Azerbejdżan przejął rosyjskie systemy walki elektronicznej Repellent-1 i Field-21M

Autor: Maksim Panasovskyi | 24.10.2023, 16:21
Azerbejdżan przejął rosyjskie systemy walki elektronicznej Repellent-1 i Field-21M

Para rosyjskich systemów walki elektronicznej stała się trofeami azerbejdżańskiej armii w Karabachu. Wojsko zdobyło systemy Repellent-1 i Field-21M.

Co wiadomo

Krótki film pokazuje kompleksy walki elektronicznej, które zostały porzucone przez armeńskie wojsko podczas odwrotu z Karabachu. Sądząc po materiale filmowym, jednostki ze sprzętem pozostały nienaruszone, w przeciwieństwie do monitorów.

"Repellent-1 (na zdjęciu powyżej) został zaprezentowany w 2016 roku. Stacja kontrolna znajduje się w opancerzonej kabinie ochrony chemicznej i bakteriologicznej, podczas gdy stacja walki elektronicznej i kamera 360 stopni są zamontowane na 17-metrowym maszcie.

Stacja walki elektronicznej Repellent-1 może wykrywać wrogie bezzałogowe statki powietrzne w zasięgu do 35 kilometrów. Zagrożenia powietrzne są jednak tłumione w promieniu 2,5 kilometra.

Kompleks Field-21 (na zdjęciu powyżej) również został wprowadzony w 2016 roku. Służy on do tłumienia kanałów nawigacji satelitarnej. Rosjanie twierdzą, że system walki elektronicznej jest w stanie pokryć obszar do 150 metrów kwadratowych. W takim przypadku wzór na pole koła mówi nam, że promień działania wynosi mniej niż 7 kilometrów.

Źródło: @clashreport