Serhii "Flash" opowiedział, z czego składa się "okop" lub małe urządzenie do walki elektronicznej i jak działa (wideo)

Autor: Anry Sergeev | 18.04.2024, 22:40
Serhii "Flash" opowiedział, z czego składa się "okop" lub małe urządzenie do walki elektronicznej i jak działa (wideo)

Kanał Serhiy Flesh opublikował film o "trench REB" (jak nazywa go Serhiy) lub "małym REB". Film omawia techniczne aspekty systemu. W szczególności zauważono, że moduły zakupione w Chinach mają regulowaną moc od 10 W do 100 W. Zauważono również, że szersze pasmo częstotliwości pozwala na dystrybucję sygnałów z mniejszą gęstością zakłóceń.

W filmie wspomniano również o znaczeniu prawidłowego zasilania i chłodzenia modułów. Do podłączenia modułów zaleca się użycie konwertera napięcia do 12 V lub 24 V, a także zainstalowanie grzejników i wentylatorów, aby zapobiec przegrzaniu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na strukturę wykopu REB, gdzie zaleca się użycie 3 modułów na pasmo częstotliwości w celu uzyskania optymalnej wydajności systemu. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę specyfikę korzystania z anten w kształcie koniczyny, aby uzyskać lepszą wydajność w walce z dronami FPV.

Serhiy "Flash" Beskrestnov: Ukraiński ekspert w dziedzinie wojskowych technologii radiowych

SerhiyBeskrestnov, znany również jako Serhiy "Flash", jest ukraińskim ekspertem i konsultantem w dziedzinie wojskowych technologii radiowych oraz blogerem technicznym. Ukończył Kijowski Wojskowy Instytut Kontroli i Łączności z dyplomem w dziedzinie radia, przekaźników radiowych, łączności troposferycznej i kosmicznej. Zajmował wysokie stanowiska w Ukrainian Radio Systems i UMC. Od kwietnia 2022 r. Sergiy aktywnie angażuje się w doradztwo i szkolenie różnych jednostek wojskowych i organów ścigania Ukrainy. Stworzył usługę wsparcia technicznego i ułatwia wymianę doświadczeń między kilkoma tysiącami łącznościowców wojskowych Sił Zbrojnych i Gwardii Narodowej. Koncentruje się również na analizie rosyjskiego sprzętu wojskowego, w tym walki elektronicznej, walki elektronicznej, łączności i uderzeniowych bezzałogowych statków powietrznych, badając strategię ich wykorzystania i opracowując środki zaradcze. Jest autorem kilku wytycznych AFU dotyczących walki elektronicznej i łączności, opracowuje małe urządzenia do walki elektronicznej i prowadzi praktyczne badania sygnałów radiowych rosyjskich bezzałogowych statków powietrznych na linii frontu.