Niezależna gra Manor Lords jest bardziej oczekiwana niż hity kinowe: średniowieczna gra strategiczna na szczycie listy najbardziej pożądanych nowości Steam

Autor: Anton Kratiuk | 16.04.2024, 19:07
Niezależna gra Manor Lords jest bardziej oczekiwana niż hity kinowe: średniowieczna gra strategiczna na szczycie listy najbardziej pożądanych nowości Steam

W przyszłym tygodniu ukaże się ambitna średniowieczna gra strategiczna Manor Lords, której twórcą jest polski projektant Grzegorz Styczeń.

Manor Lords od dłuższego czasu przyciąga uwagę opinii publicznej, a na krótko przed premierą stała się najbardziej oczekiwaną nowością na Steamie.

Co wiemy

Zachwyceni zwiastunami gracze dodali grę do swojej listy życzeń ponad 2,5 miliona razy!

Liczba ta przewyższa tak oczekiwane projekty jak Hades II, Black Myth: Wukong, Hollow Knight: Silksong, Frostpunk 2 i S.T.A.L.K.E.R.. 2: Heart of Chornobyl.

Niezależna gra Manor Lords jest bardziej oczekiwana niż hity kinowe: średniowieczna gra strategiczna na szczycie listy najbardziej pożądanych nowości Steam-2

Już takie zainteresowanie jest ogromnym sukcesem samotnego dewelopera i dobitnie pokazuje, że stworzenie świetnej gry nie zawsze wymaga setek milionów dolarów, ogromnych zespołów deweloperskich i barwnych kampanii marketingowych.

Przypomnijmy, że w Manor Lords gracze zajmą się nie tylko budowaniem osad i zapewnianiem ich mieszkańcom wszystkiego, czego potrzebują, ale także tworzeniem armii do obrony swoich włości i bezpośrednim udziałem w bitwach.

Pierwsi recenzenci zapoznali się już z grą i byli nią zachwyceni.

Kiedy czekać

Premiera Manor Lords zaplanowana jest na 26 kwietnia na Steam, Microsoft Store i GOG. Tego samego dnia wersja PC będzie dostępna w katalogu Game Pass.

Gra ukaże się również na Xbox Series w późniejszym terminie.

Źródło: SteamDB