Najlepsze Soundbary do Telewizorów LG

Autor: Owen Moore | Aktualizacja 27.02.2024, 17:27

Chcesz podkręcić głośność swojego telewizora LG OLED? Odpowiedni soundbar może przenieść ulubione programy i filmy na zupełnie nowy poziom! Jednak przy wszystkich dostępnych opcjach znalezienie najlepszego soundbara do telewizora LG może wydawać się nie lada zadaniem.

Nie martw się, mamy wszystko pod kontrolą! W tym artykule przedstawimy najlepsze soundbary zaprojektowane specjalnie dla telewizorów LG OLED w Kwiecień 2024. Usiądź więc wygodnie, zrelaksuj się i zanurz się w świecie doskonałego dźwięku, który sprawi, że oglądanie filmów będzie prawdziwą przyjemnością!

Najlepszy soundbar do telewizorów LG OLED

Telewizory LG olśniewają najwyższej klasy obrazem i dźwiękiem, ale dla posiadaczy OLED-ów szukających dodatkowego "oomph", dodatkowy sprzęt audio jest przełomem w grze. Cel? Uzyskanie kinowej jakości dźwięku we własnym domu.

Możesz wydać pieniądze na rozbudowany system kina domowego lub wybrać mądrzejszą, oszczędzającą miejsce drogę: soundbary. Te kompaktowe urządzenia skondensują wiele głośników w jednej eleganckiej obudowie, zapewniając kinowy dźwięk bez zbędnego bałaganu. Oto modernizacja audio w dobrym stylu!

Spieszysz się i nie masz czasu na przeczytanie tego wszystkiego? Nie obawiaj się! Zrobiliśmy to za Ciebie. Po wielu testach znaleźliśmy najlepszy soundbar do telewizora LG.

wybór redakcji
LG SN6Y Sound Bar
LG SN6Y Sound Bar
LG SN6Y to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą, aby ich kino domowe było zarówno funkcjonalne, jak i stylowe. Produkt ten łączy w sobie dedykowane głośniki lewego, prawego i centralnego kanału z zaawansowaną technologią cyfrowego przetwarzania dźwięku o nazwie DTS Virtual:X, która tworzy większe niż oczekiwane środowisko dźwiękowe bez względu na to, co oglądasz - od cichych scen dialogowych po dramatyczne filmy akcji! Pasek kalibruje się również w oparciu o zawartość, dzięki czemu zapewnia dokładne odwzorowanie tego, jak wszystko powinno brzmieć, niezależnie od tego, czy są to hałaśliwe ulice, czy samochody ścigające się w nocy. Gorąco polecam!

Kup na Amazon

Najlepszy ogólnie
SOUNDBAR LG SN5Y
SOUNDBAR LG SN5Y
Soundbar LG SN5Y to 2.1-kanałowy system o mocy wyjściowej 400 W, zaprojektowany w celu wzmocnienia dźwięku telewizora. Oferuje doskonałą jakość dźwięku i minimalistyczne wzornictwo, dzięki czemu jest idealnym dodatkiem do każdego systemu domowej rozrywki. Wysoka rozdzielczość audio (24 bity/96 kHz) zapewnia dźwięk zbliżony do rzeczywistego. Ponadto strumieniowanie Bluetooth 4.2 zapewnia niezawodne bezprzewodowe połączenie z urządzeniami, ułatwiając korzystanie z ulubionej muzyki i treści.

Kup na Amazon

Najlepsze soundbary do telewizorów LG - przewodnik dla kupujących

Zanurzmy się w tworzeniu szczegółowego przewodnika kupującego dla osób poszukujących soundbara do telewizora LG.

Oto krótka tabela, która zawiera przydatne dane dla osób chcących kupić nowy soundbar do telewizora LG:

Czynniki Szczegóły
Kompatybilność Sprawdź kompatybilność soundbara z posiadanym modelem telewizora LG.
Jakość dźwięku Zwróć uwagę na wysoką rozdzielczość dźwięku, obsługę Dolby Atmos i DTS:X.
Rozmiar i konstrukcja Wybierz soundbar, który dobrze pasuje do rozmiaru telewizora i przestrzeni w pomieszczeniu.
Łączność Wybierz połączenie HDMI ARC/eARC, optyczne lub koncentryczne. Bluetooth i Wi-Fi są dodatkowym atutem.
Funkcje + Rozważ wbudowane sterowanie głosowe, tryb nocny lub kalibrację pomieszczenia.
Cena Ustal swój budżet. Pamiętaj, że najdroższe nie zawsze jest najlepsze.
Oceny Przeczytaj recenzje i oceny użytkowników, aby uzyskać wgląd w rzeczywistość.

Po zagłębieniu się w stosy danych i porównaniu naszych kluczowych wskaźników, znaleźliśmy perełkę! Model LG SN6Y przebił się przez konkurencję, zajmując nasze pierwsze miejsce.

To naprawdę najlepszy wybór i z całego serca sugerujemy, abyś poważnie się nad nim zastanowił. Może to być po prostu idealne dopasowanie do Twoich potrzeb słuchowych.

jaki soundbar do telewizora lg 2024

1. Poznaj swoje potrzeby

Pierwszym krokiem w poszukiwaniu idealnego soundbara do telewizora LG jest zrozumienie swoich potrzeb. Czy jesteś miłośnikiem kina akcji, który chce poczuć każdą eksplozję? A może bardziej interesują cię subtelne szczegóły dźwiękowe w dramatach i filmach dokumentalnych? Twoje preferencje dotyczące oglądania odgrywają kluczową rolę w określeniu rodzaju soundbara, którego potrzebujesz.

2. Kompatybilność

Zawsze sprawdzaj, czy soundbar, którego szukasz, jest kompatybilny z twoim modelem telewizora LG. Specyfikacje produktu lub instrukcja obsługi zazwyczaj zawierają takie informacje. W razie wątpliwości, szybkie wyszukiwanie w Google lub telefon do działu obsługi klienta producenta powinny pomóc wyjaśnić sprawę.

3. Jakość dźwięku

Podstawową funkcją soundbara jest poprawa jakości dźwięku telewizora. Jakość dźwięku jest więc najważniejsza. Szukaj modeli z obsługą dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Funkcje takie jak Dolby Atmos i DTS:X mogą również poprawić ogólne wrażenia dźwiękowe.

4. Rozmiar i konstrukcja

Soundbary dostępne są w różnych rozmiarach. Wybierz taki, który pasuje do rozmiaru telewizora i dobrze pasuje do Twojej przestrzeni. Nie chodzi tylko o estetykę - zbyt mały soundbar nie zapewni dźwięku wypełniającego pomieszczenie, a zbyt duży może skutkować niezrównoważonym dźwiękiem.

5. Opcje łączności

Sprawdź opcje łączności. Większość soundbarów obsługuje HDMI ARC lub eARC, ułatwiając podłączenie do telewizora za pomocą jednego kabla. Inne mogą oferować połączenia optyczne lub koncentryczne. Funkcje Bluetooth i Wi-Fi mogą być przydatne do strumieniowego przesyłania dźwięku bezpośrednio z urządzeń.

6. Dodatkowe funkcje

Rozważ soundbary z dodatkowymi funkcjami, takimi jak wbudowane sterowanie głosowe (Asystent Google, Amazon Alexa), tryb nocny (do cichszego oglądania) lub kalibracja pomieszczenia (w celu optymalizacji dźwięku w oparciu o akustykę pomieszczenia).

7. Recenzje i oceny

Na koniec warto zapoznać się z recenzjami i ocenami użytkowników. Mogą one dać ci rzeczywisty wgląd w wydajność soundbara, łatwość konfiguracji i niezawodność.

Uzbrojony w ten przewodnik, jesteś gotowy, aby rozpocząć poszukiwania idealnego soundbara do telewizora LG. Udanych zakupów!

Najlepsze soundbary do telewizorów LG - TOP 7

Oto kompleksowy przegląd modeli soundbarów do telewizorów LG, które zaspokoją każdy budżet i wymagania. Niezależnie od tego, czego pragnie twoje serce, mamy soundbar dla ciebie!

Wybór redakcji LG SN6Y Sound Bar
LG SN6Y Sound Bar
 • Bluetooth, 3.1 kanał
 • Moc 420 W, DTS Virtual: X
 • Dźwięk wysokiej rozdzielczości, subwoofer
Najlepszy ogólnie LG SN5Y Sound Bar
LG SN5Y Sound Bar
 • Bluetooth, 2.1 kanał
 • Moc 400 W Wirtualny DTS:X
 • AI Sound Pro, subwoofer
Premium Choice Soundbar LG SP9YA Dolby Atmos
Soundbar LG SP9YA Dolby Atmos
 • 5.1.2-kanałowy o łącznej mocy wyjściowej 520W
 • Dolby Atmos i DTS:X
 • Wsparcie (Alexa, Asystent Google, Chromecast, Apple AirPlay 2, Spotify Connect)
Najlepszy budżet Soundbar Bose Solo 5
Soundbar Bose Solo 5
 • Bluetooth
 • Uniwersalny pilot do telewizora, Bass
 • Tryb dialogowy
Najlepszy kompaktowy rozmiar LG Eclair QP5 Sound Bar
LG Eclair QP5 Sound Bar
 • 3.1.2-kanałowy
 • moc 320 W Dolby Atmos i DTS:X
 • kompaktowa konstrukcja 4K i HDR Passthrough
Najlepszy wszechstronny soundbar Polk Audio Signa S2
Polk Audio Signa S2
 • Bluetooth, bezprzewodowy subwoofer
 • Współpracuje z telewizorami 4K i HD, dekodowanie Dolby Digital
 • Zawiera kable HDMI i optyczne
Najlepsze dla CX i C1 Sonos Beam (Gen 2)
Sonos Beam (Gen 2)
 • Wi-Fi
 • Dolby Atmos
 • Sterowanie za pomocą aplikacji Sonos, pilota do telewizora, Apple AirPlay 2 i głosu

Soundbary do telewizorów LG: Porównanie

Zanurzmy się w szczegóły ulepszonego dźwięku i wybierzmy idealny soundbar do telewizora LG OLED C2 i C1 oraz innych popularnych modeli. Nadszedł czas na dźwiękową modernizację!

Model soundbara Moc W (całkowita RMS) Subwoofer w zestawie Bluetooth/Wi-Fi
LG SN6Y 420W Tak Bluetooth
LG SN5Y 400W Tak Bluetooth
LG SP9YA 520W Tak Bluetooth/Wi-Fi
Bose Solo 5 36W Nie Bluetooth
LG Eclair QP5 320W Tak Bluetooth
Polk Audio Signa S2 160W Tak Bluetooth
Sonos Beam (Gen 2) 200W Nie Wi-Fi

LG SN6Y Sound Bar Subwoofer 3.1-kanałowy o mocy 420 W

Wybór redakcji

LG SN6Y to przystępny cenowo, średniej klasy soundbar 3.1, który zastępuje LG SL6Y. Podobnie jak jego poprzednik, SN6Y wyposażony jest jedynie w soundbar i bezprzewodowy subwoofer. Nie jest tak funkcjonalny jak modele LG Premium, ale jednocześnie jest najbardziej przystępną cenowo opcją dla tych, którzy chcą dedykowanego kanału centralnego. Urządzenie można rozszerzyć do 5.1 za pomocą zestawu tylnych głośników bezprzewodowych LG SPK8-S, które są sprzedawane oddzielnie. 

LG SN6Y jest niemal identyczny jak jego poprzednik LG SL6Y. Ma prostą konstrukcję o klasycznym, tradycyjnym stylu soundbara. SN6Y jest wystarczająco mocny. Może być nawet głośniejszy niż jego poprzednik. To zaleta, jeśli urządzasz imprezę. Pomimo tej zalety, dźwięk soundbara jest nieco skompresowany, szczególnie w zakresie niskich częstotliwości. Jednak przy normalnej głośności zniekształcenia są pomijalne.

Jest to soundbar 3.1 bez kanałów dźwięku przestrzennego. Dźwięk przestrzenny jest miksowany ze stereo i rozdzielany pomiędzy trzy przednie głośniki. Oznacza to, że nie uzyskasz efektu prawdziwego dźwięku przestrzennego. Niestety, SN6Y nie posiada portu pomocniczego 3,5 mm, co utrudnia odtwarzanie muzyki z odtwarzacza MP3. Panel głośnikowy LG SN6Y nie posiada eARC, obsługuje jedynie Dolby Digital i DTS poprzez HDMI ARC. Urządzenie konwertuje te formaty do stereo. Z tego powodu zaawansowane formaty dźwięku przestrzennego, takie jak Dolby Atmos, DTS: X, 5.1 PCM nie są dostępne.

Plusy:

 • Doskonała wydajność kanału centralnego;
 • Dobry efekt stereo;
 • Wzornictwo klasy premium.

Wady:

 • Miksowanie dźwięku przestrzennego nie jest na najwyższym poziomie;
 • Opcje odtwarzania bezprzewodowego Bluetooth są ograniczone;
 • Aplikacje działają tylko na Androidzie.

