Twórcy Hades 2 pokazali trzy godziny rozgrywki z ambitnej gry akcji typu roguelike i odpowiadali na pytania publiczności

Autor: Anton Kratiuk | 18.04.2024, 13:45
Twórcy Hades 2 pokazali trzy godziny rozgrywki z ambitnej gry akcji typu roguelike i odpowiadali na pytania publiczności

Supergiant Games nie tylko rozpoczęło testy techniczne Hades 2, ale także zorganizowało stream, podczas którego przedstawiciele studia zademonstrowali na żywo rozgrywkę z ambitnej gry akcji roguelike i odpowiadali na pytania publiczności.

Co wiemy

Główną bohaterką Hades 2 będzie Melinoë, córka Hadesa i siostra Zagreusa, protagonisty pierwszej części. Będzie ona walczyć z tytanem Chronosem i próbować ocalić swoją rodzinę.

W przeciwieństwie do Zagreusa, Melinoa została wyszkolona przez wiedźmy i włada czarną magią, co znacząco zmienia i urozmaica rozgrywkę w Hadesie. Oprócz magii dziewczyna potrafi posługiwać się laską i sierpami bojowymi.

Podobnie jak w pierwszej części, w Hades 2 po każdej śmierci gracz traci prawie cały postęp, ale w zamian otrzymuje możliwość poznania części historii i wysłuchania nowych dialogów.

Stream pozwala poznać wiele szczegółów na temat Hades 2 i pokazuje, że choć patrzymy na wczesną wersję gry - już teraz wygląda ona bardzo dobrze i ma wszelkie szanse stać się hitem na miarę pierwszej części.

Ostrzeżenie! Wideo zawiera kilka spoilerów!

Źródło: Supergiant Games