David Ayer, reżyser Suicide Squad z 2016 roku, ogłosił, że przygotowuje się do wydania swojej wersji reżyserskiej filmu

Autor: Tetiana Honcharenko | 06.12.2023, 14:46
David Ayer, reżyser Suicide Squad z 2016 roku, ogłosił, że przygotowuje się do wydania swojej wersji reżyserskiej filmu

Najwyraźniej reżyser David Ayer postanowił pójść za przykładem Zacka Snydera z jego "Zack Snyder's Justice League" i zamierza wydać swoją reżyserską wersję "Suicide Squad", która jego zdaniem jest nieskończenie lepsza od kinowej wersji.

Co wiadomo

"Mój montaż nie jest idealny. Ale jest znacznie lepszy niż tandetna robota studia " - napisał Ayer na Twitterze na początku tego roku.

Jak wiemy, w dzisiejszym Hollywood studia rzadko pozostawiają reżyserom "ostatnie słowo" i częściej niż rzadziej "przycinają" filmy, aby dopasować je do potrzebnego formatu.

Jednak w niezwykle rzadkich przypadkach, takich jak na przykład w przypadku Zacka Snydera, reżyser otrzymuje możliwość i finansowanie na ukończenie filmu w wersji reżyserskiej. Tak właśnie stało się z Ligą Sprawiedliwości Zacka Snydera, która została wydana w 2021 roku.

David Ayer, reżyser "Legionu samobójców" z 2016 roku, również uważa, że jego "wersja reżyserska" powinna ujrzeć światło dzienne:

"Myślę, że tak. Będę miał nadzieję. Wiesz, jest wiele osób, które są zainteresowane upewnieniem się, że niektóre historie nigdy nie uj rzą światła dziennego" - powiedział reżyser w wywiadzie. "Istnieje więc ogromna polityka oporu, ponieważ jeśli ta edycja zostanie upubliczniona, tchórzostwo i wszystkie te ogólne bzdury na temat tego, jak potraktowano film i jak odebrano aktorom ich wspaniałą pracę, wybuchną, gdy tylko ludzie zobaczą film. Ale to się stanie. Coś się wydarzy. Zostanie to ujawnione. Prawda zawsze wychodzi na jaw. Zawsze wychodzi na jaw".

Cóż... może w nowym uniwersum DC zespół produkcyjny będzie miał taką możliwość i zobaczymy montaż Ayera.

Źródło: ComicBook