Najlepsze Soundbary do Telewizorów Sony Bravia

Autor: Owen Moore | Aktualizacja 29.02.2024, 15:34

Myślisz o zwiększeniu możliwości oglądania telewizji Sony Bravia za pomocą najlepszego soundbara? To tak, jakby zdecydować się na wakacje, o których marzyłeś w pracy, prawda? Ale od czego zacząć?

Cóż, poruszanie się po rynku soundbarów może być równie trudne, jak planowanie idealnej podróży. Dlatego jesteśmy tutaj. W tym wpisie na blogu zebraliśmy najlepsze soundbary do telewizorów Sony Bravia, aby przekształcić oglądanie w audio-wizualną ucztę.

Podobnie jak zaufany przewodnik turystyczny, zaoferujemy wskazówki, jak wybrać soundbar odpowiedni do Twoich potrzeb w Maj 2024. Usiądź więc wygodnie, weź ulubioną przekąskę i czytaj dalej, aby podnieść poziom swojego kina domowego!

Masz mało czasu i nie możesz przeczytać całego artykułu? Nie ma problemu! Oto nasz wybór najlepszych soundbarów do telewizorów Sony, które uznaliśmy za najlepsze po wielu testach.

Wybór redakcji
Soundbar Sony HT-G700
Soundbar Sony HT-G700
Podnieś jakość swojego kina domowego dzięki soundbarowi Sony HT-G700. Jest on pełen funkcji, które sprawią, że Twoje filmy i muzyka zabrzmią niesamowicie. Dzięki Dolby Atmos i DTS:X poczujesz się jak w samym środku akcji. Funkcja Immersive Audio Enhancer tworzy wrażenie dźwięku przestrzennego, a bezprzewodowy subwoofer zapewnia potężne basy. Możesz nawet dostosować swoje wrażenia słuchowe za pomocą różnych trybów dźwięku. Nie musisz poświęcać jakości na rzecz wygody - ten soundbar oferuje jedno i drugie! Dzięki obsłudze 4K HDR możesz cieszyć się wysokiej jakości filmami na ekranie telewizora. A dzięki łączności Bluetooth możesz łączyć się bezprzewodowo bez żadnych kłopotów.

Kup na Amazon

Najlepszy ogólnie
Soundbar SONY HT-S350
Soundbar SONY HT-S350
Soundbar Sony HT-S350 oferuje niedrogie, ale wysokiej jakości wrażenia dźwiękowe. Elegancka konstrukcja, bezprzewodowy subwoofer i łączność Bluetooth sprawiają, że jest to wygodny dodatek do każdego zestawu domowej rozrywki. Soundbar zapewnia wciągający dźwięk podczas oglądania filmów i rozszerza krajobraz dźwiękowy podczas odtwarzania muzyki z umiarkowanym basem.

Kup na Amazon

Najlepsze soundbary do telewizorów Sony - przewodnik dla kupujących

Szukasz idealnego soundbara do telewizora Sony Bravia? Oto krótki przewodnik dla kupujących.

Przedstawmy najważniejsze cechy w zwięzłym formacie:

Cecha Opis
Jakość dźwięku Szukaj soundbarów z wysokiej jakości dźwiękiem, wyraźnymi dialogami i bogatym basem.
Kompatybilność Upewnij się, że soundbar jest w pełni kompatybilny z Twoim modelem telewizora Sony.
Łączność Rozważ soundbary z wieloma opcjami łączności, takimi jak HDMI, Bluetooth i Wi-Fi.
Rozmiar Wybierz soundbar, który dobrze pasuje do telewizora Sony i pasuje do estetyki pomieszczenia.
Dodatkowe funkcje Poszukaj dodatkowych funkcji, takich jak sterowanie głosowe, wbudowane subwoofery lub tryby dźwięku dopasowane do oglądanego materiału.

Po przeczesaniu stosów danych i dopasowaniu ich do naszych kluczowych kryteriów, znaleźliśmy wyróżniający się model! Model Sony HT-G700 wyłonił się jako nasz najlepszy konkurent, który zasługuje na uwagę. To najlepszy wybór i zdecydowanie zalecamy jego rozważenie.

Rodzaje soundbarów do telewizorów Sony

Soundbary różnią się między sobą cechami konstrukcyjnymi. Można wyróżnić kilka ich rodzajów:

Soundbary aktywne

Zostały specjalnie zaprojektowane do pracy jako niezależny system dźwiękowy. Aktywny soundbar odtwarza dźwięk z telewizora bez żadnych dodatkowych urządzeń. Służy on do wzmacniania innych źródeł sygnału. Użytkownicy będą mogli podłączyć nawet smartfon przez Bluetooth.

