Dystopia pod wodą i ponad chmurami: BioShock: The Collection kosztuje 12 dolarów na Steam do 2 października

Autor: Vladislav Nuzhnov | 25.09.2023, 10:37
Dystopia pod wodą i ponad chmurami: BioShock: The Collection kosztuje 12 dolarów na Steam do 2 października

Jaki jest najpopularniejszy setting w grach? Postapokalipsa, fantasy, kosmos? Tak, ale niektórzy zapominają o dystopii. Jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania jej w literaturze, ale twórcy gier nie wstydzą się tworzyć projektów, w których coś złego dzieje się ze światem. BioShcok to jedna z najpopularniejszych dystopijnych serii w branży gier wideo. A cała kolekcja jest dostępna z 80% zniżką na Steam.

Co wiemy

Seria BioShock to pierwszoosobowa strzelanka, w której główny bohater trafia do tajemniczego miasta i musi radzić sobie ze wszystkim, co dzieje się wokół niego. Gracz ma w swoim arsenale kilka rodzajów broni i plazmidów, czyli supermocy, które pomogą mu zniszczyć różnych wrogów, od zmutowanych ludzi po roboty. Pierwsze dwie gry rozgrywają się w podwodnym mieście Rapture, a Infinite, trzecia gra, przenosi nas do Kolumbii, która znajduje się ponad chmurami. Wszystkie trzy gry oferują ciekawą i czasami zagmatwaną fabułę oraz dobrą rozgrywkę.

BioShock: The Collection, oprócz trzech gier, zawiera jedno rozszerzenie fabularne do BioShock 2 i drugie do BioShock Infinite, a także dodatkową zawartość. BioShock: The Collection otrzymało 80 punktów od graczy i krytyków na Metacritic, a pierwsza i trzecia część znalazły się na liście Metacritic Must-Play. Ukończenie całej serii zajmie około 30 godzin.

Więcej szczegółów na temat promocji można znaleźć pod tym linkiem.