Google One Tap pozwoli na logowanie się do witryn i aplikacji bez wpisywania haseł
Technologia biometryczna daje możliwość bezpieczniejszego logowania niż klasyczne hasła. Czujniki linii papilarnych i funkcje rozpoznawania twarzy stały się integralną częścią smartfonów. Google oferuje również szybkie i łatwe sposoby logowania się do naszych ulubionych aplikacji i stron internetowych.
Dobrym przykładem jest Sign with Google, który jest specjalnie zoptymalizowany dla usług stron trzecich. Dużą zaletą jest to, że nie musisz za każdym razem wpisywać swojego hasła i nazwy użytkownika. Zamiast tego informacje o koncie Google są wykorzystywane do uzyskiwania dostępu do innych witryn i platform w sieci.
W ten sposób nie musisz pamiętać wielu haseł, ponieważ logowanie odbywa się automatycznie z serwerów firmy. Większość wiodących serwisów w sieci jest zoptymalizowana do pracy z Sign with Google. Firma chce połączyć swoje technologie, aby umożliwić bezpieczne i niezawodne logowanie do kont internetowych.
Co wymyśliło Google
.Firma oficjalnie przedstawiła Google Identity Services, czyli zestaw interfejsów dla deweloperów. Mogą one zapewnić integrację z funkcją One Tap firmy Google. Przedsiębiorstwa będą mogły korzystać z pakietu API, aby umożliwić swoim klientom logowanie się bez konieczności podawania hasła.
Zamiast tego mogą wybrać dodanie przycisku Sign with Google lub One Tap dla bezpiecznej weryfikacji. W tym przypadku nie używa się haseł, ale unikalnych tokenów, które są wysyłane do witryn i różnych aplikacji. Użytkownicy nie tylko oszczędzają czas, ale także nie muszą wprowadzać poufnych informacji na podejrzanych stronach internetowych.
Okno One Tap pojawia się w dolnej części strony internetowej lub w górnej części na urządzeniach mobilnych. Wystarczy jedno kliknięcie, aby zatwierdzić i zrealizować czek. Google One Tap działa z przeglądarką Chrome dla systemów Android, macOS, Linux i Windows. Użytkownicy Safari na macOS i iOS zostali pominięci - jako powód podawane jest zabezpieczenie Apple Intelligent Tracking Prevention.
Źródło: googleblog