Sony zaprezentowało głośnik Bravia Theater U HT-AN7, który powinien być noszony na szyi zamiast zestawu słuchawkowego (wideo)

Producent zaleca używanie urządzenia do grania i oglądania filmów, ponieważ nie przeszkadza ono osobom znajdującym się w pobliżu

Autor: Anry Sergeev | 18.04.2024, 15:30
Sony zaprezentowało głośnik Bravia Theater U HT-AN7, który powinien być noszony na szyi zamiast zestawu słuchawkowego (wideo)

Sony zaprezentowało Bravia Theater U, nowy, kosztujący 300 dolarów głośnik noszony na szyi, zaprojektowany specjalnie do gier i telewizji. Bravia Theater U oferuje 360-stopniowy dźwięk z pełnym basem, ale brakuje mu pełnej izolacji dźwięku 3D. Ma żywotność baterii do 12 godzin, obsługuje Dolby Atmos i wykazuje zauważalną poprawę łączności w porównaniu z poprzednimi modelami, takimi jak NS7. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, pozwala na podłączenie dwóch urządzeń użytkowników do tego samego telewizora w tym samym czasie.

Co wiemy

Głośnik ma wymiary 235x48x178 milimetrów, waży 268 gramów i jest odporny na wodę i kurz IPX4. Do ładowania służy 5-watowa ładowarka. Sony podkreśla, że nowy produkt jest "lekki, przenośny, bezpiecznie leży na ramionach i jest całkowicie elastyczny, dzięki czemu możesz znaleźć kształt, który Ci odpowiada". Wykorzystuje przetworniki o konstrukcji "X-Balanced", stworzone w celu poprawy reprodukcji dźwięku i zwiększenia mocy wyjściowej dźwięku przy jednoczesnym zmniejszeniu zniekształceń reprodukcji. Główną różnicą między tymi przetwornikami jest ich nieregularny kształt z wycięciami w rogach, przypominający literę "X". Kształt ten zapewnia większą powierzchnię membrany niż tradycyjne okrągłe przetworniki o tym samym rozmiarze, co skutkuje niższymi zniekształceniami dźwięku i wyższą mocą wyjściową.

Uwaga na temat głośników na szyję

Głośniki na szyję, znane również jako głośniki do noszenia lub wokół szyi, to rodzaj osobistego urządzenia audio przeznaczonego do noszenia na szyi. W przeciwieństwie do tradycyjnych słuchawek, głośniki te są umieszczone na ramionach użytkownika, emitując dźwięk w kierunku uszu. Taka konstrukcja zapewnia słuchanie bez użycia rąk, umożliwiając słyszenie dźwięków otoczenia wraz z odtwarzanym dźwiękiem, co poprawia świadomość sytuacyjną. Są idealne dla użytkowników, którzy nie czują się komfortowo nosząc słuchawki lub dla tych, którzy potrzebują ciągłego dźwięku bez izolacji od otoczenia. Są one najczęściej używane do słuchania muzyki, prowadzenia rozmów telefonicznych i oglądania filmów, dzięki czemu są popularne zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Uważa się, że Bose był jedną z pierwszych firm, które wyprodukowały taki głośnik. W 2017 roku firma wprowadziła na rynek głośnik Bose SoundWear Companion, który stał się popularny dzięki innowacyjnej konstrukcji i jakości dźwięku.

Źródło: electronics.sony.com