Pasywne soundbary

System głośników przyciąga uwagę swoimi kompaktowymi rozmiarami. W razie potrzeby użytkownicy będą mogli połączyć do trzech sygnałów w jednym korpusie. Urządzenie można umieścić nad lub pod telewizorem.

Cyfrowe soundbary (projektory dźwięku)

Konstrukcja pozwala na dołączenie kilku kompaktowych głośników. Są one umieszczone w jednym urządzeniu i łączą różne sygnały audio. Dźwięk jest wyświetlany w całym pomieszczeniu. Najczęściej użytkownicy wybierają nowoczesne modele cyfrowych projektorów dźwięku. Wzmacniacze, potężne odtwarzacze dźwięku są umieszczone wewnątrz urządzenia w celu podłączenia różnych urządzeń.

najlepszy soundbar sony 2024

Funkcje wydajności soundbarów Sony TV

Najnowsze soundbary posiadają przydatne funkcje. Aby dokonać właściwego wyboru i zakupu, należy zwrócić uwagę nie tylko na parametry techniczne, ale także na funkcjonalność soundbara.

Wśród dużego i zróżnicowanego wyboru znajdują się wersje z wbudowanym odtwarzaczem Blu-ray, szufladami przeznaczonymi do przechowywania artykułów gospodarstwa domowego. Producenci zadbali o specjalistyczne funkcje. Soundbar można podłączyć do telewizora poprzez złącze HDMI. Aktywuje to technologię zwrotnego kanału dźwięku ARC. Po podłączeniu soundbar jest zintegrowany z telewizorem. Głośność dźwięku można regulować za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Można wybrać modele z funkcją eARC. Jest to ulepszona i dopracowana wersja zwrotnego kanału audio. Na końcówce znajduje się złącze USB. Istnieją modele wyposażone tylko w standardowe funkcje serwisowe, podobne do JBL Bar. W razie potrzeby można podłączyć dyski pamięci. Dzięki temu soundbar może odtwarzać pliki audio, które zostały wcześniej nagrane.

Jak wybrać soundbar do Sony Bravia?

Istnieje kilka zasad wyboru soundbara do telewizora Sony Bravia do użytku domowego. Przed zakupem należy wziąć pod uwagę parametry techniczne, funkcje i scenariusz użytkowania. Eksperci radzą zwrócić uwagę na takie kryteria, jak poziom mocy, funkcjonalność, opcje połączeń, interfejs.

Poniżej znajdują się bardziej szczegółowe zalecenia, które pomogą każdemu wybrać dobry i wysokiej jakości soundbar.

Poziom mocy

Ta funkcja ma bezpośredni wpływ na głośność dźwięku plików wideo i audio. Zaleca się, aby wziąć pod uwagę opinie ludzi, recenzje wideo wykonane przez specjalistów lub niezależnych ekspertów do oceny.

Producenci podają poziom mocy w watach. Należy zmierzyć całkowitą wielkość pomieszczenia. Jeśli pomieszczenie ma około 50 mkw. i więcej, należy kupić urządzenie, którego poziom mocy wynosi minimum 200 watów. Konieczne jest wybranie soundbara z niewielką rezerwą mocy.

Opcje połączeń

Aby wybrać soundbar odpowiedni dla konkretnego modelu telewizora, należy wziąć pod uwagę sposób jego podłączenia. Istnieją dwie główne opcje:

 • Poprzez bezpośrednie połączenie z telewizorem (aktywny soundbar)
 • Poprzez amplituner AV (pasywny soundbar)

W praktyce, pasywne soundbary cieszą się lepszą reputacją. Charakteryzują się one lepszą jakością dźwięku. Takie modele można podłączyć za pośrednictwem takich kanałów jak Wi-Fi, Bluetooth.

Dodatkowe funkcje soundbarów do telewizorów Sony

Przy zakupie należy wziąć pod uwagę nie tylko zestaw funkcji, opcji, poziom mocy, opcje połączeń. Wybieramy soundbar do mieszkania na podstawie dodatkowych funkcji i cech:

 • Dostępność konsoli lub stojaka. Producenci oferują modele, które są wyposażone w elementy mocujące do montażu na ścianie, półce, szafce nocnej. Konieczne jest wcześniejsze podjęcie decyzji, gdzie w pomieszczeniu zostanie zamontowany panel dźwiękowy;
 • Dodatkowy napęd i czytnik kart. Urządzenia te są potrzebne do rozszerzenia możliwości. Napęd pozwoli na odtwarzanie muzyki, wideo z różnych dysków USB, kart pamięci, płyt DVD;
 • Wbudowane lub zewnętrzne głośniki. Wbudowane głośniki oznaczają kompaktowy rozmiar. Zewnętrzne są częściej używane, ponieważ przyciągają uwagę lepszą jakością dźwięku;
 • Całkowita liczba kanałów. Aby uzyskać wysokiej jakości dźwięk stereo, należy wybrać modele ze standardami 2.1 i 3.1. Dźwięk przestrzenny gwarantują modele 5.0, 5.1 i 7.1;
 • Najważniejszym kryterium jest interfejs do podłączania urządzeń zewnętrznych. W ciągu ostatnich kilku lat nowe modele są wyposażone we wbudowane złącza do adapterów USB, HDMI.

