Elon Musk twierdzi, że pobieranie niewielkiej opłaty za nowe konta na Twitterze będzie "jedynym sposobem" na powstrzymanie "ataku botów".

Autor: Nastya Bobkova | 15.04.2024, 23:52
Elon Musk twierdzi, że pobieranie niewielkiej opłaty za nowe konta na Twitterze będzie "jedynym sposobem" na powstrzymanie "ataku botów".

Elon Musk ogłosił nową politykę, zgodnie z którą nowi użytkownicy platformy X będą musieli uiścić niewielką opłatę za możliwość publikowania.

Co wiadomo

Według Muska pobieranie opłaty jest obowiązkowe, aby zapobiec atakowi botów na platformę. Sztuczna inteligencja nie zawsze skutecznie odróżnia prawdziwych użytkowników od zautomatyzowanych kont.

Nowi posiadacze kont będą mogli publikować treści na platformie trzy miesiące po utworzeniu konta bez konieczności płacenia za nie. Może to pomóc przyciągnąć nowych użytkowników i stymulować aktywność na platformie.

Polityka ta jest częścią ogólnych wysiłków X mających na celu zwalczanie spamu i poprawę jakości treści na platformie. Na początku tego miesiąca X ogłosił zakrojoną na szeroką skalę czystkę kont spamowych i ostrzegł użytkowników, że może to wpłynąć na ich liczbę obserwujących.

Wiadomo, że platforma X ma już politykę płatności za niektóre funkcje. Na przykład dostęp do niektórych funkcji chatbota Grok jest dostępny za określoną miesięczną opłatą dla użytkowników premium.

Informacje na temat szczegółów wdrożenia tej polityki nie są jeszcze dostępne.

Źródło: TechCrunch