Recenzja OPPO Find N: składany telefon z nieskładanym ekranem
Chińskie marki aktywnie produkują składane smartfony z elastycznymi wyświetlaczami. I, sądząc po OPPO Find N, ten pomysł im się udaje. Smartfon po złożeniu okazał się bardzo wygodny do obsługi jedną ręką. A dzięki sprytnemu projektowi i nowemu zawiasowi Flexion, w końcu możemy zobaczyć wewnętrzny „elastyczny” wyświetlacz prawie bez zagięcia w środku. Od czasu premiery pierwszych składanych smartfonów tylko kwestią czasu było ulepszenie tej funkcji konstrukcyjnej. Przy tym, oba wyświetlacze są bardzo dobrej jakości. Wadę można znaleźć tylko w tym, że częstotliwość odświeżania wynosi tylko 60 Hz. Wewnątrz oczywiście zainstalowany jest najwyższej klasy sprzęt i duża ilość pamięci RAM i pamięci wewnętrznej. A jeśli chodzi o pozostałe cechy, wszystko jest w porządku. Smartfon otrzymał bardzo dobry aparat główny, absolutnie standardowy moduł szerokokątny i dość słaby teleobiektyw. Zewnętrznie smartfon prezentuje się bardzo ciekawie i jest dobrze skonstruowany. Z drobnych niuansów dotyczących smartfona możemy wyróżnić bardzo ograniczone możliwości wykorzystywania elastycznego wyświetlania. Chociaż przypuszczam, że z oprogramowaniem układowym gadżet stanie się ciekawszym. Wciąż nie ma dokładnych danych dotyczących sprzedaży i cen telefonu. Ale firma twierdzi, że za młodsza wersja będzie kosztować od 1200-1300 euro.
5 powodów, aby kupić OPPO Znajdź N:
- doskonały elastyczny ekran AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz i HDR;
- prawie niewidoczne „zagięcie” ekranu;
- flagowe wypełnienie;
- fajny aparat główny;
- ciekawy wygląd.
2 powody, aby nie kupować OPPO Znajdź N:
- Nie jest to najbardziej funkcjonalne wykorzystanie elastycznych możliwości wyświetlania w obecnym oprogramowaniu;
- teleobiektyw jest raczej słaby.
Szybki przejazd:
- Co jest w pudełku?
- Jak wygląda OPPO Find N?
- Jakie są cechy konstrukcyjne?
- Jak dobre są ekrany?
- Jakie są metody odblokowania?
- A co z wydajnością, pamięcią, dźwiękiem i autonomią?
- Jak przyjazny jest interfejs użytkownika?
- Jak dobre są kamery?
- W suchej pozostałości
Co jest w pudełku?
OPPO Find N zostanie dostarczony w dużym, pięknym czarnym opakowaniu z chropowatą powierzchnią i nazwą modelu z przodu. Wewnątrz, na „najwyższym” poziomie, znajduje się sam smartfon. Poniżej jest cała reszta zestawu. Ładowarka, kabel USB Type-C, narzędzie do wysuwania tacki, dokumentacja oraz tzw. Exclusive Service Card.
Jak wygląda OPPO Find N?
Po zamknięciu OPPO Find N to bardzo mały smartfon o wymiarach liniowych. Rozmiar przypomina iPhone 13 mini lub coś podobnego. Grubość takiej „kanapki” jest imponująca. Przekątna wyświetlacza zewnętrznego to „tylko” 5,49 cala. Co jest naprawdę bardzo skromne jak na dzisiejsze standardy. Reszta przedniego panelu jest już znana: przedni aparat znajduje się w okrągłym otworze, a mały otwór na głośnik w górnej części.
W położeniu otwartym okazuje się, że jest to tablet o przekątnej 7,1 cala. Format obrazu jest bardzo nietypowy: 8,4:9. Rzeczywiście, wizualnie ekran wygląda prawie kwadratowo. Ramki są zauważalne, choć nie można powiedzieć, że to źle, gdy używasz urządzenia jako tabletu. Wewnątrz znajduje się również przednia kamera. Znajduje się ona w otworze w lewym górnym rogu ekranu.
Ramka na obwodzie ekranu nie wystaje zbytnio ponad ekran. Pełni funkcję ochronną, a jednocześnie nie przeszkadza w komfortowym użytkowaniu wyświetlacza.
