Cała seria jednych z najlepszych postapokaliptycznych strzelanek jest dostępna na Steam za jedyne 9 dolarów

Autor: Vladislav Nuzhnov | 18.04.2024, 09:35
Cała seria jednych z najlepszych postapokaliptycznych strzelanek jest dostępna na Steam za jedyne 9 dolarów

Pisaliśmy, że na początku tego tygodnia na Steamie rozpoczął się festiwal strzelanek pierwszoosobowych. Jest tam wiele gier, ale na szczególną uwagę zasługuje seria Metro, która przenosi gracza do Rosji zniszczonej wojną nuklearną. Została ona opracowana przez ukraińskie studio 4A Games, a teraz całą serię można kupić za śmieszną cenę do 22 kwietnia.

Co wiemy

Jeśli słyszałeś już wiele o Metro, to możesz przestać czytać i kupić kompletny zestaw za 9 dolarów. Zawiera on wszystkie 3 gry z serii i absolutnie wszystkie dodatki.

Każdą z gier można jednak kupić osobno. Metro 2033 Redux i Metro Last Light Redux - dwie pierwsze części serii kosztują po 2 dolary. Historia opowiada o młodym mężczyźnie imieniem Artem, który uciekł przed eksplozjami nuklearnymi w moskiewskim metrze. Pewnego dnia jego stacja zostaje sterroryzowana przez tajemnicze czarne stwory, a bohater nie ma innego wyjścia, jak wyruszyć w długą i ekscytującą podróż. Będzie musiał odwiedzić różne stacje, powierzchnię martwego miasta, spojrzeć śmierci w oczy i dołożyć wszelkich starań, aby uratować jedną z ostatnich ostoi ludzkości.

Metro Exodus, trzecia gra z serii, kosztuje 6 dolarów. Nadal gramy jako Artem, ale teraz będziemy podróżować po zniszczonej Rosji, a nie tylko Moskwie. Większość wydarzeń rozgrywa się w półotwartym świecie, arsenał uległ poprawie, grafika stała się bardziej realistyczna, czas fabuły się wydłużył, a atmosfera jest chyba najmocniejszym aspektem gry.

Można również zakupićExpansion Pass za 3 dolary , który zawiera dwa dodatki fabularne (można je również nabyć osobno, jeśli posiadacie już Exodus).

Więcej szczegółów na temat promocji można znaleźć pod tym linkiem.

Źródło: steampowered