Siedem taksówek-robotów Waymo zablokowało ruch na węźle autostradowym w San Francisco

Autor: Bohdan Kaminskyi | 18.04.2024, 20:09
Siedem taksówek-robotów Waymo zablokowało ruch na węźle autostradowym w San Francisco
Waymo

We wtorek, 16 kwietnia, siedem autonomicznych taksówek-robotów Waymo zablokowało ruch na skrzyżowaniu Potrero Avenue 101 w San Francisco.

Co wiadomo

Incydent miał miejsce, gdy konwój taksówek-robotów wracał wieczorem do zajezdni Waymo. Pierwszy pojazd w konwoju wpadł na pachołki drogowe blokujące jezdnię. Jedyną dostępną drogą był zjazd na autostradę.

Linia bezzałogowych pojazdów Waymo zepsuła się i zablokowała wjazd na Portrero Avenue 101
byu/dzdaniel84insanfrancisco

Po zablokowaniu drogi, pierwszy robotaxi wjechał na pas z pachołkami, a za nim sześć innych autonomicznych pojazdów. Spowodowało to korek, w którym utknęły zwykłe pojazdy. Kierowcy wysiadali z samochodów, aby ręcznie usunąć pachołki i przejechać przez zablokowane robotaxi.

Waymo twierdzi, że niezwłocznie wysłało swój zespół naprawczy, który odzyskał pojazdy w mniej niż 30 minut.

Chociaż kalifornijskie organy regulacyjne niedawno zezwoliły Waymo na korzystanie z autonomicznej usługi robotaxi na autostradach w San Francisco, firma nadal testuje tylko z ludzkimi kierowcami na przednim siedzeniu. Firma stwierdziła, że jej priorytetem jest bezpieczne i stopniowe zwiększanie skali na autostradach w Arizonie przed przejściem do Kalifornii.

To nie pierwszy raz, kiedy robot-taksówka Waymo zablokował drogę, ale jest to pierwszy incydent związany z autostradą. Władze San Francisco wyraziły frustrację z powodu braku możliwości wystawiania mandatów za wykroczenia drogowe.

Źródło: TechCrunch