Podsumowując: Jak wykazały nasze testy, LG SN6Y to niedrogi soundbar 3.1 średniej klasy z bezprzewodowym subwooferem, oferujący przyzwoitą moc i głośność. Pomimo braku prawdziwego dźwięku przestrzennego, portu pomocniczego 3,5 mm i obsługi zaawansowanych formatów audio, jest to godny wybór dla osób poszukujących dedykowanego kanału centralnego.

LG SN6Y Sound Bar
LG SN6Y Sound Bar
 • Bluetooth, 3.1-kanałowy
 • 420 W mocy, DTS Virtual:X
 • High ResolutionAudio, subwoofer

Sprawdź cenę


LG SN5Y Sound Bar Subwoofer 2.1-kanałowy o mocy 400W

Najlepszy ogólnie

LG SN5Y to idealny soundbar, zapewniający najwyższej jakości dźwięk, który jest przyjazny dla użytkownika. Obsługując Dolby Digital, DTS i DTS Virtual: X, doskonale tworzy wciągającą atmosferę dźwięku przestrzennego. Jego dyskretna konstrukcja idealnie wpasowuje się pod telewizor. Dodatkowo, tryb nocny zapewnia niezakłócone seanse filmowe.

Gdy SN5Y zostanie poddany testowi, nigdy nie zawiedzie. Jest to soundbar, który nie tylko spełnia oczekiwania, ale często je przewyższa, wplatając dźwięk do salonu niczym dyrygent maestro. Dzięki dogłębnej analizie można jeszcze bardziej docenić jego unikalne funkcje, które wspólnie przyczyniają się do poprawy wrażeń słuchowych. Jest to soundbar, który doskonale łączy styl, funkcjonalność i wygodę.

Plusy:

 • Dobra jakość dźwięku;
 • Konstrukcja typu plug-and-play;
 • Opcjonalne głośniki surround są bezprzewodowe;
 • Niski koszt.

Wady:

 • Trochę brakuje średnich tonów;
 • Brak podświetlanego pilota;
 • Brak prawdziwej aktywności surround.

Podsumowanie: Soundbar LG SN5Y oferuje przyjazny dla użytkownika, wysokiej jakości dźwięk z obsługą Dolby Digital, DTS i DTS Virtual:X. Jego niskoprofilowa konstrukcja i tryb nocny zapewniają płynną i cichą rozrywkę.

LG SN5Y Sound Bar
LG SN5Y Sound Bar
 • Bluetooth, 2.1 ch
 • Moc 400 W, DTS Virtual: X
 • AI Sound Pro, subwoofer

Sprawdź cenę


Bezprzewodowy soundbar LG SP9YA 5.1.2 Ch Dolby Atmos

Premium Choice

Zaprojektowany z myślą o prostocie i doskonałym dźwięku, soundbar LG SP9YA wyróżnia się jako doskonały wybór. Jest to urządzenie typu plug-and-play, które natychmiast poprawia wrażenia dźwiękowe, charakteryzujące się eleganckim wzornictwem i łatwą obsługą. Wbudowana funkcja AI Room Calibration dostosowuje dźwięk do Twojej przestrzeni, eliminując skomplikowane ręczne regulacje. SP9YA to więcej niż soundbar - to bezproblemowa brama do niesamowitych wrażeń dźwiękowych.

Jako soundbar 5.1.2, SP9YA otrzymał imponujące ulepszenia w porównaniu do swojego poprzednika, LG SN9YG. Nowe funkcje, takie jak Apple AirPlay, dodatkowe ustawienia EQ i procesor LG TV AI Processor 2021 to wyróżniające się ulepszenia, które przeszły rygorystyczne testy w celu zagwarantowania ich skuteczności. Zastosowanie technologii Meridian dodatkowo podnosi wydajność tego produktu, zapewniając dokładną reprodukcję dźwięku idealną dla każdej konfiguracji kina domowego.

W ostatecznym rozrachunku, SP9YA wyłania się jako przełom w branży soundbarów. Pozbywa się on złożoności bez uszczerbku dla jakości dźwięku, zapewniając bogaty, realistyczny dźwięk, który przekształca domową rozrywkę.

Plusy:

 • Możliwość integracji z systemem SmartHome;
 • Obsługa Bluetooth;
 • W zestawie znajduje się wszystko, czego potrzebujesz.

Wady:

 • Raczej ciężki;
 • Brak obsługi Wi-Fi.

Podsumowanie: Nasza analiza tego produktu wykazała, że LG SP9YA to stylowy, łatwy w użyciu soundbar, który zapewnia doskonałą jakość dźwięku dzięki funkcjom takim jak AI Room Calibration. Przetestowany i zaktualizowany o Apple AirPlay, więcej ustawień korektora, procesor LG TV AI 2021 i technologię Meridian, zapewnia dopasowane do potrzeb, wciągające wrażenia kina domowego bez zamieszania.

Soundbar LG SP9YA Dolby Atmos
Soundbar LG SP9YA Dolby Atmos
 • 5.1.2-kanałowy o łącznej mocy wyjściowej 520 W
 • Obsługa Dolby Atmos i DTS:X
 • (Alexa, Google Assistant, Chromecast, Apple AirPlay 2, Spotify Connect)

Sprawdź cenę


Bose Solo 5 TV Soundbar System z uniwersalnym RC

Najlepszy budżet

Soundbar Bose Solo 5 TV to wyjątkowe rozwiązanie audio, zaprojektowane tak, aby symulować bogactwo i głębię pełnoprawnego systemu dźwiękowego. Jego jakość dźwięku jest bezkonkurencyjna, oferując radykalne ulepszenie w stosunku do standardowego dźwięku telewizora, dzięki innowacyjnej technologii.

Ten solowy soundbar przeszedł drobiazgowe testy, aby zapewnić doskonałą jakość dźwięku w porównaniu z telewizorem. Jego zaawansowana technologia nie tylko zapewnia wydajną obsługę, ale także gwarantuje satysfakcję podczas sesji odsłuchowych.

Wyróżniającą się cechą jest tryb dialogowy, który wyraźnie wzmacnia każde słowo i szczegół, poprawiając wrażenia podczas oglądania filmów. Po dokładnej analizie jest jasne, że ten atrybut sprawia, że Solo 5 jest idealny do delektowania się najbardziej intensywnymi momentami kinowymi.

Bose Solo 5 jest wyposażony w funkcję Bluetooth, umożliwiającą bezprzewodowe strumieniowanie muzyki z urządzeń. Jego wszechstronna łączność obejmuje również wejście optyczne, koncentryczne wyjście audio i wejście audio 3,5 mm do odtwarzania muzyki, tworząc w ten sposób kompleksowe połączenie z telewizorem.

Plusy:

 • Wiele metod wejścia;
 • Wyjątkowa jakość wykonania;
 • Dostępny pilot zdalnego sterowania.

Wady:

 • Dodatkowe głośniki do nabycia jako osobny element.

Podsumowanie: W oparciu o nasze obserwacje, Bose Solo 5 TV Soundbar to najwyższej klasy system dźwiękowy, oferujący niezrównaną jakość dźwięku z zaawansowaną technologią. Przetestowany pod kątem doskonałego dostarczania dźwięku, posiada tryb dialogowy zapewniający wyraźne wzmocnienie słów i Bluetooth do bezprzewodowego przesyłania strumieniowego muzyki. Szeroki zakres opcji łączności dodatkowo podkreśla jego przyjazną dla użytkownika atrakcyjność.

Bose Solo 5 TV Soundbar
Bose Solo 5 TV Soundbar
 • Bluetooth
 • Uniwersalny pilot zdalnego sterowania TV, Bass
 • Tryb dialogowy

Sprawdź cenę


LG Eclair QP5 Sound Bar Dolby Atmos i kompaktowa konstrukcja

Najlepszy kompaktowy rozmiar

Dla tych, którzy szukają kompaktowego, stylowego soundbara Dolby Atmos do mniejszego mieszkania lub apartamentu, LG Eclair QP5 jest doskonałym wyborem. Pomimo niewielkich rozmiarów - jednych z najmniejszych, jakie testowaliśmy - zapewnia on godną pochwały jakość dźwięku.

Ten soundbar jest wyposażony w szereg ustawień korektora dźwięku, zapewniając wiele możliwości dostosowania dźwięku do własnych preferencji. Dzięki obsłudze Dolby Digital i DTS, QP5 zapewnia kompatybilność z szeroką gamą filmów i programów telewizyjnych.

Analiza jego funkcji ujawnia równowagę między estetyką i wydajnością, dzięki czemu LG Eclair QP5 jest atrakcyjnym wyborem dla mniejszych pomieszczeń mieszkalnych, w których jakość dźwięku i stylowy wygląd są równie ważne.

Plusy:

 • Regulacja tonów niskich i wysokich;
 • Wstępne ustawienia korektora;
 • Pasuje do każdego pomieszczenia.