Najlepsze soundbary do telewizorów Sony Bravia - TOP 7

Oto kompleksowe zestawienie modeli głośników do telewizorów Sony, które zaspokoją każdy budżet i wymagania. Bez względu na to, czego szukasz, mamy wszystko pod kontrolą!

Wybór redakcji Soundbar Sony HT-G700
Soundbar Sony HT-G700
 • Bluetooth, 4K HDR
 • Wirtualne Dolby Digital, Dolby Atmos/DTS:X
 • Dźwięk przestrzenny 7.1.2-kanałowy, fizyczny 3.1-kanałowy
Najlepszy ogólnie Soundbar Sony HT-S350
Soundbar Sony HT-S350
 • Bluetooth
 • 7 trybów dźwięku
 • 2.1 ch, głęboki bas
Premium Choice Soundbar Sony HT-A7000
Soundbar Sony HT-A7000
 • Bluetooth, Wi-Fi
 • Obsługa 4K, 4K 120 FPS, 8K pass-through i Dolby Vision
 • Dźwięk przestrzenny 7.1.2 сh
Najlepszy kinowy dźwięk przestrzenny Soundbar Sony HT-Z9F
Soundbar Sony HT-Z9F
 • Wi-Fi i Bluetooth, współpracuje z Alexa
 • Dolby Atmos DTS: X i Vertical Sound Engine
 • Dźwięk przestrzenny 7.1.2-kanałowy, 3.1-kanałowy, 4K HDR
Najlepsze tryby dźwięku Soundbar Sony HTX8500
Soundbar Sony HTX8500
 • Bluetooth
 • Dolby Atmos/DTS X z Vertical Sound Engine
 • Dźwięk przestrzenny 7.1.2-kanałowy, 2.1-kanałowy, 4K HDR
Najlepsze dla 4K Soundbar Polk Audio Signa S2
Soundbar Polk Audio Signa S2
 • Bluetooth
 • 4K HD
 • Głębokie basy i dekodowanie cyfrowe Dolby
Łatwy montaż Soundbar Bose Solo 5
Soundbar Bose Solo 5
 • Bluetooth
 • Tryb dialogowy
 • Kontrola mocy basów na pilocie

Soundbary do telewizorów Sony: Porównanie

Zanurzmy się teraz w szczegółach ulepszonego dźwięku i wybierzmy najlepszy soundbar do telewizora Sony Bravia.

Model soundbara Moc W (całkowita RMS) Dołączony subwoofer Bluetooth/Wi-Fi
SONY HT-G700 400W Tak Bluetooth/Wi-Fi
Sony HT-S350 320W Tak Bluetooth
Sony HT-A7000 800W Tak Bluetooth/Wi-Fi
Sony HT-Z9F 400W Tak Bluetooth/Wi-Fi
Sony HTX8500 280W Tak Bluetooth
Polk Audio Signa S2 160W Tak Bluetooth
Bose Solo 5 36W Nie Bluetooth

Sony HT-G700 Soundbar z Bluetooth do telewizora

Wybór redakcji

Po rygorystycznych testach i wszechstronnej analizie, wskazaliśmy soundbar, który naprawdę wyróżnia się z tłumu - Sony HT-G700. To sprytne urządzenie jest w stanie osiągnąć coś niezwykłego: zapewnia wciągające wrażenia kina domowego z jednego urządzenia, bez konieczności stosowania zestawu głośników. A wszystko to bez nadwyrężania budżetu - to nie lada wyczyn!

Sekret tkwi w konstrukcji trzech głośników w jednym, reprezentujących lewy, środkowy i prawy kanał. Chociaż fizycznie zapewnia dźwięk 3.1, dzięki sprytnej technologii Sony daje złudzenie dźwięku przestrzennego. Ten klejnot obsługuje różne formaty audio, od Dolby Digital przez Dolby Atmos po DTS:X, a jest to możliwe dzięki unikalnej technologii wirtualnego przetwarzania.

Oczywiście, nie zapewnia dokładnej precyzji dźwięku przestrzennego, jak jego prawdziwi konkurenci Atmos, tacy jak Vizio SB36512-F6 lub LG SL9YG. Ale jeśli wolisz nie zagracać swojego salonu wieloma głośnikami, G700 to świetny wybór. Jest łatwy w konfiguracji i oferuje bogate, wypełniające pomieszczenie wrażenia dźwiękowe.

