższają swoją cenę za emocje na dużym ekranie 1080p. Mają swoje indywidualne mocne strony, ale dzielą wszystkie najważniejsze podstawy - wyraźny obraz, wystarczająco jasne źródło światła LED, kompaktową obudowę i przyjazną dla użytkownika obsługę. Jeśli przesiadasz się z telewizora lub starszego modelu opartego na lampie, każdy z nich będzie jak objawienie.

Osobiście przyznałbym niewielki ogólny ukłon w stronę Yaber V9 za jego kinowe możliwości. Wyższy kontrast ma większy wpływ na moje oczy niż bezprzewodowe smartfony P62, zwłaszcza w zaciemnionym pomieszczeniu. Ale zapytaj mnie ponownie w przyszłym tygodniu i mogę przechylić się w drugą stronę - są tak blisko dopasowane. Dobrą wiadomością jest to, że nie ma realnego ryzyka wyrzutów sumienia kupującego. Rzuć monetą, pociągnij za spust i przygotuj się na zachwyt!


Przejdź głębiej: