Nowy serial szpiegowski z Robertem Downeyem Jr. w roli głównej "The Sympathizer": pierwsze recenzje i pochwały na Rotten Tomatoes

Autor: Tetiana Honcharenko | 16.04.2024, 13:52
Nowy serial szpiegowski z Robertem Downeyem Jr. w roli głównej "The Sympathizer": pierwsze recenzje i pochwały na Rotten Tomatoes

Nowy serial reżysera "Oldboya", Park Chan-wooka, "The Sympathiser", zachwycił zarówno krytyków, jak i widzów, gdy tylko pojawił się na ekranach.

Co wiadomo

Serial z Hoa Xuande i Robertem Downeyem Jr. w rolach głównych zdobył już 90% ocenę "świeżości" na Rotten Tomatoes, a recenzje krytyków wydają się dość intrygujące:

Inverse stwierdził, że reżyser stworzył"wyrafinowaną, stylową, mroczną, ale trzymającą w napięciu siedmioodcinkową adaptację dla HBO i A24, która jest jak porażenie prądem w gatunku, o którym nawet nie wiedziałeś, że chcesz".

Consequence nazwał "The Sympathiser" prawdziwie transformującym serialem, który utrzymuje widza w napięciu przez bardzo długi czas, a RogerEbert. com napisał: "Reżyseria Park Chan-wooka w pierwszych trzech odcinkach jest jedną z jego najlepszych prac".

O czym jest serial

Serial opowiada o Kapitanie, północnowietnamskim szpiegu, który infiltruje armię Wietnamu Południowego. W ostatnich latach wojny wietnamskiej Kapitan ucieka do Stanów Zjednoczonych i kontynuuje swoją działalność szpiegowską, dostarczając informacji o Wietnamie Południowym i Vietcongu, ale staje w obliczu wewnętrznego konfliktu między swoimi pierwotnymi przekonaniami a nowym życiem.

Downey Jr. wciela się w kilka antagonistycznych ról jednocześnie: Claude'a, agenta CIA, który bierze Kapitana pod swoje skrzydła, Nico, dokumentalistę zainspirowanego Francisem Fordem Coppolą, oraz Neda Godwina, kongresmena z południowej Kalifornii, który stara się rekrutować wietnamskich Amerykanów.

Miniserial miał swoją premierę w HBO i serwisie streamingowym Max 14 kwietnia 2024 roku. Odcinki będą ukazywać się co tydzień.

Źródło: Games Radar