SteelSeries Rival 650 Wireless Review: bezprzewodowa mysz do gier z podwójnym czujnikiem i szybkim ładowaniem

Autor: Aleksander Czub | 06.06.2019, 17:47
SteelSeries Rival 650 Wireless Review: bezprzewodowa mysz do gier z podwójnym czujnikiem i szybkim ładowaniem
Redakcja dziękuje sklepowi internetowemu Zona51 za nadaną dla przeglądu myszy

Ponad rok temu SteelSeries wypuściło flagową mysz do gier Rival 600 z doskonałym czujnikiem, wygodnym kształtem i opcjami dostosowywania. Nadal nie jest przestarzałą i nadal pozostaje jedną z najlepszych na rynku. Ale jak sprawić, by wspaniały model stał się ciekawszy? Oczywiście wypuść jego wersję bezprzewodową. Właśnie taką drogą ruszyli SteelSeries i wydali nowy Rival 650 Wireless, o którym dzisiaj będziemy mówić.

 1. Co to jest?
 2. Cym ona jest ​​interesująca?
 3. Co jest w pudełku?
 4. Jak wygląda SteelSeries Rival 650?
 5. Jak wygodna w użyciu SteelSeries Rival 650 Wireless?
 6. Co ona umie?
 7. Wnioski

Co to jest?

SteelSeries Rival 650 Wireless to flagowa mysz do gier dla prawej ręki z szybkim głównym czujnikiem optycznym, dodatkowym czujnikiem odłączania od powierzchni, w pełni konfigurowalnym podświetleniem RGB, dostosowywaniem wagi i balansu, opcjami połączeń przewodowych i bezprzewodowych.

Czym jest ciekawa?

SteelSeries Rival 650 Wireless Review: bezprzewodowa mysz do gier z podwójnym czujnikiem i szybkim ładowaniem-2

SteelSeries Rival 650 Wireless zachował wszystkie najważniejsze zalety swojego poprzednika Rival 600: wygodne wymiary i kształt dla prawej ręki, najwyższej klasy czujnik optyczny TrueMove3 o maksymalnej rozdzielczości 12 000 CPI. Jest to dostosowana wersja PixArt 3360, która nie wymaga przedstawienia. Plus dodatkowy czujnik do śledzenia separacji myszy od powierzchni, 256 opcji konfiguracji wagi i równowagi przy użyciu ośmiu ciężarów. Przełączniki - najwyraźniej SteelSeries za 60 milionów kliknięć, niestandardowy Omron. I wielostrefowe niestandardowe światła RGB. Do tej całej dobroci została dodana możliwość połączenia bezprzewodowego. Argumentuje się, że dzięki technologii Quantum Wireless szybkość odpytywania wynosi 1000 Hz (1 ms), mysz działa bez opóźnień. Wbudowana bateria wystarcza na 24 godziny pracy na baterii, a szybkie 15-minutowe ładowanie (tak, teraz także na myszach) pozwoli Ci grać bezprzewodowo przez ponad 10 godzin.

Co jest w pudełku?

Pudełko średniej wielkości. Opakowanie zewnętrzne łączy w sobie kolor pomarańczowy, czarny i biały. Ma wiele pięknych wydruków z obrazami myszy, głównymi zaletami, funkcjami i informacjami o zawartości pudełka. Pod miękkim opakowaniem zewnętrznym znajduje się pudełko z czarnej twardej tektury, w której znajduje się cała zawartość. Wewnątrz znajduje się mysz, zdejmowany dwumetrowy kabel, bezprzewodowy odbiornik USB, adapter od USB do Micro USB, za pomocą którego można przynieść bezprzewodowy odbiornik do stołu, gumowa obudowa z 8 obciążnikami po 4 g każda i dokumentacja:

SteelSeries Rival 650 Wireless Review: bezprzewodowa mysz do gier z podwójnym czujnikiem i szybkim ładowaniem-7

Jak wygląda SteelSeries Rival 650?