Co najważniejsze, OPPO udało się prawie całkowicie wyeliminować zagięcia. Wizualnie, nawet pod kątem, prawie niemożliwe jest dostrzeżenie jakichkolwiek nierówności. Wyczuwalny jest tylko przy dotyku. Jest naprawdę fajny, zarówno pod względem estetycznym, jak i technologicznym.
Drugim ważnym punktem konstrukcyjnym jest to, że w stanie złożonym nie ma przerwy między „połówkami” smartfona. Części są ściśle do siebie dopasowane, co między innymi ogranicza możliwość przedostawania się kurzu i brudu. Ramka jest całkowicie metalowa. Na dolnej krawędzi znajdują się głośniki stereo, USB Type-C, mikrofon i taca na SIM.
Tacka zawiera tylko dwie karty SIM. Choć przy minimalnej konfiguracji z 256 GB pamięci wewnętrznej nie ma na co narzekać
Na górnej krawędzi smartfona jest tylko dodatkowy mikrofon.
Układ elementów sterujących jest dość nietypowy. Przycisk zasilania z wbudowanym skanerem linii papilarnych znajduje się na jednej „połówce”, która i tak pozostaje po prawej stronie. Przycisk głośności jest na drugiej „połówce” i w otwartym formacie „tablet” znajduje się po lewej stronie. Przez bardzo krótki czas użytkowania nie miałem żadnych specjalnych uwag na ten układ. Była tylko jedna fałszywa reakcja. Odblokowując palcem wskazującym lewej ręki w stanie zamkniętym, dotknąłem przycisku zmniejszania głośności i wykonałem nieplanowany zrzut ekranu.
Zawias i pokrywająca go pokrywa są dość masywne, co podświadomie wzbudza zaufanie i daje poczucie solidności. Wieczko posiada podłużne wgłębienie z ozdobnym napisem „Designed for Find”.
Udało nam się przyjrzeć białej wersji smartfona. Tylna strona wykonana jest z błyszczącego szkła, ale na białym nie widać odcisków palców. Firma podeszła do designu jednostki kamery w taki sam sposób, jak w swoim flagowym OPPO Find X3 Pro. Całość wykonana jest z jednego kawałka szkła i płynnie „wpływa” do bloku kamery. To rozwiązanie prezentuje się oryginalnie i dość estetycznie.
Smartfon wydaje się drogi, niezawodny i, co ciekawe, monolityczny. Nawet pomimo składanej konstrukcji. Smartfon waży 275 g, znacznie więcej niż zwykłe modele.
Czy są niuanse konstrukcyjne?
Jak wspomniano powyżej, po złożeniu OPPO Find N jest bardzo kompaktowym smartfonem, który jest wygodny w użyciu jedną ręką. Jednocześnie przekątna ekranu 5,49 cala pozwala wygodnie korzystać z całego obszaru ekranu bez konieczności przechwytywania smartfona. A grubość dodaje punkty do wygody. Zmniejsza to prawdopodobieństwo upuszczenia go, gdy odbierasz połączenie lub wiadomość na bieżącą. Taka opcja świetnie nadaje się do surfowania po Internecie, czytania, pracy z pocztą i dokumentami: wiele informacji jest umieszczanych na ekranie.
Jeśli chodzi o gry, nie jest tak dobrze: mogą wystąpić problemy ze skalowaniem w grach. A podczas oglądania wideo na ekranie pozostaje dużo niewykorzystanego obszaru ze względu na prawie kwadratowe proporcje. W wersji „laptop” wygodnie jest prowadzić wideorozmowy, a niektóre aplikacje obsługują już ten tryb działania. Markowa klawiatura jest podzielona na dwie części, co ułatwia pisanie kciukami.
Ogólnie, możesz wymyślić wiele przypadków jego użycia. Najważniejsze jest, aby oprogramowanie na to pozwalało, a to już jest pytanie dla programistów. I to pytanie jest nadal otwarte, biorąc pod uwagę, że obszary sprzedaży smartfonów jest nieznane.
OPPO Find N wykorzystuje zawias Flexion, który firma rozwija od 4 lat. Składa się z ponad 100 elementów, które są produkowane z maksymalną precyzją 0,01 mm. Wewnątrz zawiasu zastosowano konstrukcję w kształcie łezki, która zwiększa kąt zagięcia. Dzięki temu, udało się zminimalizować odkształcenia w stanie otwartym. Firma twierdzi, że zagniecenie jest o 80% mniej zauważalne niż w przypadku innych podobnych rozwiązań. Trudno dokładnie powiedzieć, jak to zostało zmierzone, ale ten element konstrukcyjny jest naprawdę prawie niewidoczny. Również konstrukcja zawiasu umożliwiła prawie całkowite usunięcie szczeliny w stanie zamkniętym.
Porównanie z Samsungiem Galaxy Fold3 wygląda dość logicznie. Strukturalnie są podobne, ale różnic jest naprawdę wiele. Fold3 jest jednocześnie znacznie dłuższy i węższy. Grubość jest taka sama. Przyciski na Fold3 są bardziej znane, na tej samej „połówce”. Głośniki Fold3 są oddalone od siebie na górnej i dolnej krawędzi, podczas gdy OPPO Find N ma oba na dole.
Galaxy Fold3 jako całość okazał się nieco większy. Chociaż waży o 4 g mniej.
Pracując nad OPPO Find N, firma celowo wykonała ekran niemal kwadratowy, dzięki czemu, przy otwartym smartfonie nie trzeba go rozkładać. Galaxy Fold3 jest częściej używany w orientacji poziomej, zwłaszcza podczas oglądania filmów. Cóż, zagięcie. W OPPO Find N jest naprawdę praktycznie niewidoczna.
Jak dobre są ekrany?
Zaczynając od składanego wyświetlacza wewnętrznego, OPPO Find N wykorzystuje 7,1-calowy elastyczny ekran AMOLED, nazwany OPPO Serene Display. Samsung zajmuje się jego produkcją. Rozdzielczość - 1920x1792, proporcje 9:8,4, gęstość pikseli - 370 ppi. Obiecują jasność do 500 cd/m2 w trybie ręcznym i szczytową jasność do 1000 cd/m2, jest obsługa HDR. Wyświetlacz obsługuje adaptacyjną częstotliwość odświeżania 1-120 Hz. W ustawieniach wyświetlacza wszystko jest znajome: ciemny motyw, ochrona oczu, skala oraz tryby czcionek i kolorów. Od mniej znanych - zestaw wzmacniaczy Ultra Vision Engine.
Wizualnie nie ma pytań do ekranu, zarówno pod względem jasności, jak i jakości obrazu. Pomiary wykazały, że w trybie Bright maksymalna jasność sięga 468,96 cd/m2, a gama kolorów jest zauważalnie szersza niż sRGB. Odwzorowanie kolorów lekko przechodzi w zimne odcienie z powodu lekkiego nadmiaru niebieskiego.
W trybie „naturalnym” gama kolorów jest zbliżona do sRGB, a odwzorowanie kolorów jest zauważalnie bliższe wartościom referencyjnym. Maksimum jest praktycznie na tym samym poziomie: 467,853 cd/m2.
W trybie „Pro” maksymalna jasność wynosi 469,227 cd/m2. Gama kolorów jest podobna do trybu „Jasny”, ale odwzorowanie kolorów jest bardziej naturalne.
Porozmawiajmy teraz o ekranie zewnętrznym. To AMOLED o przekątnej 5,49 cala i rozdzielczości 1972x988, gęstość pikseli to 402 ppi. Deklarowane wartości jasności są takie same jak na wyświetlaczu wewnętrznym. Ale jest jedna wada: częstotliwość odświeżania wyświetlacza zewnętrznego wynosi 60 Hz. To jedyny minus. Wszystko inne jest w porządku.
Zewnętrzny wyświetlacz okazał się nawet nieco jaśniejszy od głównego. W trybie „Jasny” maksymalna jasność wynosiła 490,342 cd/m2. Jednocześnie pod względem oddawania barw sytuacja jest podobna do wewnętrznego ekranu w tym samym trybie.
W trybie „Natural” maksymalna jasność wynosiła 486,95 cd/m2. Odwzorowanie kolorów jest zbliżone do naturalnego, a gama kolorów przypomina przestrzeń kolorów sRGB
W trybie „Pro” maksymalna jasność to 483,626 cd/m2. Wszystkie wskaźniki są bardzo zbliżone do wskaźników referencyjnych, a gama kolorów jest szersza niż sRGB:
Porównanie z innymi modelami:
Nazwa urządzenia | Jasność białego pola, cd / m2 |
Jasność czarnego pola, cd / m2 |
Kontrast |
---|---|---|---|
OPPO Znajdź N | 469.227 | 0 | ∞ |
Samsung Galaxy Z Fold3 | 479,32 | 0 | ∞ |
Xiaomi 11T Pro | 493.872 | 0 | ∞ |
Telefon ASUS ROG 5 | 482.347 | 0 | ∞ |
Samsung Galaxy S21+ | 437,906 | 0 | ∞ |
Samsung Galaxy S21 | 432.854 | 0 | ∞ |
Samsung Galaxy S20 | 408.388 | 0 | ∞ |
Sony Xperia 1 | 394,97 | 0 | ∞ |
Huawei P30 Pro | 447.247 | 0 | ∞ |
Jakie są metody odblokowania?
Jak dotąd skaner linii papilarnych w przycisku zasilania pozostaje standardem dla wszystkich smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami. OPPO Find N nie jest wyjątkiem. Ta decyzja wygląda dość logicznie. Będą dwa skanery podekranowe. I nie jest do końca jasne, jak łatwe technologicznie jest zainstalowanie skanera pod elastycznym ekranem. Sam skaner jest szybki i dokładny. Obsługiwane jest również rozpoznawanie twarzy. W tym celu stosuje się kamery skierowane do przodu bez żadnych dodatkowych środków. Szybkość rozpoznawania jest bardzo wysoka w dobrych warunkach oświetleniowych.
A co z wydajnością, pamięcią, dźwiękiem i czasem pracy?
Jeśli chodzi o elementy wewnętrzne, OPPO Find N nie był niespodzianką. To typowy obecnie flagowiec (przed premierą smartfonów na Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1). W związku z tym w środku zainstalowany jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 888, w skład którego wchodzi jeden rdzeń Kryo 680 o taktowaniu do 2,84 GHz, 3xKryo 680 2,42 GHz oraz 4xKryo 680 przy 1,8 GHz. Karta graficzna - Adreno 660. RAM - 8 lub 12 GB LPDDR5. Wbudowana pamięć - 256 lub 512 GB w standardzie UFS 3.1. Odwiedziliśmy wersję z najwyższej półki. W testach syntetycznych smartfon wykazuje imponujące wyniki. W rankingu AnTuTu osiągnął nawet trzecie miejsce w rankingu.
Niestety CPU Throttling Test odmówił współpracy ze smartfonem, więc o przegrzaniu trudno powiedzieć coś jednoznacznego. Ale podczas testów urządzenie się nagrzewa. Co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę Snapdragona 888. Interfejsy bezprzewodowe: dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6 2,4 GHz i 5 GHz, Bluetooth 5.2 LE (obsługiwane są kodeki aptX HD i LDAC) oraz NFC do płatności zbliżeniowych. Obsługiwane globalne systemy pozycjonowania GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS. Jeśli chodzi o dźwięk, wszystko jest na przyzwoitym poziomie: dość głośne głośniki stereo, które brzmią dobrze i obsługują Dolby Atmos.
Smartfon korzysta z baterii o pojemności 4500 mAh. Obsługiwane jest opatentowane przewodowe szybkie ładowanie 33 W SUPERVOOC i 15 W bezprzewodowe AIRVOOC, chociaż działa również standard Qi. I odwrotne ładowanie 10 W. Ze względu na chińskie oprogramowanie nie było możliwe użycie smartfona jako głównego. Ale sądząc po zużyciu w testach wydajności, smartfon wytrzyma cały dzień bez problemów.
Czy interfejs jest przydatny dla użytkownika?
OPPO Find N działa na Androidzie 11 z zastrzeżoną powłoką ColorOS 12. Oczywiście odwiedziliśmy smartfon z chińskim oprogramowaniem układowym z mnóstwem lokalnych aplikacji i bez żadnego wspomnienia o usługach Google. Powłoka ma znajomą strukturę z pulpitami, widżetami, opcjami nawigacji gestami lub przyciskami, kilkoma dodatkowymi gestami i inteligentnym panelem, który jest wywoływany z krawędzi ekranu w wybranym miejscu. Oczywiście wszystkie ikony i animacje zostały “przerysowane”. Ale ogólnie rzecz biorąc, nic niezwykłego, zwłaszcza jeśli wcześniej korzystałem z dowolnego innego smartfona OPPO.
W stanie otwartym interfejs przybiera typowy wygląd tabletu ze zwiększoną odległością między ikonami i dwukolumnową organizacją na różnych listach, takich jak ustawienia i tym podobne. Wszystko jest wygodne i zrozumiałe.
Spośród dodatkowych funkcji możemy jedynie wyróżnić obsługę trybu na wpół zgiętego dla kilku niezrozumiałych chińskich aplikacji: informacje są wyświetlane w górnej połowie, a przyciski sterujące znajdują się na dole. I tak zwane „Elastyczne karty”: z inteligentnego panelu możesz szybko otwierać aplikacje w karcie. Co może być całkiem wygodne przy dużej efektywnej powierzchni wyświetlania. Z pewnością wraz z aktualizacjami zostaną dodane dodatkowe sztuczki.
I oczywiście zestaw standardowych aplikacji, w tym menedżer plików, kompas, odtwarzacz, narzędzie do przesyłania danych między smartfonami i tak dalej.
Ogólnie rzecz biorąc, powłoka działa bez problemowo, bez zauważalnych błędów i jest łatwa w użyciu. Ale chciałbym więcej przydatnych rzeczy przy użyciu elastycznego wyświetlacza.
Jak dobre są kamery?
Tylna kamera smartfona zawiera trzy moduły. Główny 50-megapikselowy Sony IMX766 z przysłoną f/1,8, 24 EGF, 1/1,56", autofokusem All-Pixel Omni-Directional PDAF z detekcją fazy i stabilizacją optyczną. Ultraszerokokątny - 16 MP Sony IMX481, przysłona f/2.2. Oraz teleobiektyw 13 MP, moduł Samsung S5K3M5, przysłona f/2,4, 52 mm EGF, 2x zoom. Oba przednie aparaty są identyczne: 32 Mpix Sony IMX615 rozdzielczość, f/2,4. Smartfon może nagrywać wideo do rozdzielczości 8K
Zamknięta aplikacja aparatu jako całość ma standardowy wygląd z karuzelą głównych trybów, wszystkimi podstawowymi ustawieniami na ekranie, osobną sekcją na dodatkowe tryby oraz możliwością ręcznych ustawień. W orientacji tabletu wszystko jest nieco ciekawsze, a elementy sterujące są bardzo wygodnie rozmieszczone dla trzymania smartfona dwiema rękami:
Główny aparat działa bardzo dobrze w niemal każdych warunkach. Zdjęcia są bardzo szczegółowe, z szerokim zakresem dynamicznym i dość naturalnym odwzorowaniem kolorów. Również w trybie nocnym. W którym większość nowoczesnych smartfonów lubi „żółknąć”. Oryginały można obejrzeć tutaj...
Ultraszerokokątny aparat jest typowy dla nowoczesnych smartfonów. Nie ma autofokusa, ale przy wystarczającym oświetleniu potrafi robić bardzo przyzwoite zdjęcia. W nocy jednak, szczegółowość jest znacznie zmniejszona, szczególnie na krawędziach kadru i generalnie rozmycia pojawiają się okresowo:
Teleobiektywowi brakuje jakiejkolwiek, choćby minimalnej stabilizacji elektronicznej. Możesz uzyskać na nim wyraźne zdjęcie, ale nie jest to łatwe zadanie:
Filmy w rozdzielczości 4K z szybkością 60 kl./s mają bardzo dobrą szczegółowość i bez zbyt ostrych ujęć.
W trybie stabilizacji pojawiają się zwykłe niedociągnięcia i niewielki spadek szczegółowości, ale w rozsądnych granicach. Obraz jest dość gładki:
Najważniejsze: trzy rzeczy, które należy wiedzieć o OPPO Find N.
- OPPO Find N to składany smartfon z 7,1-calowym, elastycznym wyświetlaczem AMOLED.
- W tej chwili jest to smartfon z najbardziej zauważalnym ugięciem na elastycznym ekranie
- Wewnątrz – flagowy procesor Snapdragon 888, 8/12 GB RAM-u i 256/512 GB pamięci wewnętrznej.
OPPO Znajdź specyfikacje N i porównanie z Samsung Galaxy Fold3:
Specyfikacje | ||
---|---|---|
OPPO Znajdź N | Samsung Galaxy Z Fold3 | |
Główny wyświetlacz | OPPO Serene Display AMOLED, 7,1 cala, 1920x1792 (proporcje 9:8,4), 370 ppi, HDR10+, 120 Hz | Foldable Dynamic AMOLED 2X, 7,6 cala, 2208x1768 (proporcje 22,5:18), 373 ppi, HDR10+, 120 Hz |
Wyświetlacz zewnętrzny | AMOLED, 5,49 cala, 1972x988, 402 ppi, 60 Hz | Dynamiczny AMOLED 2X, 6,2 cala, 24,5: 9, 2268x832, 120 Hz |
Obudowa | W otwartym położeniu: 132,6x140,2x8,0 mm; zamkniętym: 132,6x73x15,9 mm, waga: 275 g | W otwartym położeniu: 158,2x128.1x6,4 mm; zamkniętym: 158,2x67,1x14,4-16 mm, waga: 271 g |
Procesor | 64-bitowy ośmiordzeniowy 5 nm Qualcomm Snapdragon 888: 1x2,84 GHz Kryo 680 + 3x2,42 GHz Kryo 680 + 4x1,80 GHz Kryo 680, karta graficzna Adreno 660 | 64-bitowy ośmiordzeniowy 5 nm Qualcomm Snapdragon 888: 1x2,84 GHz Kryo 680 + 3x2,42 GHz Kryo 680 + 4x1,80 GHz Kryo 680, karta graficzna Adreno 660 |
RAM | 8/12 GB LPDDR5 | 12 GB |
Pamięć flash | 256/512 GB UFS 3.1 | 256/512 GB UFS 3.1 |
Kamery |
Aparat główny: 50 MP Sony IMX766, f/1,8, 24 EGF, 1/1,56", All-Pixel Omni-Directional PDAF, OIS; ultraszerokokątny: 16 MP Sony IMX481, f/2.2; teleobiektyw: 13 MP Samsung S5K3M5, f/2.4, 52 mm EGF, 2-krotny zoom; przód (wewnętrzny): 32 MP Sony IMX615, f/2.4; przód (zewnętrzny): 32 MP Sony IMX615, f/2,4 |
Aparat główny: 12 MP, f/1,8, 26 EGF, 1/1,76", 1,8 µm, Dual Pixel PDAF, OIS; ultraszerokokątny: 12 MP, f/2.2, 123°; teleobiektyw: 12 MP, f/2.4, 52 mm EGF, 1/3,6", 1,0 µm, PDAF, OIS, 2-krotny zoom optyczny; przód (wewnętrzny): podekran, 4 MP, f/.1.8, 2,0 µm; przód (zewnętrzny): 10 MP f/2,2 z autofokus |
Moduły bezprzewodowe | Wi-Fi 802.11 b / g / n / ac / ax / 6 (dwuzakresowe, 2,4 i 5 GHz), Bluetooth 5.2 LE, NFC | Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac/ax/6e (dwuzakresowy, 2,4 i 5 GHz), Bluetooth 5.2 LE, NFC, ANT+, UWB |
GPS | GPS, A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS | GPS, A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO |
Bateria | 4500 mAh, nieusuwalna, szybkie ładowanie 33 W, ładowanie bezprzewodowe 15 W, ładowanie wsteczne 10 W | 4400 mAh, nieusuwalne, szybkie ładowanie 25W, ładowanie bezprzewodowe 11W, odwrotne ładowanie bezprzewodowe |
System operacyjny | Android 11 + ColorOS 12 | Android 11 + jeden interfejs 3.1 |
Karta SIM | 2хNanoSIM | 2хNanoSIM |
Dodatkowo | skaner linii papilarnych w przycisku zasilania | Wodoodporność IPX8, skaner linii papilarnych w przycisku zasilania, obsługa rysika S Pen |