Litwa kupiła na Ukrainę sześć nowoczesnych dronów EOS C VTOL i nazwała je "Magila" - pomogą wysłać okupantów do grobu

Autor: Maksim Panasovskiy | 10.06.2022, 14:56
Litwa kupiła na Ukrainę sześć nowoczesnych dronów EOS C VTOL i nazwała je "Magila" - pomogą wysłać okupantów do grobu

Przed zbiórką pieniędzy na Bajraktar TV2 Litwa pozyskała od Estonii dwa najnowocześniejsze bezzałogowe statki powietrzne EOS C VTOL . Teraz dowiedział się o zakupie kolejnych sześciu dronów.

Zostały nazwane „Magila” na cześć starożytnej litewskiej bogini śmierci. Nowe drony "Magila" pomogą Siłom Zbrojnym Ukrainy wysłać najeźdźców do grobu. Litewski prezenter Andrius Tapinas Świergot poinformował, że wydało sześć dronów 990.000, tj. koszt jednego to 165 000 euro.

Ukraińscy operatorzy są już szkoleni do obsługi dronów. "Magila-1", "Magila-2", "Magila-3" i "Magila-4" trafiły na Ukrainę. Za dwa miesiące dołączą do nich kolejne dwie modelki.

EOS C to wysokowydajny bezzałogowy statek powietrzny VTOL o najlepszych w swojej klasie osiągach. UAV jest wyposażony w duże skrzydła i wysokiej jakości kamerę, która może zapewnić wyraźny obraz z dużej wysokości.

Dron może wytrzymać silne wiatry i ma cichy silnik. To idealne rozwiązanie do regulacji artylerii dalekiego zasięgu. Maksymalna odległość penetracji to 50 km.

Źródło: Andrius Tapinas

UAV