Samsung wprowadza pierwszy na świecie układ LPDDR5X DRAM o przepustowości 10,7 Gb/s

Autor: Vlad Cherevko | 17.04.2024, 16:26
Samsung wprowadza pierwszy na świecie układ LPDDR5X DRAM o przepustowości 10,7 Gb/s

Samsung, wiodący na świecie producent pamięci, zaprezentował swój najszybszy układ LPDDR5X DRAM. Nowy układ może osiągnąć prędkość transferu danych do 10,7 Gb / s, czyli szybciej niż układ LPDDR5X 6,4 Gb / s wydany w 2021 roku i układ LPDDR5X DRAM 8,5 Gb / s wprowadzony w 2022 roku.

Co wiadomo

Nowe układy LPDDR5X DRAM firmy Samsung będą dostępne pod koniec 2024 roku. Mogą być używane w laptopach, smartfonach i tabletach. Nowe chipy są produkowane przy użyciu technologii procesowej 12 nm, która jest dość zaawansowana w segmencie pamięci. Samsung twierdzi również, że jego nowy chip jest najbardziej kompaktowym chipem w segmencie LPDDR, torując drogę dla mniejszych i cieńszych urządzeń.

Nowy chip oferuje o 25 procent wyższą wydajność i o 30 procent wyższą pojemność. Nowy chip został również zoptymalizowany pod kątem lepszej wydajności sztucznej inteligencji. Wraz z rozwojem przetwarzania AI na urządzeniach w komputerach, laptopach, smartfonach i tabletach, takie urządzenia wymagają szybkiej i energooszczędnej pamięci. Pojemność nowego układu została zwiększona do 32 GB, co czyni go optymalnym rozwiązaniem do przetwarzania AI na urządzeniu.

Chipy te będą testowane w drugiej połowie tego roku i mogą być gotowe dla flagowych urządzeń do końca tego roku.

Źródło: Samsung