2E Gaming HyperSpeed Pro - przegląd: Lekka mysz do gier z doskonałym sensorem

Autor: Aleksander Czub | 09.09.2012, 10:08

Mysz 2E Gaming HyperSpeed Pro to bardzo ciekawa propozycja dla osób szukających bardzo lekkiej myszki ze sprawdzonymi komponentami w środku za adekwatną cenę. Mysz posiada wygodny kształt dla praworęcznych oraz strukturę otworów w kształcie plastra miodu, co pozwoliło uzyskać minimalną wagę i dobry przepływ powietrza. W środku znajduje się doskonały sensor optyczny Pixart PMW 3389, a w przyciskach zastosowano przełączniki Omron o żywotności 20 milionów naciśnięć. Kabel jest lekki i poręczny, a oprogramowanie jest przejrzyste i łatwe w użyciu. Być może jedynym drobnym zarzutem jest to, że obudowa jest trochę skrzypiąca. Choć po dwóch tygodniach użytkowania trudno mówić o trwałości w ogóle. 2E Gaming HyperSpeed Pro jest już dostępny w sprzedaży w cenie 1400 UAH.

powody, dla których warto kupić 2E Gaming HyperSpeed Pro:

  • doskonały sensor optyczny Pixart PMW 3389;
  • wygodna konstrukcja, minimalna waga i ciekawy design;
  • wytrzymałe przełączniki Omron;
  • bardzo lekki i miękki kabel.

powód, by nie kupować 2E Gaming HyperSpeed Pro:

  • skrzypiąca obudowa.
  1. Co jest w pudełku?
  2. Jak wygląda 2E Gaming HyperSpeed Pro?
  3. Jak wygodny jest w użyciu?
  4. Co potrafi 2E Gaming HyperSpeed Pro?
  5. W pigułce

Co jest w pudełku?

2E Gaming HyperSpeed Pro jest zapakowany w małe czarno-żółte pudełko z przyzwoitym nadrukiem i podstawowymi informacjami. W środku znajduje się sama mysz, dokumentacja, dodatkowe teflonowe ślizgacze oraz naklejka z logo marki

Jak wygląda 2E Gaming HyperSpeed Pro?

2E Gaming HyperSpeed Pro została zaprojektowana w oparciu o coraz popularniejszy obecnie wzór plastra miodu. Prawie cała mysz jest usiana otworami w kształcie plastrów miodu. Jest kilka dobrych i złych stron tego projektu. Pozwala zmniejszyć wagę myszy i mniej się pocić dzięki cyrkulacji powietrza. Druga strona medalu jest taka, że kurz i brud dostają się do środka. Oprócz ciekawego designu otrzymaliśmy mysz w oryginalnym kolorze "Retro White", który w rzeczywistości jest beżowy. Cała górna część ramienia myszy jest z niego wykonana. Mysz jest asymetryczna, przeznaczona dla prawej dłoni. Główne przyciski są szerokie i oddzielone od reszty powierzchni, nie ma żadnych luzów ani grzechotania.

Panele boczne są wykonane z nieco ciemniejszego beżowego tworzywa sztucznego i również mają powierzchnię plastra miodu. Dzięki temu palce nie ślizgają się i bez dodatkowych gumowanych wstawek. Po prawej stronie nie ma żadnych dodatkowych elementów. Po lewej stronie, z drugiej strony, znajdują się dwa duże, czerwone przyciski dodatkowe. Dzięki swoim rozmiarom i wyraźnemu podziałowi są łatwe w użyciu i nie powodują poślizgów.

Pokrętło przewijania jest pokryte gumą i ma wytłoczone kropki. Jest on podświetlany po bokach. Za kółkiem przewijania znajduje się przycisk przełączania DPI. Jest on wystarczająco oddalony od kierownicy i nie ma możliwości przypadkowego naciśnięcia. Na samym dole grzbietu myszy znajduje się pasek LED.

Wejście kabla znajduje się na środku myszy i jest dobrze zabezpieczone przed zginaniem. Producent zdecydował się na wykonanie frontu i spodu myszki z czarnego plastiku. To dziwna decyzja. Z drugiej strony, te części prawie nigdy nie są widoczne.

Cała dolna część myszy jest również pełna dziur. W środku znajduje się okienko sensora optycznego PixArt PMW3389. Na obwodzie znajdują się cztery teflonowe nóżki. Obok czujnika znajduje się przycisk do przełączania częstotliwości próbkowania, a po drugiej stronie suwak, za pomocą którego możemy albo całkowicie wyłączyć podświetlenie, albo wyłączyć tylną taśmę LED.