Pod względem wizualnym, HT-G700 to kameleon, który płynnie wtapia się w każdy wystrój. Jego eleganckie czarne wykończenie sprawia, że znika, gdy przyciemnisz światła na noc filmową. Ponadto jego kompaktowy rozmiar sprawia, że jest subtelnym dodatkiem do Twojej przestrzeni.

Ale to nie wszystko! Wystarczy nacisnąć przycisk Immersive AE na pilocie zdalnego sterowania, aby ten soundbar w magiczny sposób przekształcił dźwięk stereo w wirtualny dźwięk 7.1.2. Jest on tak przekonujący, że trudno odróżnić go od prawdziwego systemu Atmos. Szereg ustawień dźwięku na wyciągnięcie ręki oznacza, że możesz dostroić swoje wrażenia dźwiękowe do woli.

Plusy:

 • Kompaktowy rozmiar;
 • Bluetooth dla muzyki i telewizji;
 • Łatwa konfiguracja;
 • Dwa porty HDMI, jeden z eARC;
 • Bezprzewodowy subwoofer.

Wady:

 • Brak możliwości rozbudowy systemu;
 • Brak strumieniowania Wi-Fi.

Podsumowanie: Nasze ustalenia pokazują, że Sony HT-G700 jest świetnym, wszechstronnym urządzeniem, zapewniającym imponujący dźwięk zarówno w filmach, jak i muzyce, bez bałaganu związanego z dodatkowymi głośnikami. To jest coś, dla czego warto podkręcić głośność!

Soundbar Sony HT-G700
Soundbar Sony HT-G700
 • Bluetooth, 4K HDR
 • Virtual Dolby Digital, Dolby Atmos/DTS:X
 • 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny, 3.1-kanałowy dźwięk fizyczny

Sprawdź cenę


Soundbar Sony HT-S350 z bezprzewodowym subwooferem

Najlepszy ogólnie

Zastanawiasz się, czy soundbar Sony HT-S350 może naprawdę zapewnić wysokiej jakości dźwięk bez nadwyrężania budżetu? Po przeprowadzeniu serii testów i dogłębnej analizie, możemy śmiało powiedzieć, że Sony udało się to osiągnąć dzięki temu niedrogiemu, ale wysokiej jakości systemowi Soundbar + Subwoofer.

Soundbar ma elegancki, wydłużony kształt i jest pokryty przyjemnym w dotyku materiałem polimerowym, przypominającym delikatną skórę. Solidna metalowa siatka osłania dwa skierowane do przodu głośniki, których zadaniem jest dostarczanie dźwięku bezpośrednio do przodu.

W zestawie znajduje się bezprzewodowy subwoofer, oferujący swobodę umieszczenia go w dowolnym miejscu. Subwoofer płynnie łączy się z soundbarem przez Bluetooth - szybkie, bezproblemowe połączenie. Należy pamiętać, że potrzebne będą dwa gniazda zasilania, po jednym dla każdego komponentu. Dla wygody dołączony jest również kompaktowy pilot zdalnego sterowania.

Kiedy nadchodzi wieczór filmowy, ten soundbar naprawdę błyszczy. Zanurza cię w samym sercu akcji, sprawiając, że eksplozje i wystrzały są hiperrealistyczne. To tak, jakby dźwięk przelatywał tuż obok ciebie. Ponadto wyraźne, pozbawione zniekształceń dialogi gwarantują, że nigdy nie umknie ci ani jedno słowo ulubionych postaci.

Odtwarzanie muzyki, zwłaszcza utworów z umiarkowanym basem, otwiera kolejny poziom możliwości soundbara. Rozszerza pejzaż dźwiękowy, pozwalając w pełni docenić jego potencjał.

Plusy:

 • Wysoka wydajność;
 • Dobra jakość dźwięku;
 • Bezprzewodowy subwoofer;
 • Wzmacnia stłumiony dźwięk telewizora;
 • Elegancki wygląd.

Wady:

 • Brak dźwięku przestrzennego.

Podsumowanie: Jak wykazały nasze testy, soundbar Sony HT-S350 zapewnia wrażenia dźwiękowe, które są znacznie większe niż jego cena, co czyni go solidnym wyborem dla osób poszukujących wysokiej jakości dźwięku przy ograniczonym budżecie.

