XGIMI MoGo 2 vs XGIMI Elfin: Porównanie

Autor: Jim Reddy | 03.07.2024, 20:06

Hej wszystkim, tu Jim z Gagadget! Dziś porównuję dwa kompaktowe przenośne projektory od XGIMI: MoGo 2 i Elfin. Oba modele oferują łatwą konfigurację, wbudowany system Android TV i automatyczną korekcję geometrii obrazu, zapewniając bezproblemowe przesyłanie strumieniowe w dowolnym miejscu. Istnieją jednak pewne kluczowe różnice w jasności, rozdzielczości i dźwięku, które mogą sprawić, że jeden z nich będzie lepiej dopasowany do twoich potrzeb.

Spędziłem czas na praktycznym testowaniu obu projektorów, oceniając jakość obrazu, łatwość obsługi i ogólną wartość. W tym dogłębnym porównaniu podkreślę, gdzie każdy model się wyróżnia i pomogę ci zdecydować, który z nich wybrać do przenośnego dużego ekranu. Zanurzmy się!

XGIMI MoGo 2 vs Elfin in 2024

XGIMI MoGo 2 vs Elfin: Szybki przegląd

Jeśli masz mało czasu, oto krótkie podsumowanie: XGIMI MoGo 2 i Elfin to ultra-kompaktowe projektory DLP stworzone do strumieniowania w podróży. Główne różnice to rozdzielczość i jasność, przy czym Elfin oferuje Full HD 1080p i 600 lumenów, a MoGo 2 720p i 400 lumenów. Elfin ma również niewielką przewagę w zakresie współczynnika rzutu i żywotności lampy. Ale MoGo 2 walczy z mocniejszymi wbudowanymi głośnikami i najnowszym Android TV 11.

Polecam XGIMI Elfin, jeśli chcesz uzyskać najostrzejszy możliwy obraz do oglądania na urządzeniach mobilnych. Wyższa rozdzielczość i jasność są bardzo zauważalne przy typowych rozmiarach ekranu. Ale jeśli priorytetem jest dla ciebie moc dźwięku i najnowsze funkcje smart TV, MoGo 2 jest doskonałą alternatywą, która nadal wygląda świetnie.


Spis treści


XGIMI MoGo 2 vs Elfin: Tabela porównawcza

Specyfikacja XGIMI MoGo 2 XGIMI Elfin
Obraz
XGIMI MoGo 2
Elfin
Rozdzielczość 1280x720 (HD) 1920x1080 (Full HD)
Jasność (ISO Lumenów) 400 600
Technologia wyświetlania DLP DLP
Źródło światła LED LED
Żywotność lampy 25 000 godzin 30 000 godzin
Współczynnik rzutu 1.20 1.20
Rozmiar obrazu 40" - 200" 40" - 200"
Obsługa 3D Tak Tak
HDR HDR10 HDR10+
Korekcja zniekształceń trapezowych Automatyczna pionowa+pozioma Automatyczna pionowa+pozioma
Wbudowane głośniki 8W x 2 3W x 2
Wi-Fi Tak Dwuzakresowe 2,4/5 GHz
System operacyjny Android TV 11 Android TV
Wymiary (wys. x szer. x gł.) 6,2" x 4,6" x 4,4" 1,9" x 7,5" x 7,5"
Waga 2,4 lbs 2,0 lbs
Data premiery Maj 2023 r. Sierpień 2021

Zaczynając od jakości obrazu, XGIMI Elfin ma wyraźną przewagę. Jego natywna rozdzielczość 1920x1080 zapewnia zauważalnie ostrzejsze, bardziej szczegółowe obrazy niż MoGo 2 o rozdzielczości 1280x720 pikseli. Tekst wygląda wyraźniej, drobne tekstury są lepiej odwzorowane i można usiąść bliżej ekranu bez widocznej struktury pikseli. Różnica jest najbardziej widoczna na ekranach o przekątnej powyżej 60-80 cali.

Elfin jest również jaśniejszy przy 600 ANSI lumenach w porównaniu do 400 MoGo 2. Pozwala to uzyskać bardziej żywy, nasycony obraz w pomieszczeniach z pewnym oświetleniem otoczenia. W moich testach Elfin zachował doskonały kontrast i kolorystykę nawet przy kilku włączonych lampach. MoGo 2 jest najlepiej zarezerwowany dla ciemniejszych środowisk poniżej 50-60 cali.

To powiedziawszy, oba projektory wyglądają doskonale jak na swój kompaktowy rozmiar. Układ DLP i silnik światła LED zapewniają wyraziste kolory, przyzwoite poziomy czerni i dobrą jednorodność ostrości bez widocznego rozmazywania lub artefaktów. Żywotność lampy jest również znakomita i wynosi 25 000 godzin w MoGo 2 i 30 000 godzin w Elfin - co wystarcza na wiele lat regularnego użytkowania bez konieczności wymiany.

