Meizu zaprezentowało okulary rozszerzonej rzeczywistości w cenie 355 USD i 1410 USD.

Autor: Maksim Panasovskyi | 01.12.2023, 00:01
Meizu zaprezentowało okulary rozszerzonej rzeczywistości w cenie 355 USD i 1410 USD.

Meizu ma w swojej ofercie nowe okulary rozszerzonej rzeczywistości. Oba modele trafią do sprzedaży pod marką MYVU.

Co wiadomo

Według producenta, standardowy model to najlżejsze okulary rozszerzonej rzeczywistości na świecie. Ich waga wynosi zaledwie 43 g. W razie potrzeby użytkownik może zastosować zwykłe lub chroniące przed słońcem soczewki.

Okulary AR są wyposażone w ekrany microLED o jasności do 2000 nitów. Podsystem dźwiękowy jest reprezentowany przez dwa małe głośniki. Zestaw słuchawkowy obsługuje sterowanie głosowe. Platformą oprogramowania jest system operacyjny FlymeAR.

Bardziej zaawansowany model nosi nazwę MYVU Discovery. Jest on wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1. Okulary ważą 71 g, a ich obudowa wykonana jest ze stopu magnezu i aluminium, który jest używany w lotnictwie.

Zwykłe okulary rozszerzonej rzeczywistości kosztują 355 dolarów. Wersja Discovery została wyceniona przez Meizu na 1410 dolarów.

Wcześniej pisaliśmy, że chiński producent zaprezentował flagowy smartfon nowej generacji. Model ten nosi nazwę Meizu 21. Otrzymał on procesor Snapdragon 8 Gen 3, aparat 200 MP i będzie sprzedawany w cenie od 480 dolarów.

Źródło: Meizu