Soundbar Sony HT-S350
Soundbar Sony HT-S350
 • Bluetooth
 • 7 trybów dźwięku
 • 2.1 ch, głęboki bas

Sprawdź cenę


Soundbar Sony HT-A7000 7.1.2-kanałowy 500 W Dolby Atmos

Wybór Premium

Poruszając się w świecie soundbarów klasy premium, po obszernych testach i dokładnej analizie wyróżniliśmy trzy odrębne kategorie. Soundbar Sony HT-A7000 kradnie show w trzeciej kategorii: tych, które zapewniają potężny dźwięk przestrzenny i oferują mnóstwo funkcji.

Sony HT-A7000 to behemot w swojej klasie. Wyróżnia się doskonałym dźwiękiem filmowym, najwyższej jakości odtwarzaniem muzyki i autentycznym Dolby Atmos. Dodajmy do tego kompatybilność z dodatkowymi głośnikami, obsługę rozdzielczości 8K i 4K odpowiednio dla filmów i gier oraz wygodę bezprzewodowego przesyłania strumieniowego. Jego design jest minimalistyczny, ale elegancki, a w pełni funkcjonalny pilot to odświeżająca przerwa od trendu nadmiernie uproszczonych elementów sterujących.

Ten soundbar oferuje więcej niż tylko podstawy - automatyczne wykrywanie treści, wzmocnienie głosu dla wyraźniejszych dialogów, tryb nocny i tryb Immersive AE, który ożywia każdą ścieżkę dźwiękową. Zaprojektowany z myślą o większych przestrzeniach, zapewnia 500 W mocy, Dolby Atmos i kalibrację dostosowaną do pomieszczenia, obiecując imponujący, potężny dźwięk, bez względu na to, co oglądasz lub słuchasz.

Plusy:

 • Elegancki wygląd;
 • Doskonały dźwięk przestrzenny;
 • Dolby Vision, dźwięk Hi-Res i nie tylko;
 • Wygodny pilot zdalnego sterowania;
 • Możliwość aktualizacji.

Wady:

 • Pionowe głośniki pokryte tkaniną.

Podsumowanie: Po wypróbowaniu tego produktu możemy powiedzieć, że Sony HT-A7000 to fenomenalny soundbar. Zapewnia niezwykłą jakość dźwięku, niezależnie od tego, czy chodzi o kinowe rozkosze, czy muzyczne przyjemności, ustawiając wysoko poprzeczkę w świecie soundbarów klasy premium.

Soundbar Sony HT-A7000
Soundbar Sony HT-A7000
 • Bluetooth, Wi-Fi
 • Obsługuje 4K, 4K 120 FPS, 8K pass-through i dźwięk przestrzenny Dolby Vision
 • Near 7.1.2 сh

Sprawdź cenę


3.1-kanałowy soundbar Sony HT-Z9F z bezprzewodowym subwooferem

Najlepszy kinowy dźwięk przestrzenny

Po przetestowaniu wielu soundbarów, stwierdziliśmy, że Sony HT-Z9F jest najlepszym wyborem dla każdego systemu domowej rozrywki. Bazując na naszym doświadczeniu, ten soundbar jest łatwy w konfiguracji i zachwyca wizualnie, wnosząc styl i treść do Twojej przestrzeni.

Soundbar Sony Z9F posiada solidny bezprzewodowy subwoofer, który zapewnia bogaty, głęboki dźwięk, który poprawia wrażenia dźwiękowe z popularnych filmów. Na uwagę zasługuje wbudowany system ochrony, który redukuje zakłócenia pochodzące z innych systemów audio - co świadczy o dbałości firmy Sony o szczegóły.

Wykonany z eleganckiej metalowej ramy i efektownego czarnego wykończenia, soundbar emanuje współczesną elegancją, która uzupełnia wystrój każdego pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem filmów, muzyki, czy po prostu lubisz organizować spotkania w domu, Sony Z9F zaspokoi zarówno Twoje potrzeby, jak i estetykę.

Zalety:

 • Wysokiej jakości, trwały wygląd;
 • Wiele formatów audio do wyboru;
 • Świetne odwzorowanie dialogów.

Wady:

 • Brak regulacji tonów niskich i wysokich.

Podsumowanie: soundbar Sony Z9F to imponujące połączenie stylu i wydajności. To solidny wybór, aby poprawić wrażenia dźwiękowe, jednocześnie dodając odrobinę wyrafinowania do swojej przestrzeni.

Soundbar Sony HT-Z9F
Soundbar Sony HT-Z9F
 • Wi-Fi i Bluetooth, współpracuje z Alexa
 • Dolby Atmos DTS: X i Vertical Sound Engine
 • 7.1.2-kanałowy dźwięk przestrzenny, 3.1-kanałowy, 4K HDR

Sprawdź cenę


Sony HTX8500 2.1-kanałowy soundbar Dolby Atmos/DTS:X

Najlepsze tryby dźwięku

Po dokładnym procesie testowania, nasze doświadczenia z soundbarem Sony HT-X8500 były po prostu niesamowite. Ten wysokiej klasy system dźwiękowy podnosi wrażenia kina domowego na nowy poziom, płynnie łącząc się z telewizorem dzięki eleganckiej, niskoprofilowej konstrukcji.

