Klasyki PlayStation mają obsługę trofeów w nowym PS Plus

Autor: Anry Sergeev | 20.05.2022, 01:11
Klasyki PlayStation mają obsługę trofeów w nowym PS Plus

SIE Bend Studio, twórcy lat 1999 Filtr syfonowy dla PlayStation, powiedział w czwartek że ich przełomowa strzelanka z perspektywy trzeciej osoby będzie miała wsparcie dla trofeów, gdy zostanie ponownie uruchomiona na nowoczesnych konsolach za pośrednictwem nowej usługi subskrypcji PlayStation Plus pod koniec czerwca.

Notatka przy okazji udostępniona za pośrednictwem Twittera wskazuje, że prawdopodobnie inne klasyki PSOne również będą kwalifikować się do wsparcia w postaci trofeów. Rzeczywiście, firma Sony Interactive Entertainment była przyznany patent w marcu 2021 r. dla systemu oprogramowania, który za pomocą emulacji wykrywałby zdarzenia wyzwalające i przyznawał trofea graczom na nowoczesnych konsolach.

Przychodzące z Bend Studio:

Agencja wywiadu donosi, że Siphon Filter będzie zawierał trofea, gdy pojawi się na zupełnie nowym PlayStation Plus. pic.twitter.com/YVdMixZxBR

— Bend Studio zatrudnia! (@BendStudio) 19 maja 2022

Filtr syfonowy należy do biblioteki oryginalnych gier na PlayStation, które będą dostępne dla subskrybentów na najwyższym poziomie Premium usługi PlayStation Plus, która zostanie uruchomiona w Azji 24 maja, Japonii 2 czerwca, Ameryce Północnej i Południowej 13 czerwca oraz Europie i Australii oraz 23 czerwca w Nowej Zelandii. Inne klasyki, które trafią do subskrybentów PS Plus Premium, to seria Jak and Daxter, Syrena, gry Dark Cloud, a nawet niektóre remastery gier na PS3 innych firm, takie jak BioShock.

Nowa PlayStation Plus jest w rzeczywistości połączeniem istniejącej usługi subskrypcji strumieniowej/pobierania gier PlayStation Now firmy SIE oraz subskrypcji PS Plus niezbędnej do gry wieloosobowej online od premiery PlayStation 4. Gracze mogą kontynuować swój dotychczasowy poziom usług PS Plus, zwany teraz „PS Plus Essential”, za ten sam miesięczny (9,99 USD), kwartalny (24,99 USD) lub roczny (59,99 USD).

PlayStation Plus Extra w cenie 14 USD. 99 / 39 USD. 99 / 99 USD. 99, daje abonentom dostęp do katalogu 400 gier na PlayStation 4 i PS5. PlayStation Plus Premium (Deluxe na niektórych rynkach) dodaje kolejne 340 gier z opcją odtwarzania strumieniowego z katalogów PlayStation 3, PSOne i PlayStation Portable — ale jak dotąd w usłudze nie ma żadnych gier na PlayStation 2 działających w trybie emulacji .

Źródło: www.polygon.com