Mysz łączy się z komputerem za pomocą stałego kabla z tkaniny w oplocie o długości 1,8 m z pozłacanym złączem i filtrem ferrytowym. Jest dość gruby, ale lekki i elastyczny. Chociaż minimalny efekt pamięciowy jest nadal obecny. Ale w sumie jest wygodny w użyciu i nie przeszkadza w grze.

2E Gaming HyperSpeed Pro wygląda dość oryginalnie. Jeśli chodzi o jakość wykonania to w sumie nie jest źle, ale jak się go ściśnie to czasami słychać najmniejsze skrzypienie i chrupanie. Chociaż w normalnym użytkowaniu nie ma żadnych problemów.

Jak wygodny jest w użyciu?

2E Gaming HyperSpeed Pro jest stosunkowo niewielka: 123x68x39mm i bardzo lekka: 68g. Dzięki temu mysz jest łatwa w użyciu przez długi czas. Formularz jest przeznaczony dla osób praworęcznych. Ogólnie rzecz biorąc, kształt jest odpowiedni dla wszystkich typów uchwytów. W zależności od wielkości dłoni, optymalny będzie uchwyt na dłoń lub palce: dla mnie, z przeciętną dłonią, uchwyt na palce był najbardziej odpowiedni. Otwory po bokach sprawiają, że palce nie ślizgają się, mysz pewnie leży w dłoni i nie wyślizguje się. Kciuk spoczywa wygodnie pod szczeliną pomiędzy kciukiem a dodatkowymi przyciskami. Nie ma też problemu z ciężarem: nos czy rufa nie przechylają się, gdy mysz jest podnoszona z ziemi.

W przyciskach głównych zastosowano przełączniki OMRON o deklarowanej trwałości 20 milionów naciśnięć. Mają krótkie, ale bardzo przejrzyste i pouczające kliknięcie. Ponadto przyciski są dobrze zablokowane, dzięki czemu nie ma luzów ani nadmiernego ruchu. Enkoder F-Switch jest używany w kółku przewijania. Jest to bardzo pouczające: można doskonale wyczuć kliknięcia, a jednocześnie nie jest ciasno. Działa absolutnie bezgłośnie przy każdej prędkości przewijania.

Co robi 2E Gaming HyperSpeed Pro?

W 2E Gaming HyperSpeed Pro zastosowano sensor optyczny PixArt PMW3389 o natywnej rozdzielczości 16 000 DPI. Mimo że w aplikacji można ustawić maksymalną rozdzielczość na 26 000 DPI. Trudno powiedzieć dlaczego: 16 000 DPI to więcej niż wystarczająco. Czujnik jest w stanie śledzić ruch z maksymalną prędkością 400 cali na sekundę i przyspieszeniem do 50g. Ten czujnik optyczny jest stosowany w wielu myszach dla graczy i jest już bardzo dobrze znany. Wszystko polega na pozycjonowaniu i jest praktycznie nie do zdarcia. Dzięki temu można wygodnie grać w każdą grę, w tym w FPS-y na najwyższych obrotach. Nie ma tu żadnych niespodzianek i w 2E Gaming HyperSpeed Pro czujnik działa po prostu dobrze.

Oprogramowanie firmowe jest funkcjonalne, a jednocześnie łatwe w użyciu. Możliwa jest zmiana przyporządkowania przycisków, nagrywanie makr, ustawienie wartości DPI (można ustawić od 1 do 5, wskaźnikiem jest podświetlana rolka przewijania i wnętrze myszy), wybór częstotliwości odpytywania (125/250/500/1000 Hz), regulacja podświetlenia, czułości myszy w zakresie od 1 do 20, prędkości przewijania w zakresie od 1 do 10 lub według stron oraz prędkości dwukrotnego kliknięcia w zakresie od 900 do 200. W aplikacji można zapisać trzy różne profile ustawień, a ich import i eksport jest obsługiwany. Jedyne czego brakuje to regulacja wysokości.

Podsumowanie: Trzy rzeczy, które warto wiedzieć o 2E Gaming HyperSpeed Pro:

  • 2E Gaming HyperSpeed Pro to lekka i wygodna praworęczna mysz dla graczy;
  • Zastosowano w niej szybki i dokładny sensor optyczny PixArt PMW3389 o rozdzielczości 16 000 DPI;
  • Główne przyciski wykorzystują trwałe i wygodne przełączniki Omron.
 
 
2E Gaming HyperSpeed Pro Liczba przycisków 
6 Rozdzielczość czujnika
16 000 dpi (26 000 dpi
) Typ czujnika
optyczny, PixArt PMW3389 Maksymalne przyspieszenie
50G Maksymalna prędkość

cal/s