Sony HT-X8500 to kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich potrzeb audio. Wyposażony w dwa subwoofery i siedem różnych trybów dźwięku, tchnie życie w filmy i muzykę. Funkcja wzmocnienia głosu zwiększa klarowność dźwięku, a dzięki funkcji 4K HDR passthrough zapewnia doskonałą rozrywkę.

Jedną z wyróżniających się cech jest wodoodporność na poziomie IPX5. Oznacza to, że soundbar poradzi sobie z przypadkowym zachlapaniem, zapewniając spokój ducha.

Kompaktowa i smukła obudowa Sony HT-X8500 pozwala na wszechstronne umieszczenie w każdej przestrzeni mieszkalnej. Jest to rozwiązanie typu "wszystko w jednym", które eliminuje potrzebę stosowania oddzielnego subwoofera lub głośników surround. Skierowane do przodu głośniki niskotonowe przyczyniają się do oszczędności miejsca bez uszczerbku dla jakości dźwięku.

Imponująca jakość dźwięku tego soundbara jest wzmocniona przez funkcje Dolby Atmos i DTSX. Oferuje precyzyjną kontrolę nad poziomami tonów wysokich i niskich oraz zapewnia oszałamiającą wydajność w różnych trybach treści. Idealnie pasuje do telewizora Sony Bravia 4K, a jego kanały 5.1 zapewniają szeroką scenę dźwiękową.

Plusy:

 • Niewielki rozmiar;
 • Prosta i elegancka konstrukcja;
 • Łączność Bluetooth;
 • Precyzyjne odtwarzanie głosu;
 • Bezprzewodowa łączność z telewizorem Sony.

Wady:

 • Głośniki nie są prawidłowo podkręcone.

Podsumowanie: soundbar Sony HT-X8500, dzięki swoim wysokiej jakości funkcjom i kompaktowej konstrukcji, może być idealnym towarzyszem dla telewizora Sony Bravia. Zapewnia on nie tylko wysokiej jakości dźwięk, ale także prostą i łatwą konfigurację.

Soundbar Sony HT-X8500
Soundbar Sony HT-X8500
 • Bluetooth
 • Dolby Atmos/DTS X z Vertical Sound Engine
 • 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny, 2.1-kanałowy, 4K HDR

Sprawdź cenę


Polk Audio Signa S2 Ultra-Slim Sony TV Sound Bar

Najlepszy dla 4K

Po poddaniu soundbara Signa S2 dogłębnym testom i analizom, stało się jasne, że jest to wyróżniający się wybór do poprawy wrażeń dźwiękowych z telewizorów Sony o rozdzielczości 4K, i to w przystępnej cenie. Jego niski profil, mierzący 2,2 cala wysokości i 35,4 cala szerokości, zapewnia bezproblemowe dopasowanie do większości telewizorów i nie koliduje z portem podczerwieni. Pomimo dyskretnej konstrukcji, głośnik sprawdzi się w każdym pomieszczeniu multimedialnym.

Zbudowany głównie z tworzywa sztucznego, soundbar posiada materiał przypominający siatkę z przodu, nadając mu atrakcyjną estetykę. Logo firmy jest subtelnie umieszczone z tyłu urządzenia. Chociaż towarzyszący mu bezprzewodowy subwoofer nie jest arcydziełem wzornictwa, nie umniejsza to ogólnej atrakcyjności systemu Signa S2.

Wydajność dźwiękowa Signa S2 jest tam, gdzie naprawdę błyszczy, zwłaszcza w połączeniu z telewizorem Sony o rozdzielczości 4K. Doskonale radzi sobie z dostarczaniem wyraźnych, naturalnych dialogów i poprawia wrażenia z oglądania telewizji dzięki wciągającemu, wypełniającemu pomieszczenie dźwiękowi, podkreślonemu bogatymi tonami basowymi. Zakres niskich tonów jest imponujący jak na ten przedział cenowy.

Plusy:

 • Dobry dźwięk z przodu;
 • Solidne brzmienie basów;
 • Bardzo prosta konfiguracja;
 • Doskonała cena.

Wady:

 • Brak głębi surround;
 • Brak Wi-Fi;
 • Regulacja dźwięku nie jest tak elastyczna;
 • Przeciętny pilot.