Oba modele są wyposażone w funkcję odtwarzania 3D i automatyczną korekcję geometrii obrazu, która pozwala szybko dopasować obraz do ściany lub ekranu. MoGo 2 obsługuje HDR10 dla rozszerzonego kontrastu i zakresu kolorów z kompatybilną zawartością, podczas gdy Elfin idzie o krok dalej z dynamicznymi metadanymi HDR10+. Nie zauważyłem dużej różnicy w wpływie HDR, ale niektórzy mogą docenić rozszerzone mapowanie tonów Elfin.

Jeśli chodzi o dźwięk, MoGo 2 z łatwością wygrywa. Jego podwójne 8-watowe głośniki Harman Kardon zapewniają wypełniający pomieszczenie dźwięk z solidnym basem i czystością wokalu. Podwójne 3-watowe przetworniki Elfin są dobre do słuchania z bliska, ale muszą konkurować z hałasem otoczenia. Jeśli regularnie przesyłasz strumieniowo filmy lub programy, zalecam użycie głośników MoGo 2 lub podłączenie Elfin do zewnętrznego systemu audio.

Oba projektory są bardzo równomiernie dopasowane pod względem odległości rzutu i rozmiaru obrazu. Każdy z nich ma stały obiektyw o krótkim współczynniku rzutu 1,2, co pozwala uzyskać obraz o przekątnej 100 cali z odległości około 8,3 stopy. Jest to idealne rozwiązanie dla mniejszych przestrzeni, takich jak mieszkania, akademiki i kampery. Zakres wielkości obrazu 40-200 cali jest również wystarczający dla większości przenośnych scenariuszy oglądania.

Przenośność jest prawie zbyt bliska, by ją nazwać. Elfin ma smuklejszą wysokość 1,9 cala i lżejszą wagę 2 funtów, podczas gdy MoGo 2 jest nieco głębszy, ale ogólnie bardziej kompaktowy. Obie są dostarczane z futerałem i łatwo mieszczą się w plecaku lub torbie. Wbudowana bateria MoGo 2 zapewnia większą elastyczność, ale żywotność lampy Elfin wynosząca 30 000 godzin jest idealna dla osób często podróżujących.

Pod koniec dnia oba są bardzo wydajnymi i wygodnymi przenośnymi projektorami. XGIMI Elfin jest oczywistym wyborem, jeśli chcesz uzyskać maksymalną ostrość, jasność i prawdziwie kinowy obraz w podróży. Jednak doskonały dźwięk MoGo 2, nowszy system operacyjny i kompaktowa obudowa sprawiają, że jest to przekonujący wybór do bardziej swobodnego oglądania. Twoje priorytety poprowadzą Cię do właściwego wyboru.

XGIMI Elfin vs MoGo 2: Konstrukcja

XGIMI MoGo 2 i Elfin mają minimalistyczny design zoptymalizowany pod kątem podróży. Obudowy są zredukowane do niezbędnych elementów, z czystymi liniami, zaokrąglonymi krawędziami i bez zbędnych wypukłości. Oba urządzenia są solidne i dobrze skonstruowane pomimo niewielkiej wagi.

XGIMI MoGo 2 Design


XGIMI Elfin Design

MoGo 2 ma wyższy, węższy profil z otworami wentylacyjnymi po bokach i na tylnym panelu. Wszystkie porty są wygodnie dostępne z tyłu, w tym pełnowymiarowe HDMI 2.0, dwa gniazda USB do zasilania lub lokalnego odtwarzania multimediów oraz wyjście audio 3,5 mm. Obiektyw jest przesunięty w prawo z przesuwanymi drzwiczkami chroniącymi przed kurzem i zarysowaniami.

W przeciwieństwie do tego, Elfin ma krótszą, szerszą ramkę, która znajduje się bliżej powierzchni. Dzięki temu obiektyw jest bardziej wyśrodkowany i wypoziomowany, co może pomóc w pozycjonowaniu i regulacji geometrii obrazu. Otwór wentylacyjny jest odizolowany na tylnym panelu, a wszystkie wejścia znajdują się z boku - jedno HDMI, jedno USB i gniazdo słuchawkowe. Płaska górna część zawiera podstawowe dotykowe elementy sterujące na wypadek zagubienia pilota.