Wady:

 • Brak niskich tonów i nie najlepsza wydajność Atmos.

Podsumowanie: LG Eclair QP5, jeden z najmniejszych testowanych soundbarów, zapewnia godną uwagi jakość dźwięku w stylowej, kompaktowej obudowie. Dzięki zaprogramowanym ustawieniom korektora i obsłudze Dolby Digital i DTS, oferuje spersonalizowane wrażenia dźwiękowe podczas oglądania filmów i telewizji, zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach mieszkalnych.

LG Eclair QP5 Sound Bar
LG Eclair QP5 Sound Bar
 • 3.1.2-kanałowy, moc 320 W
 • Dolby Atmos i DTS:X, kompaktowa konstrukcja
 • 4K i HDR Passthrough

Sprawdź cenę


Bezprzewodowy Polk Audio Signa S2 Ultra-Slim TV Sound Bar

Najlepszy wszechstronny soundbar

Najwyższej klasy soundbar Polk Audio Signa S2 zapewnia wysokiej jakości dźwięk bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu inżynierii dźwięku. Wbudowana technologia Polk Adjust automatycznie dostraja dźwięk do różnych rodzajów treści. Nasze testy wykazały, że niezależnie od tego, czy zanurzasz się w filmie, czy przesyłasz strumieniowo muzykę, Signa S2 zapewnia wyraźny, skomplikowany dźwięk, ożywiając wybrane treści.

Posiada dekodowanie Dolby Digital, dodając kolejną warstwę wyrafinowania dźwięku. Dodatkowo, wbudowany Bluetooth ułatwia bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe z urządzeń mobilnych. Po szczegółowej analizie jasne jest, że Signa S2 oferuje idealne połączenie wciągającego kina domowego i ulepszonego dźwięku telewizyjnego.

Plusy:

 • Wbudowany Bluetooth do strumieniowego przesyłania muzyki;
 • Bezprzewodowy subwoofer w zestawie;
 • Łatwa konfiguracja;
 • Dekodowanie Dolby Digital.

Wady:

 • Pilot zdalnego sterowania nie jest najwygodniejszy.

Podsumowanie: Soundbar Polk Audio Signa S2, przetestowany pod kątem doskonałej jakości dźwięku, wyposażony jest w technologię Polk Adjust zapewniającą dopasowane wyjście audio, dekodowanie Dolby Digital i wbudowany Bluetooth do płynnego przesyłania strumieniowego. Jest to idealny wybór do wciągającego kina domowego lub wzmocnienia dźwięku z telewizora.

Polk Audio Signa S2
Polk Audio Signa S2
 • Bluetooth, bezprzewodowy subwoofer
 • Współpracuje z telewizorami 4K i HD, dekodowanie Dolby Digital
 • Zawiera kable HDMI i optyczne

Sprawdź cenę


Sonos Beam (Gen 2) Kompaktowy inteligentny soundbar do telewizorów LG

Najlepsze dla CX i C1

Szukasz wyjątkowego soundbara? Punktem kulminacyjnym Twoich poszukiwań jest Sonos Beam Gen 2, spektakularna synteza szeroko zakrojonych badań i doskonałego wzornictwa. Oferując panoramiczny dźwięk, bez wysiłku przekształca przestrzeń w tętniące życiem, wciągające kino. Niezależnie od tego, czy jest to ukochany film, czy preferowana muzyka, nie oczekuj niczego mniej niż krystalicznego dźwięku z wystawnym dźwiękiem przestrzennym z tego najnowocześniejszego urządzenia.

Wygoda i kontrola są na wyciągnięcie ręki, z opcjami sterowania za pomocą aplikacji Sonos lub sterowania głosowego Amazon Alexa. Wszystkie te elementy zostały połączone w eleganckim designie, który płynnie łączy się z estetyką wnętrza.

Zalety

 • Dźwięk przestrzenny 3D;
 • Inteligentne strojenie TruePlay;
 • Amazon Alexa i Google Assistant;
 • Kompaktowy rozmiar.

Wady:

 • Niewystarczająca moc dla dużych salonów.

Podsumowanie: Z naszego doświadczenia wynika, że Sonos Beam Gen 2 to prawdziwy cud audio. Dlaczego więc tak długo? Poznaj Sonos Beam Gen 2 już dziś!