Podsumowanie: Signa S2 prezentuje doskonały stosunek jakości do ceny. Pomimo niewielkich rozmiarów, zapewnia zaskakująco mocny i bogaty w basy dźwięk, dzięki czemu jest idealnym towarzyszem audio dla telewizora Sony o rozdzielczości 4K.

Soundbar Polk Audio Signa S2
Soundbar Polk Audio Signa S2
 • Bluetooth
 • 4K HD
 • Głębokie basy i dekodowanie Dolby Digital

Sprawdź cenę


System dźwiękowy Bose Solo 5 TV Soundbar z uniwersalnym uchwytem RC

Łatwy montaż

Po naszych kompleksowych testach i badaniach, soundbar Bose Solo 5 TV okazał się fantastycznym rozwiązaniem audio. Charakteryzuje się innowacyjną konstrukcją i zapewnia dźwięk, który odzwierciedla wrażenia z pełnowymiarowego systemu dźwiękowego. Jakość i głębia dźwięku są znacznie lepsze niż w przypadku większości standardowych głośników telewizyjnych.

Bose Solo 5 to samodzielny soundbar, który przewyższa wyjście audio telewizora, dzięki czemu jego modernizacja nie wymaga wysiłku. Proces konfiguracji jest prosty i wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, aby zapewnić doskonały dźwięk przez cały dzień. Dzięki możliwości generowania krystalicznie czystego dźwięku, którego większość telewizorów nie jest w stanie zapewnić, jest to doskonałe rozwiązanie.

Jedną z wyróżniających się funkcji tego systemu jest tryb dialogowy, który wzmacnia każde słowo i szczegół, zapewniając lepsze wrażenia podczas oglądania. Funkcja ta jest idealna dla miłośników filmów, którzy nie chcą przegapić żadnego momentu akcji.

Ponadto Bose Solo 5 jest wyposażony w łączność Bluetooth do bezprzewodowego przesyłania strumieniowego z różnych urządzeń. Dostępne jest również przewodowe połączenie z telewizorem, z opcjami optycznego połączenia audio, koaksjalnego wyjścia audio lub wejścia audio 3,5 mm do odtwarzania muzyki.

Plusy:

 • Wiele metod wejścia;
 • Wyjątkowa jakość dźwięku;
 • Wygodny pilot zdalnego sterowania.

Wady:

 • Dodatkowe głośniki do nabycia osobno.

Podsumowanie: Soundbar Bose Solo 5 TV oferuje doskonałą wydajność i wszechstronność, dzięki czemu jest solidnym wyborem dla każdego widza telewizyjnego i jest bardzo łatwy w montażu.

Soundbar Bose Solo 5
Soundbar Bose Solo 5
 • Bluetooth
 • Tryb dialogowy
 • Regulacja mocy basów na pilocie zdalnego sterowania

Sprawdź cenę


Najczęściej zadawane pytania dotyczące najlepszych soundbarów do telewizorów Sony

Teraz porozmawiajmy trochę o głównych często zadawanych pytaniach na nasz temat od naszych subskrybentów.

jaki soundbar sony

Dlaczego potrzebuję soundbara do telewizora Sony Bravia?

Jeśli chcesz zrozumieć, dlaczego potrzebujesz soundbara, powinieneś najpierw zapoznać się z jego funkcjonalnością. Osoby posiadające telewizor Sony Bravia z dużym ekranem mogą rozszerzyć jego możliwości. Bardzo ważna jest nie tylko jakość obrazu, ale również reprodukcja dźwięku.

System dźwiękowy nawet w telewizorze Sony Bravia jest słaby, przez co nie pokazuje w pełni swojego potencjału. Czasami nie można zrozumieć nawet słów aktorów w tanich modelach telewizorów. Można kupić system głośników przeznaczony do stworzenia kina domowego, ale wymaga on odpowiedniego rozmieszczenia w pomieszczeniu.

Głośniki systemu dźwiękowego muszą być zamocowane bezpiecznie i solidnie. Zajmują one wolną przestrzeń, przeciążając pomieszczenie. Soundbar ma kompaktowe rozmiary, harmonijnie wpasowuje się w pomieszczenie, wystrój wnętrza, a także rozwiązuje problem z dźwiękiem niskiej jakości.

Zalety korzystania z soundbarów Sony

Do telewizora Sony można podłączyć soundbar wielu różnych producentów. Soundbar nie tylko poprawi jakość dźwięku, ale także przyniesie więcej korzyści:

 1. Można słuchać plików audio i wideo, jeśli nie są one odtwarzane na telewizorze Sony Bravia. Soundbar pomaga rozszerzyć listę rozdzielczości do otwarcia na urządzeniu.
 2. Prosta i łatwa obsługa. Ustawienia dokonywane są za pomocą specjalnego pilota. Istnieją zaawansowane modele z pilotem głosowym.
 3. Kompaktowy rozmiar. Nie zajmują wolnej przestrzeni i nie zagracają pomieszczenia, dzięki czemu soundbary można z łatwością stosować również w małych pomieszczeniach. Przy wyborze należy zwrócić uwagę nie tylko na cechy, ale także na wymiary.
 4. Możliwość podłączenia urządzenia mobilnego, zewnętrznego nośnika do odtwarzania plików.

