Smartfon Realme GT5 Pro można odblokować za pomocą odcisku dłoni

Autor: Helena Szczerbań | 07.12.2023, 21:08
Smartfon Realme GT5 Pro można odblokować za pomocą odcisku dłoni

Realme zaprezentowało dziś swój nowy flagowy smartfon, GT5 Pro. Być może jedną z jego głównych funkcji jest rozpoznawanie gestów dłoni.

Co to oznacza

LG próbowało kiedyś wdrożyć funkcję odblokowywania dłoni Hand ID w smartfonie G8 ThinQ, ale nie wyszło to zbyt dobrze. Teraz Realme wprowadza podobną funkcję w Realme GT5 Pro.

Jak pokazano na filmie, wystarczy zbliżyć dłoń do ekranu smartfona, a 32-megapikselowy aparat do selfie zlicza odcisk palca. Jest mało prawdopodobne, aby aparat pozostawał włączony przez cały czas, więc prawdopodobnie działa w połączeniu z ultradźwiękowym czujnikiem zbliżeniowym.

Realme twierdzi, że funkcja odblokowywania dłonią jest szybsza niż rozpoznawanie twarzy, częściowo dzięki uczeniu maszynowemu wykorzystującemu ponad 10 000 wzorów. Jest również bezpieczna, co potwierdzają testy z wykorzystaniem ponad 10 milionów ataków. Ale nadal jest to opcjonalne - stary dobry skaner linii papilarnych pod ekranem też tu jest.

Ponadto smartfon rozumie niektóre gesty dłoni. Gest uszczypnięcia przełączy listę ostatnich aplikacji, a stamtąd można delikatnie przesunąć palcem w lewo lub w prawo, aby wyświetlić najnowsze aplikacje. Przytrzymanie palca wskazującego przełączy sterowanie kursorem, a najechanie kursorem na punkt spowoduje kliknięcie. Gest dłoni z trzema palcami umożliwia wykonanie zrzutu ekranu. Odwrócenie dłoni spowoduje powrót do ekranu głównego. Skierowanie kciuka w lewo przełącza akcję "wstecz". Wreszcie, zbliżenie dłoni do ekranu spowoduje jego wyłączenie.

Źródło: Engadget