Sonos Beam (Gen 2)
Sonos Beam (Gen 2)
 • Wi-Fi
 • Dolby Atmos
 • Sterowanie za pomocą aplikacji Sonos, pilota telewizora, Apple AirPlay 2 i głosu

Sprawdź cenę


Sound Bar dla telewizorów LG: FAQ

Porozmawiajmy teraz o najczęściej zadawanych pytaniach na nasz temat przez naszych subskrybentów i internautów.

1. Jak podłączyć telewizor LG do soundbara przez HDMI?

Soundbar można podłączyć do telewizora LG za pomocą pojedynczego kabla HDMI. Aby połączyć oba urządzenia, najpierw włącz telewizor i soundbar. Następnie podłącz kabel do jednego końca portu HDMI OUT soundbara, a drugi koniec kabla do portu HDMI IN (ARC) w telewizorze LG.

2. Czy można podłączyć soundbar Samsung do telewizora LG?

Oczywiście! Każdy soundbar jest kompatybilny z telewizorem LG! Można podłączyć soundbar dowolnej marki za pomocą połączenia optycznego.

3. Jak podłączyć głośnik JBL Bar 2.1 do telewizora LG?

1) Użyj szybkiego kabla HDMI, aby podłączyć złącze HDMI OUT w urządzeniu cyfrowym do złącza HDMI IN w soundbarze. Podłącz soundbar do telewizora przez złącze HDMI OUT (ARC). 2) Naciskaj przycisk SOURCE na pilocie, aż na panelu wyświetlacza pojawi się HDMI 1.

jakie głośniki do telewizora lg

4. Co to jest LG Sound Sync w telewizorach LG?

Telewizory LG mają ustawienie Sound Sync, które jest programową korektą synchronizacji obrazu i dźwięku. Na przykład można zauważyć, że podczas odtwarzania filmu usta aktorów nie pasują do dźwięku. W tym przypadku funkcja Sound Sync powinna zsynchronizować obraz i dźwięk.

5. Jaki soundbar wybrać do telewizora LG OLED?

Przede wszystkim przy wyborze produktu należy zwrócić uwagę na jego moc. Ważne są również funkcje połączenia. Dodatkowe kryteria mogą obejmować rodzaj subwoofera, interfejs, liczbę kanałów i bezprzewodowe sposoby połączenia z głośnikiem.

6. Stosunek mocy soundbara do wielkości pomieszczenia

Głównym parametrem soundbara, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze, jest jego moc. Ważne jest, aby skorelować ją z wymiarami pomieszczenia, w którym znajduje się telewizor LG C2 oraz w którym planujemy zainstalować i podłączyć soundbar. Jeśli pomieszczenie jest dość przestronne (ponad 55 metrów kwadratowych), powinieneś szukać soundbara o mocy 200 W, nie mniejszej. W pomieszczeniu o powierzchni 30-40 metrów kwadratowych można umieścić soundbar o mocy 100-150 watów. W przypadku małego pomieszczenia (do 20 metrów kwadratowych) wystarczy soundbar o mocy 60 watów.


Ważne: aby cieszyć się wszystkimi niuansami dźwięku, nie zaleca się zwiększania głośności soundbara powyżej 70% pełnej mocy. Warto więc wybrać taki model, który będzie w stanie zapewnić taki poziom dźwięku.


jaki soundbar do lg oled

7. Zalety soundbara

 • Lepsza jakość dźwięku z telewizora i innych podłączonych urządzeń zewnętrznych;
 • Możliwość odtwarzania treści audio i wideo w różnych formatach za pośrednictwem zewnętrznych urządzeń pamięci masowej;
 • Obsługa urządzeń mobilnych przez Bluetooth;
 • Kompaktowy rozmiar (w porównaniu do kina domowego) przy porównywalnej mocy i jakości dźwięku;
 • Intuicyjne sterowanie (za pomocą pilota lub w niektórych nowoczesnych modelach za pomocą poleceń głosowych).

8. Jak zainstalować soundbar i podłączyć do telewizora LG OLED?

Istnieją modele soundbarów, które można umieścić tylko na płaskich powierzchniach. Do tego celu nadają się specjalne szafki lub stoliki pod telewizor. Czasami są one montowane na podwieszanych półkach zainstalowanych pod samym telewizorem LG. Konfiguracja takiego sprzętu zależy od konkretnego modelu i jego funkcji. Aby zainstalować soundbar, należy zapoznać się z instrukcją obsługi.

