NVIDIA rozbudowuje swój zespół ds. autonomicznej jazdy w Chinach

Autor: Bohdan Kaminskyi | 29.11.2023, 19:48
NVIDIA rozbudowuje swój zespół ds. autonomicznej jazdy w Chinach
Foxconn

Amerykańska firma NVIDIA aktywnie rekrutuje specjalistów ds. technologii dronów w Chinach. Według oficjalnego konta WeChat producenta chipów, zespół składający się z dwóch tuzinów osób jest tworzony w Pekinie, Szanghaju i Shenzhen.

Co wiadomo

Na czele nowego działu stoi Xinzhou Wu, który wcześniej był odpowiedzialny za wdrażanie systemów autonomicznej jazdy w firmie Xpeng - chińskim konkurencie Tesli. Teraz jego zadaniem jest opracowywanie rozwiązań NVIDIA na rynek globalny.

Według Wu, Chiny odgrywają kluczową rolę w komercjalizacji produktów AI dla przemysłu motoryzacyjnego ze względu na pulę talentów i bogate praktyczne doświadczenie w tej dziedzinie.

Wybór Chin nie jest przypadkowy ze względu na ostrą konkurencję na lokalnym rynku pojazdów elektrycznych, gdzie autonomiczna jazda jest jednym z głównych obszarów inwestycyjnych.

Relacje NVIDII z Chinami stały się bardziej skomplikowane po tym, jak Stany Zjednoczone nałożyły ograniczenia na eksport zaawansowanych technologii sztucznej inteligencji. Jak dotąd nie wpłynęło to jednak na rozwój firmy w branży motoryzacyjnej.

Źródło: TechCrunch