Tesla zwolni 14 tys. pracowników w obliczu spadających akcji

Autor: Mykhailo Stoliar | 15.04.2024, 20:26
Tesla zwolni 14 tys. pracowników w obliczu spadających akcji

Tesla zwolni ponad 10% swoich pracowników, według CEO Elona Muska.

Co wiemy.

W ogłoszeniu Musk powiedział, że decyzja ta została podjęta w celu przygotowania firmy na nadchodzący wzrost. Warto zauważyć, że takie strategiczne kroki, choć mogą wydawać się radykalne, są często niezbędne do zapewnienia długoterminowej stabilności i konkurencyjności. Nawiasem mówiąc, w grudniu 2023 r. Tesla zatrudniała 140 473 pracowników.

Zwolnienia są częścią strategicznego cięcia kosztów. Ponadto może służyć jako zachęta do dalszego rozwoju i poszukiwania nowych rynków.

Akcje Tesli spadły w ostatnich miesiącach o 31%. Chociaż sprzedaż pojazdów elektrycznych wciąż zyskuje na popularności na całym świecie, tempo ich wzrostu spadło, zwłaszcza w przypadku Tesli. Firma stoi teraz w obliczu większej konkurencji niż kiedykolwiek.

Do końca 2023 r. chińska firma BYD tymczasowo pozbawiła Teslę statusu wiodącego na świecie producenta pojazdów elektrycznych. A w tym roku chińska firma Xiaomi ogłosiła, że będzie sprzedawać swój pierwszy samochód elektryczny, który będzie kosztował znacznie mniej niż Tesla Model 3.

Źródło: CNBC