Siły zbrojne Niemiec i Wielkiej Brytanii zamówiły już pierwszą partię pocisków
Pierwsze dostawy rozpoczną się latem 2025 r.
Informacje zostały udostępnione przez ESuT. Mówimy o 20 pojazdach. Wcześniej Ukraina otrzymała 5 samochodów. Niemiecki rząd sfinansuje zakup pojazdów. Dostawy powinny rozpocząć się w najbliższych miesiącach. Nawiasem mówiąc, Ukraina jest pierwszym operatorem Caracala.
Informacją podzielił się dyrektor generalny spółki Armin Papperger, podał dziennik gospodarczy WirtschaftsWoche. Fabryka ma zostać otwarta na Ukrainie w 2024 roku. Będzie ona produkować kołowe transportery opancerzone Fuchs i bojowe wozy piechoty Lynx.
Firma Rheinmetall dostarczy ukraińskim siłom zbrojnym powietrzne pojazdy taktyczne Caracal.
Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall może utworzyć spółkę joint venture na Ukrainie. Będzie ona miała siedzibę w Kijowie.
Wygląda na to, że Niemcy postanowiły konkurować same ze sobą. Ten europejski kraj jest zaangażowany w dwa projekty mające na celu opracowanie nowego europejskiego czołgu.
Niemiecki koncern Rheinmetall będzie współpracował z Lufthansą w zakresie produkcji i obsługi technicznej myśliwców F-35 Lightning II. Informację tę podał Business Insider.
W lutym okazało się, że Rheinmetall uruchomi w Niemczech produkcję środkowych sekcji kadłuba dla F-35 Lightning II. Na początku ubiegłego miesiąca niemiecki wykonawca podpisał odpowiednią umowę z Lockheed Martin i Northrop Grumman, a budowa zakładu rozpoczęła się 1 sierpnia.
Niemiecka firma będzie produkować elementy kadłuba dla myśliwców piątej generacji F-35 Lightning II. Zostało to ogłoszone przez Rheinmetall.
Lockheed Martin i Rheinmetall ogłosiły, że łączą siły w celu uruchomienia w Niemczech unikalnego systemu rakiet wielokrotnego startu. Niemiecki producent wydał oficjalny komunikat prasowy, ale nie można go nazwać informacyjnym.