Chociaż żaden z nich nie ma prawdziwego przesunięcia obiektywu ani zoomu, oba oferują cyfrową korekcję geometrii obrazu o +/-40 stopni w pionie i poziomie. Pozwala to na bardziej elastyczne ustawienie, korygując umiarkowane kąty w celu wyrównania obrazu. Nie jest to prawdziwy substytut fizycznej regulacji obiektywu, ale jest szybki, wygodny i ogólnie skuteczny w przypadku zwykłych konfiguracji.

Ostatecznie oba projektory są imponująco kompaktowe i łatwe do przenoszenia. Elfin ma niewielką przewagę w zakresie przenośności dzięki smuklejszym wymiarom i niższej wadze, ale MoGo 2 nie jest daleko w tyle. Z przyjemnością podróżowałbym z każdym z nich na zaimprowizowane wieczory filmowe, prezentacje lub sesje gier w podróży.

XGIMI MoGo 2 vs Elfin: Recenzje właścicieli

Zobaczmy, co faktyczni nabywcy mają do powiedzenia na temat swoich doświadczeń z projektorami XGIMI MoGo 2 i Elfin:

Opinie właścicieli XGIMI MoGo 2

Pochwały: "Jasność i kolory są doskonałe jak na tak mały projektor. 400 lumenów nie wydaje się dużo na papierze, ale w słabo oświetlonym pomieszczeniu to wystarczająco dużo dla 80-calowego ekranu".

"Wewnętrzne głośniki naprawdę mnie zaskoczyły - są głośne, wyraźne i mają przyzwoity bas. Rzadko muszę podłączać zewnętrzne audio, chyba że jestem w hałaśliwym otoczeniu."

***

Wady: "Rozdzielczość 720p jest zauważalna, jeśli siedzisz blisko ekranu lub wyświetlasz obraz o przekątnej ponad 100 cali. Tekst wygląda nieco miękko i widać strukturę pikseli".

"Automatyczna korekcja geometrii obrazu może się nie udać, zwłaszcza jeśli powierzchnia projekcyjna nie jest idealnie płaska. Często muszę wprowadzać ręczne poprawki, aby uzyskać właściwą geometrię".

Recenzje właścicieli XGIMI Elfin

Pochwały: "Ten mały projektor wyświetla zaskakująco szczegółowy i żywy obraz dzięki rozdzielczości 1080p i jasności 600 lumenów. Świetnie nadaje się na wieczory filmowe na podwórku lub podczas biwakowania".

"Obiektyw o bardzo krótkim rzucie zmienia zasady gry. Mogę postawićto urządzenie na stoliku do kawy i uzyskać ogromny obraz o przekątnej ponad 100 cali z odległości zaledwie kilku stóp bez żadnych długich kabli lub niebezpieczeństwa potknięcia się."

***

Wady: "Wbudowane głośniki są dość słabe i ciche.Są w porządku do zwykłego oglądania filmów na YouTube, ale do filmów lub muzyki zdecydowanie warto podłączyć słuchawki lub zewnętrzne głośniki".

"Interfejs Android TV jest czasami nieco powolny, a ładowanie niektórych aplikacji zajmuje trochę czasu. Miejmynadzieję, że uda się to poprawić dzięki przyszłym aktualizacjom oprogramowania układowego".

Ogólnie rzecz biorąc, właściciele obu projektorów są pod wrażeniem jakości obrazu i wygody, jaką można uzyskać w tak przyjaznych w podróży pakietach. Nabywcy XGIMI MoGo 2 często chwalą jasny, kolorowy obraz i mocny dźwięk, czując, że przewyższa on kompaktowy rozmiar. Niektórzy zwracają uwagę na słabszą rozdzielczość 720p przy dużych rozmiarach ekranu i niespójny automatyczny keystone.

Recenzenci XGIMI Elfin zachwycają się ostrością Full HD i krótkim współczynnikiem rzutu, który zapewnia ogromny, wyraźny obraz zaledwie kilka centymetrów od ściany. Smukła konstrukcja i niewielka waga również zasługują na pochwały za przenośność. Powszechne skargi dotyczą słabszych wbudowanych głośników i czasami opóźnionego działania Android TV.

Oba modele otrzymują pozytywne oceny za jakość wykonania, łatwość konfiguracji i ogólną wartość. Chociaż każdy z nich ma pewne drobne wady, większość właścicieli uważa, że zapewniają one imponujące wrażenia na dużym ekranie wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. Wystarczy dostosować swoje priorytety dotyczące rozdzielczości, jasności i dźwięku, aby wybrać najlepsze rozwiązanie.