SteelSeries Rival 650 Wireless Review: bezprzewodowa mysz do gier z podwójnym czujnikiem i szybkim ładowaniem-8

Mysz wygląda bardzo nietypowo. Składa się z osobliwych sekcji i oświetlonych części. Stosowane są trzy rodzaje materiałów: czarny miękki w dotyku na głównych przyciskach i gżbiecie, ciemnoszary matowy plastik - wyjmowane ściany boczne, a na nich czarne gumowane wstawki na palce. Główne przyciski są duże, oddzielone od obudowy. Za kółkiem przewijania znajduje się przycisk przełączania CPI.

SteelSeries Rival 650 Wireless Review: bezprzewodowa mysz do gier z podwójnym czujnikiem i szybkim ładowaniem-9

Z tyłu myszy znajduje się logo SteelSeries ze światłem. Materiały są przyjemne i wysokiej jakości, ale wiadomo, że Soft-Touch szybko pokrywa się śladami użytkowania. Po prawej stronie znajduje się duża gumowana wkładka na kciuk i trzy dodatkowe przyciski. Dwie górne najlepsze są zlokalizowane i wdrożone z powodzeniem, separacja jest dobrze wyczuwalna. Trzeci - znajduje się na odległości i jest trudniejszy do osiągnięcia:

SteelSeries Rival 650 Wireless Review: bezprzewodowa mysz do gier z podwójnym czujnikiem i szybkim ładowaniem-10

Po prawej stronie nie ma przycisków tylko dwie wkładki gumowe. Akurat pod palce serdeczny i mały:

SteelSeries Rival 650 Wireless Review: bezprzewodowa mysz do gier z podwójnym czujnikiem i szybkim ładowaniem-11

Mysz jest przeznaczona do użytku wyłącznie z prawą ręką, kształt jest asymetryczny. Mysz jest duża, najlepiej nadaje się do średnich i dużych ramion. Kółko przewijania, z gumowaną powierzchnią, teksturą i podświetleniem po bokach:

SteelSeries Rival 650 Wireless Review: bezprzewodowa mysz do gier z podwójnym czujnikiem i szybkim ładowaniem-12

Widok z tyłu wyraźnie pokazuje kształt SteelSeries Rival 650 Wireless. Górny punkt myszy jest przesunięty w lewo:

SteelSeries Rival 650 Wireless Review: bezprzewodowa mysz do gier z podwójnym czujnikiem i szybkim ładowaniem-13

Oba panele boczne są przymocowane za pomocą magnesów i można je łatwo usunąć. Pod nimi znajdują się cztery miejsca na ciężary. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik ma do dyspozycji aż 256 opcji konfiguracji wagi i wyważenia:

SteelSeries Rival 650 Wireless Review: bezprzewodowa mysz do gier z podwójnym czujnikiem i szybkim ładowaniem-20

Z przodu widać otwór ze złączem MicroUSB do podłączenia kabla. Dziura o nietypowym kształcie, dzięki której po prostu nie można popchnąć kabla w niewłaściwy sposób. Ponadto jest dobrze zamocowany i nie ciągnie się po powierzchni:

SteelSeries Rival 650 Wireless Review: bezprzewodowa mysz do gier z podwójnym czujnikiem i szybkim ładowaniem-21

Poniżej - 3 duże teflonowe nogi, jedna duża z przódu i dwie mniejsze -od tyłu. Istnieją rowki ułatwiające ich wymianę. Główny czujnik TrueMove3 znajduje się w środku, a nieco wyżej - mały czujnik okienkowy separacji od powierzchni. Poniżej znajduje się suwak myszy i przycisk Połącz, aby przywrócić połączenie bezprzewodowe. Chociaż nigdy nie było to przydatne podczas użytkowania:

SteelSeries Rival 650 Wireless Review: bezprzewodowa mysz do gier z podwójnym czujnikiem i szybkim ładowaniem-22