Przed podłączeniem soundbara do telewizora należy prawidłowo zainstalować panel, w przeciwnym razie nie będzie można uzyskać dźwięku przestrzennego wysokiej jakości. Jest to bardzo łatwe do wykonania. Wszystko zależy od lokalizacji telewizora LG. Jeśli jest on umieszczony na specjalnym postumencie lub stojaku, należy umieścić soundbar bezpośrednio przed nim, uprzednio upewniając się, że panel nie będzie zasłaniał ekranu telewizora i nie będzie tworzył przeszkód w sterowaniu telewizorem za pomocą pilota.

Niektóre modele soundbarów można zamocować bezpośrednio na podstawie telewizora. Jeśli umieścisz panel wewnątrz szafki/stojaka, upewnij się, że jest on maksymalnie wysunięty do przodu, a boczne i tylne ściany nie zakłócają dźwięku. Oczywiste jest również, że przed soundbarem nie powinny znajdować się żadne obce przedmioty ani przeszkody, takie jak ściany szafki lub drzwi.


Ważne: Jeśli zakupiony model soundbara obsługuje opcję Dolby Atmos lub DTS:X, w której dźwięk odbija się od sufitu, należy zrezygnować z lokalizacji wewnątrz szafki.


W przypadku, gdy telewizor LG znajduje się na ścianie, optymalnym rozwiązaniem jest umieszczenie soundbara bezpośrednio pod nim. Większość nowoczesnych uchwytów ściennych do telewizorów zakłada podobne umiejscowienie i posiada dodatkowe mocowania dla panelu multimedialnego.

Po ustawieniu soundbara, nadszedł czas na podłączenie panelu do telewizora LG i dostosowanie wszystkich niezbędnych ustawień.

9. Podłączanie soundbara do telewizora LG OLED: instrukcja krok po kroku

a. Soundbary dzielą się na 2 kategorie w zależności od sposobu podłączenia do telewizora: aktywne i pasywne. Aktywny soundbar to zasadniczo niezależny system audio, który można podłączyć bezpośrednio do telewizora. Pasywny soundbar można podłączyć do telewizora wyłącznie za pośrednictwem amplitunera AV.

b. Najczęstszym sposobem podłączania soundbarów do telewizorów jest interfejs HDMI. W rzadkich przypadkach do tego celu wykorzystywane są złącza RCA lub analogowe. Złącza analogowe nie będą w stanie zapewnić wysokiej jakości dźwięku, więc należy korzystać z tej metody tylko w najbardziej ekstremalnych przypadkach. Niepożądane jest również podłączanie Soundbara do telewizora za pomocą gniazda słuchawkowego (kabel miniJack-2RCA). Najważniejszą zaletą metody HDMI jest to, że w tym przypadku aktywna jest opcja Audio Return Channel (ARC). Oznacza to, że soundbar włącza się jednocześnie z telewizorem LG, a poziom dźwięku na obu urządzeniach można regulować za pomocą jednego pilota.

c. Po podłączeniu soundbara ustaw żądane parametry. Aby to zrobić, należy:

 • Za pomocą pilota wejść do menu "Ustawienia".
 • Wybrać sekcję "Audio" i ustawić opcję "Cyfrowe wyjście audio" na "Auto". Niektóre telewizory LG wymagają również włączenia opcji Simplink.

d. Dobrym rozwiązaniem okazało się również podłączenie soundbara do telewizora LG C1 lub C2 za pomocą kabla optycznego. W tym przypadku jakość dźwięku jest również optymalna, a także nie ma na nią wpływu promieniowanie elektromagnetyczne, które może powodować zakłócenia w transmisji dźwięku. Połączenie odbywa się za pomocą złączy oznaczonych jako Optical Out (Digital Out w niektórych modelach) na telewizorze i Optical In (Digital In) na soundbarze.

Najlepszy soundbar do telewizora LG: Podsumowanie

W naszym nowym artykule na temat najlepszych soundbarów do telewizorów LG OLED TV C1 i C2. Odrobiliśmy za Ciebie całą pracę domową, wybierając najwyższej klasy soundbary, które sprawią, że Twój telewizor będzie brzmiał tak dobrze, jak wygląda.

Zapoznaj się z naszymi propozycjami, takimi jak LG SN6Y Sound Bar, LG SN5Y Sound Bar lub LG SP9YA DOLBY ATMOS Sound Bar, aby zobaczyć, co je wyróżnia i wybrać odpowiedni dla siebie. Pomożemy Ci znaleźć soundbar, który będzie idealny na wieczory filmowe, jam session lub maratony gier, bez względu na to, jakie są Twoje potrzeby w zakresie rozrywki.


Może Ci się również spodobać: