Trampki Nike CryptoKicks NFT są dla osób świadomych mody w metaverse

Autor: Philippa Axinous | 26.04.2022, 15:21
Trampki Nike CryptoKicks NFT są dla osób świadomych mody w metaverse

Jeśli jesteś sneakerheadem, powinieneś być przygotowany na najfajniejsze sneakersy w swoim wirtualnym świecie. Nike CryptoKicks to idealne buty dla Twojego metaverse. I tak, nie zapomnij ich zasznurować podczas spaceru w VR!

Firma Nike złożyła wcześniej siedem zgłoszeń dotyczących znaków towarowych związanych z metaverse, co wyraźnie pokazuje ich zamiłowanie do wirtualnych aktywów i obecnej popkultury. Zgodnie z tą wizją przyszłości, amerykański koncern nabył RTFKT Studios, cyfrowe studio mody i tworzenia 3D w grudniu 2021 roku. Teraz pierwszy nektar ich stworzenia jest dostępny dla wszystkich. Tak, wiesz, dokąd to zmierza, prawda?

Projektant: Studio RTFKT

Pierwsze cyfrowe tenisówki Nike i RTFKT zostały wydane i nazywają je Nike CryptoKicks. Ten projekt jest oparty na tenisówce Nike Dunk Genesis i reprezentuje pierwsze podejście Nike do NFT i metawersu. RTFKT nazywa to „Przyszłością sneakersów” i zgadzamy się z tym opisem. Nike wskazało na ich zainteresowanie tworzeniem cyfrowych sneakersów i urządzeń do noszenia już w listopadzie 2021 roku, więc mimo wszystko to ujawnienie nie jest wielką niespodzianką dla zapalonych fanów.

Osoby z cyfrowym pudełkiem RTFKT MNLTH, NFT. Został rozdany za darmo użytkownikom Clone-X. Tajemnica otaczała zawartość kostki MNLTH, ale teraz mamy wskazówkę. Możesz pochwalić się cyfrowymi urządzeniami do noszenia w światach metaverse, zmieniając ich wygląd za pomocą kolekcjonerskich fiolek skórek. Na początek kolekcja EVO X wystartuje z ośmioma różnymi skórkami, które można wzmocnić ulepszeniami kroplówki i specjalnymi mocami.


Ta wirtualna sylwetka wsadu zyskuje niezwykle futurystyczny wygląd dzięki metalowym częściom, zauważalnie zmodyfikowanej podeszwie i panelom, które pasują do zamiany ekranów w celu dostosowania. Sneaker CryptoKicks będzie jednym z przyszłych wydań. Możemy się również spodziewać, że biblioteka skórek będzie się szybko rozrastać.


Jak powiedział Nike podczas inauguracji CryptoKicks, „Nike koncentruje się na potencjalnych sposobach wykorzystania technologii blockchain do obsługi naszych konsumentów w obszarze obuwia sportowego, odzieży i sprzętu. MNLTH to dopiero początek przyszłości służenia sportowcom w tej przestrzeni”.

Źródło: www.yankodesign.com