Alternatywy dla XGIMI MoGo 2 i Elfin

Jeśli nie jesteś całkowicie przekonany do XGIMI MoGo 2 lub Elfin, oto kilka innych przenośnych projektorów, które warto rozważyć:

  1. Anker Nebula Solar: Projektor 1080p z jasnością 400 ANSI lumenów, HDR10, Android TV 9 i wbudowaną baterią wystarczającą na 3 godziny odtwarzania w podróży;
  2. BenQ GV30: Stylowy model 720p z obrotowym obiektywem, 300 lumenami LED, Android TV i głośnikiem Bluetooth 2.1 do elastycznego umieszczania i odtwarzania dźwięku.

Anker Nebula Solar pasuje do wielu kluczowych specyfikacji Elfina, takich jak rozdzielczość Full HD, obsługa HDR10 i inteligentne funkcje Android TV. Otrzymujesz nieco mniejszą jasność na poziomie 400 lumenów, ale zyskujesz zintegrowaną baterię do całkowicie bezprzewodowego przesyłania strumieniowego. Kompaktowy rozmiar i współczynnik rzutu 1,2 umożliwiają również wyświetlanie obrazu o przekątnej 120 cali z odległości zaledwie 10,5 stopy.

Jeśli chodzi o styl życia, BenQ GV30 wyróżnia się unikalnym obrotowym obiektywem, który wyświetla obraz pod dowolnym kątem - nawet prosto w sufit. Choć ograniczony do 720p i 300 lumenów, oferuje automatyczną regulację ostrości/keystone oraz mocny 2.1-kanałowy głośnik Bluetooth zapewniający dźwięk, który rywalizuje z niektórymi telewizorami. Kolorowy design w stylu statywu jest również zabawnym początkiem rozmowy.

Czy powinieneś kupić XGIMI MoGo 2 lub Elfin?

Jak widzieliśmy, XGIMI MoGo 2 i Elfin to wyjątkowe przenośne projektory, które zapewniają strumieniowanie na dużym ekranie wszędzie tam, gdzie można znaleźć ścianę i sygnał Wi-Fi. Dzięki ultrakompaktowej konstrukcji, współczynnikowi projekcji 1,2, wbudowanemu systemowi Android TV i automatycznej korekcji geometrii obrazu, niezwykle łatwo jest cieszyć się ulubionymi treściami w podróży. Od wieczorów filmowych na podwórku po epickie sesje gier w akademiku, przekształcają każdą przestrzeń w wciągające wrażenia wizualne.

Dla wymagających widzów, którzy pragną maksymalnej ostrości i popu, XGIMI Elfin jest trudny do pokonania. Jego natywna rozdzielczość 1080p i wyższa jasność 600 lumenów zapewniają zauważalny wzrost klarowności, kontrastu i ogólnej jakości obrazu. Tekst jest wyraźniejszy, kolory bogatsze i można wygodnie wypełniać większe ekrany bez obawy o widoczne piksele lub wyblakłe odcienie. Biorąc pod uwagę imponującą żywotność diod LED wynoszącą 30 000 godzin i obsługę HDR10+, mamy do czynienia z miniaturową potęgą gotową na lata kinowych emocji.

To powiedziawszy, XGIMI MoGo 2 stanowi przekonujący argument dla bardziej przypadkowych użytkowników, którzy stawiają na wygodę. Choć nie jest w stanie dorównać ostremu jak brzytwa obrazowi 1080p Elfina, układ DLP 720p i jasność 400 ANSI lumenów nadal wystarczają do uzyskania żywego, wciągającego obrazu o przekątnej do 80-100 cali z pewną kontrolą światła. Otrzymujesz jednak większe 8-watowe głośniki Harman Kardon, zaktualizowany system operacyjny Android TV 11 oraz solidniejszą, bardziej ergonomiczną konstrukcję, która bez wysiłku mieści się w codziennym noszeniu. Dla osób często podróżujących i przecinających kable to zwycięska kombinacja.

Ostatecznie, nie można się pomylić z żadnym z tych projektorów, biorąc pod uwagę ich rozmiar i cenę. Jeśli absolutna wierność obrazu jest twoim celem, postaw na XGIMI Elfin. Zostaniesz nagrodzony najlepszą w swojej klasie klarownością i kolorami, które ożywią wszystkie treści HD. Jeśli jednak jesteś gotów poświęcić kilka pikseli na rzecz większego dźwięku, inteligentniejszego przesyłania strumieniowego i jeszcze łatwiejszej przenośności, MoGo 2 będzie Twoim nowym ulubionym towarzyszem podróży. Tak czy inaczej, czeka Cię hitowe doświadczenie oglądania, które uwolni Cię od ograniczeń telewizora.

Dzięki za przeczytanie! Daj mi znać, jeśli masz inne pytania podczas zakupów przenośnego projektora. Zawsze chętnie pomogę ci znaleźć idealne rozwiązanie dla twoich potrzeb i budżetu. Do następnego razu, udanego streamowania!


Więcej szczegółów: