Twitch uruchamia kanał w stylu TikTok dla wszystkich użytkowników

Autor: Nastya Bobkova | 18.04.2024, 07:13
Twitch uruchamia kanał w stylu TikTok dla wszystkich użytkowników

Po intensywnych testach trwających prawie rok, Twitch ogłosił, że ich nowa funkcja podobna do TikTok będzie dostępna dla wszystkich użytkowników w tym miesiącu.

Co wiemy.

Podczas transmisji na żywo Patch Notes, Twitch wprowadził nową funkcję, która umożliwia przeglądanie oddzielnych kanałów poświęconych klipom i bieżącym transmisjom na żywo.

Nowy kanał odkrywania zostanie uruchomiony jako karta w aplikacji mobilnej Twitch. W przyszłym miesiącu niektórzy użytkownicy mogą zobaczyć go jako stronę główną swojej aplikacji mobilnej.

Twitch twierdzi, że wszystkie transmisje na żywo i klipy mogą pojawiać się w kanale odkrywania, o ile spełniają wymagania dotyczące treści.

Przewijając strumień na żywo, użytkownicy będą mogli oglądać treści na żywo od twórców, którymi są zainteresowani, a także polecane strumienie z Twitcha. Jeśli posiadacz konta znajdzie coś, co mu się spodoba, może dotknąć awatara twórcy, aby przejść do trybu kinowego i wejść w interakcję z transmisją na żywo.

Strumień klipów umożliwia oglądanie kanału wypełnionego krótkimi filmami wideo pobranymi ze strumieni na żywo Twitch. Twitch pokaże, kiedy twórca jest na żywo, aby konsumenci mogli go oglądać. Reklamy będą jednak obecne.

Źródło: The Verge