Aby poprawić stabilność sygnału bezprzewodowego, stosuje się standardowe rozwiązanie, które widzieliśmy już od innych producentów: podłączanie odbiornika do przedłużacza. Aby to zrobić, użyj kompletnego adaptera z dwoma złączami. Z jednej strony  do niego jest podłączony kabel, z drugiej strony  odbiornik:

SteelSeries Rival 650 Wireless Review: bezprzewodowa mysz do gier z podwójnym czujnikiem i szybkim ładowaniem-23

Kompletny kabel bez plecionki, cienki, lekki i miękki. Podczas używania drutu, roszczenia nie powstają: nie przeszkadza i nie ociera się o powierzchnię:

SteelSeries Rival 650 Wireless Review: bezprzewodowa mysz do gier z podwójnym czujnikiem i szybkim ładowaniem-24

SteelSeries Rival 650 Wireless ma zdejmowane części, a przyciski są oddzielone od głównej powierzchni. Zwykle niektóre części takich struktur mają tendencję do grzechotania lub zataczania się. W tym przypadku nie ma czegoś podobnego: wszystko pasuje idealnie, przyciski nie grają, nic się nie waha.

Jak wygodny w użyciu SteelSeries Rival 650 Wireless ?

Kształt myszy całkowicie powtarza Rival 600. Jest bardzo wygodny i świetny do użycia z uchwytem dłoni lub palca. Z jedyną rezerwacją: ze średnią lub dużą dłonią. W przypadku małej ręki należy spróbować indywidualnie, opcje są możliwe. Tylny podnośnik jest bardzo gładki, co przyczynia się do doskonałej pozycji dłoni. Nie nadaje się zbyt dobrze do chwytania nogciami, chociaż nie używa tego zbyt wielu graczy. Konstrukcja wykorzystuje bardzo wygodne materiały, mysz może być używana przez długi czas bez żadnego dyskomfortu lub zamglenia.

SteelSeries Rival 650 Wireless Review: bezprzewodowa mysz do gier z podwójnym czujnikiem i szybkim ładowaniem-25

A teraz o kontrowersyjnym momencie, który może nie pasować wszystkim. Baterię trzeba było gdzieś umieścić, a także ma swoją wagę. Mysz okazała się ciężka, cięższa od swojej przewodowej siostry. Bez obciążników - 121 g wobec 96 g w 600 wersji. W tym przypadku bateria znajduje się od tyłu i bez użycia ciężarków, mysz nieznacznie przeciąga do tyłu. Maksymalna waga (jeśli załadujesz wszystkie ciężary) to aż 153 g, waga myszy nie jest odpowiednia dla wszystkich. Większość najlepszych bezprzewodowych myszy są ciężkie. Wariantów równoważenia konstrukcja oferuje wiele, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie to, co najlepsze:

SteelSeries Rival 650 Wireless Review: bezprzewodowa mysz do gier z podwójnym czujnikiem i szybkim ładowaniem-26

Główne przyciski wykorzystują przełączniki SteelSeries do 60 milionów kliknięć, mają bardzo przejrzysty, informujący i przyjemny ruch. Przyciski nie grają i nie grzechotają. Odczucia użytkowania są podobne do przełączników Omron w najlepszym wydaniu. Chociaż istnieje podejrzenie, że tak właśnie jest, są one po prostu oznakowane / dostosowane do SteelSeries. Jak już pisałem, górne dodatkowe przyciski są umieszczone i zaimplementowane wygodnie, ich separator znajduje się dokładnie nad kciukiem. Trzeci przycisk jest włączony i musisz przechwycić mysz, aby do niego dotrzeć. Możesz więc na nim powiesić taką akcja, która jest używana bardzo rzadko. Kółko do przewijania ma wygodny kurs z wyraźnymi odcięciami, nie grzechota i nie drga z boku na bok. SteelSeries Rival 650 Wireless podczas testów był używany w różnych grach, w tym w grach szybkiej akcji i strzelankach pierwszoosobowych oraz do pracy. Nie miałem żadnych skarg na konstrukcię, przyciski ani na ogólną wygodę: wszystko jest w najlepszym stylu. Ale fani lżejszych myszy nadal muszą go podotykać przed zakupem.

Co ona umie?

Mysz wykorzystuje system czujników SteelSeries TrueMove3 +: jest to czujnik optyczny TrueMove3 z 12 000 CPI plus dodatkowy czujnik separacji powierzchni. Maksymalne przyspieszenie wynosi 50G, a maksymalna monitorowana prędkość wynosi 350 IPS, wysokość oddzielenia od powierzchni jest regulowana w zakresie 0,5-2 mm. Możesz go skonfigurować ręcznie, a ponadto istnieje automatyczne dostrajanie. Jak wspomniano powyżej, TrueMove3 to modyfikacja znanych graczy PixArt PMW3360. Działa jak zegar i wystarcza do grania w konfiguracjach 4K i / lub wielu monitorach.

SteelSeries Rival 650 Wireless Review: bezprzewodowa mysz do gier z podwójnym czujnikiem i szybkim ładowaniem-27

Teraz o pracy bezprzewodowej i autonomii. Obiecują, że dzięki technologii Quantum Wireless mysz obsługuje częstotliwość 1000 Hz (1 ms), bez opóźnień. Mysz była używana bezprzewodowo z przedłużaczem. Oznacza to, że odbiornik znajdował się na stole w pobliżu myszy. Sygnał jest stabilny, nie ma przerw w komunikacji, różnica w przełączaniu między połączeniem bezprzewodowym a przewodem nie jest odczuwalna. Być może niektóre z opóźnień zostaną zauważone przez najbardziej zagorzałych miłośników strzelanek online. Opóźnienie prawdopodobnie wzrośnie i może być zauważalne, jeśli korzystasz z odbiornika bez przedłużacza lub po prostu odsuniesz się od niego. Z wbudowaną baterią mysz powinna pracować do 24 godzin, a ponadto obsługiwane jest szybkie ładowanie. Obiecują 10+ godzin po 15-minutowym ładowaniu. Trudno jest dokładnie zmierzyć rzeczywistą żywotność baterii, zwłaszcza, że ​​każdy użytkownik ma swój własny scenariusz użytkowania. Ładowałem mysz mniej więcej raz na 3 dni, używając około 8 godzin dziennie. Prawie wszystkie ustawienia są wykonywane przy użyciu oprogramowania SteelSeries Engine 3, jest ono wspólne dla wszystkich urządzeń peryferyjnych firmy. Ale mysz jest wyposażona we wbudowaną pamięć, więc po jednorazowej konfiguracji oprogramowania można ją więcej nie otwierać. Samo oprogramowanie wielokrotnie badaliśmy w poprzednich recenzjach. Główny ekran wyświetla podłączone lub kiedykolwiek używane urządzenia SteelSeries (jeśli zalogujesz się na swoje konto), podsumowanie i pasek boczny z szybkim dostępem do materiałów szkoleniowych:

W zakładce Aplikacje znajduje się lista gier i aplikacji, które obsługują SteelSeries Engine i mogą wyświetlać gry lub inne informacje na urządzeniach SteelSeries za pomocą podświetlenia. Karta Biblioteka zawiera zainstalowane gry lub aplikacje, które po włączeniu ustawienia urządzenia SteelSeries (w tym przypadku myszy) automatycznie przełączą się na odpowiedni profil:

Ustawienia myszy otwierają się w mniejszym oknie. W lewym panelu znajduje się lista własnych konfiguracji dla dowolnych gier lub aplikacji. Możesz przypisać własne działania do wszystkich przycisków myszy i kółka przewijania, w tym makrosy lub polecenia systemu Windows. W przypadku czujnika można przypisać dwa poziomy czułości w zakresie od 100 do 12 000 cpi w krokach co 100 cpi. Można również dostosować poziom przyspieszenia, wygładzania, częstotliwość próbkowania 125/250/500 lub 1000 Hz i wysokość separacji od 0,5 do 2 mm (8 pozycji). Po prawej stronie znajduje się również ładowanie baterii, ustawienia oszczędzania energii i tryb inteligentnego podświetlenia. Pomysł jest prosty: aby oszczędzać energię, podświetlenie wyłącza się, gdy poruszasz myszą. To całkiem logiczne: i tak nie zwracasz uwagi na światła podczas gry:

Nagrywanie makrów jest realizowane standardowo: lista poleceń, powtórz, opóźnienie:

Ustawienie podświetlenia jest bardzo elastyczne. Możesz dostosować 8 stref: logo, kółko przewijania i paski boczne (po 3 strefy), są różne efekty:

Wielokolorowe oświetlenie widzieliśmy już kilka razy:

dno

SteelSeries Rival 650 Wireless jest jedną z najlepszych obecnie dostępnych bezprzewodowych myszy do gier. Cieszy się doskonałym komfortowym kształtem i podwójnym czujnikiem, w tym sprawdzonym doskonałym PixArt PMW3360 i czujnikiem wysokości separacji. Mysz ma możliwość dostosowania wagi i balansu według własnego uznania, a wszystko to jest zapakowane w przyjemne materiały z doskonałym montażem i podświetleniem RGB. Mysz jest w pełni konfigurowalna za pomocą zastrzeżonej aplikacji, a wbudowana pamięć umożliwia zapisywanie ustawień i nie kopanie w oprogramowaniu przy każdym połączeniu. Kontrowersyjne punkty można przypisać ciężarowi myszy: bez ciężarków jest to 121 g, co wydaje się nieco lepsze dla fanów lekkich myszy. Cena okazała się „flagowa”: 588zł, nie wszyscy są gotowi rozstać się z taką sumą za mysz, choć doskonałą.

powodów, aby kupić SteelSeries Rival 650 Wireless:

 • Wygodny kształt i wielkość;
 • Doskonałe materiały  i montaż;
 • top-end podwójny czujnik TrueMove3 +;
 • łączności przewodowej i bezprzewodowej;
 • dostosowanie wagi i dopełnienia;
 • funkcjonalna i łatwa w użyciu, wbudowaną pamięć dla ustawień.

powody, aby nie kupować SteelSeries Rival 650 Wireless:

 • Koszty imponujące;
 • Masa myszy nadaje się nie dla każdego.

SteelSeries Rival 650 Wireless

Flagowa mysz do gier z podwójnym czujnikiem optycznym TrueMove3, dodatkowym czujnikiem separacji powierzchni, w pełni konfigurowalnym podświetleniem RGB, dostosowywaniem wagi i balansu, przewodowymi i bezprzewodowymi opcjami łączności.

Kup w Zona51
SteelSeries Rival 650 Wireless zalecamy

SteelSeries Rival 650 Wireless
Ilość przycisków 7
Rozdzielczość czujnika 12 000 cpi
Typ czujnika TrueMove3 +: optyczny TrueMove3 (modyfikacja pixart PMW3360) i oddzielenie od powierzchni czujnika
full speed 350 m / s
częstotliwość próbkowania 1000Hz
czas reakcji 1 ms
połączenie Bezprzewodowa, przewodowa
kabel demontowalne, gumowy 2 m
wymiary 131h69h43 mm
waga 121-153 g

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej:

 • Przegląd SteelSeries Rival 700, gdy konwencjonalne myszy do gier już znudziły
 • Przegląd ASUS TUF Gaming K7: piorunująca klawiatura do gier z ochroną przed kurzem i wilgocią
 • Przegląd Cougar Surpassion: mysz dla graczy z wyświetlaczem i kompletną instalacją bez oprogramowania
 • Przegląd Logitech G413 Carbon: minimalizm i harmonia