Liczba funkcji i opcji określa przeznaczenie soundbara.

Jak podłączyć soundbar do telewizora?

Jeśli niedawno kupiłeś soundbar, zauważyłeś, że z tyłu urządzenia znajduje się wiele rodzajów portów połączeniowych. Większość nowoczesnych soundbarów posiada co najmniej 1 port HDMI, podczas gdy inne są wyposażone w porty RCA, optyczne i wiele innych.

Najbardziej efektywną metodą połączenia soundbara z telewizorem jest użycie kabla HDMI. HDMI konwertuje dźwięk cyfrowo, co oznacza, że jest on nieskompresowany i surowy. Ponadto kable HDMI mogą obsługiwać najdroższe soundbary, a nawet te, które obsługują dźwięk przestrzenny.

Wiele telewizorów posiada obecnie kilka portów HDMI (High-Definition Multimedia Interface). Aby podłączyć soundbar do telewizora, należy upewnić się, że telewizor jest wyposażony w port zwrotnego kanału audio HDMI (audio return channel).

Aby sprawdzić, czy telewizor jest kompatybilny z HDMI ARC, należy spojrzeć na etykiety na portach z boku lub z tyłu telewizora. Jeśli widoczny jest przynajmniej jeden port HDMI oznaczony symbolem ARC, oznacza to, że można użyć kabla HDMI do podłączenia soundbara do telewizora. Konieczne jest również upewnienie się, że soundbar jest wyposażony w co najmniej port HDMI AVR, jednak obecnie większość modeli jest w niego wyposażona. W przypadku Sony Bravia sprawdź instrukcję podłączenia.

soundbar sony jaki wybrać

Który soundbar jest najlepszy dla telewizora Sony?

Decydując się na wybór soundbara najlepiej pasującego do telewizora Sony Bravia, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii, takich jak przedział cenowy, konfiguracja i funkcje . Szukając idealnego soundbara lub systemu głośników, należy wziąć pod uwagę przedział cenowy.

Nie każdy ma nieograniczony budżet, więc ważne jest, aby wziąć pod uwagę kwotę, którą chcesz wydać i funkcje, których prawdopodobnie nie poświęcisz przed zakupem.

Czy soundbary Sony lepiej współpracują z telewizorami Sony?

Jeśli ważna jest dla ciebie łatwa synchronizacja, warto rozważyć możliwość synchronizacji z telewizorem Sony. Sony oferuje wbudowane funkcje umożliwiające synchronizację wszystkich urządzeń kina domowego.

Inną opcją jest uniwersalny pilot, który wymaga konfiguracji oraz prób i błędów. Kolejną zaletą jest prostota kompatybilności. Bardzo łatwo jest skontaktować się z serwisantami Sony, aby pomogli w dopasowaniu funkcji dźwiękowych, a także estetyki i portów.

Nie ma żadnych wad zakupu telewizorów i soundbarów różnych marek. Nie pozwól, aby te bonusy powstrzymały Cię przed zakupami w celu znalezienia najlepszej jakości lub najbardziej przystępnej ceny.

Głośniki do telewizorów Sony: Podsumowanie

Technologia telewizyjna poczyniła imponujące postępy zarówno w zakresie wzornictwa, jak i jakości obrazu, ale dźwięk jest obszarem, który często pozostaje w tyle. Dla właścicieli telewizorów Sony Bravia, którzy chcą uwolnić pełny potencjał audio swojego urządzenia, inwestycja w wysokiej jakości soundbar jest mądrym posunięciem.

Dzięki szeroko zakrojonym testom odkryliśmy, że każdy soundbar ma na celu zapewnienie doskonałej jakości dźwięku, elementu doskonałości dźwiękowej, który pozostawi domową publiczność w zachwycie. Najwyższej klasy soundbar może znacznie poprawić wrażenia z przesyłania strumieniowego, przekształcając dom w prawdziwy kinowy raj.

W wyniku naszych kompleksowych badań stworzyliśmy listę najlepszych soundbarów, takich jak
SONY HT-G700, SONY HT-S350 lub SONY HT-A7000, które są kompatybilne z telewizorami Sony Bravia. Te soundbary nie tylko uzupełniają telewizory Sony Bravia, ale są również opłacalnymi rozwiązaniami, które podnoszą poziom rozrywki.


Więcej informacji: